Talabalar bitiruv malakaviy ishi va magistrlik dissertatsiyalarini muvaffaqiyatli himoya qilishdi. 2024-yilning 27-iyun kuni Mogilev shahrida Belorussiya Davlat Oziq-ovqat va kimyoviy texnologiyalar universitetida qo'shma ta'lim dasturlarini bitiruvchi talabalarga tantanali diplom berish tadbiri o'tkazildi. Ushbu Bitiruv malakaviy ish himoyalari va diplom berish tadbirlarida Toshkent kimyo-texnologiya instituti Korxonalar va ta'lim muassasalari bilan ishlash bo'yicha prorektori Shernaev Аnvar Normamatovich hamda Qo'shma ta'lim dasturlarini muvofiqlashtiruvchi bo'lim boshlig'i o'rinbosari Razakova Laylo Sayfievna ham ishtirok etishdi.
Toshkent kimyo-texnologiya instituti delegatsiyasi a'zolari hamkor universitet rahbarlari bilan Toshkent kimyo-texnologiya instituti va Buxoro muxandislik texnologiya instituti talabalariga qo'shma ta'lim diplomlarini tantanali ravishda topshirishdi.

Students have successfully defended their graduation thesis and master's theses. On June 27, 2024, in Mogilev, the Belarusian State University of Food and Chemical Technologies held a graduation ceremony for students graduating from joint educational programs. In these graduation defenses and diploma awarding events, Vice-rector of the Tashkent Institute of Chemical Technology for work with enterprises and educational institutions Shernaev Anvar Normamatovich and Deputy Head of the Coordinating Department of Joint Educational Programs Razakova Layla Sayfievna also participated.
Members of the delegation of the Tashkent Institute of Chemical Technology and the heads of partner universities solemnly handed over diplomas of joint education to the students of the Tashkent Institute of Chemical Technology and the Bukhara Institute of Engineering Technology.