Toshkent kimyo-texnologiya instituti va Rossiya Federatsiyasining Tomsk Politexnika universiteti bilan hamkorlik memorandumi imzolandi.
Joriy yilning 22-23-yanvar kunlari Toshkent kimyo-texnologiya institutida Rossiya Federatsiyasining Tomsk Politexnika universiteti delegatsiya a'zolari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi. Unda institutimiz rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektor Babaxonova Zebo Abdullayevna, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha prorektor Pulatov Xayrulla Lutpullayevich, Korxonalar va taʼlim muassasalari bilan ishlash bo‘yicha prorektori Shernayev Anvar Normamatovich, Tomsk Politexnika universiteti kimyo fanlari doktori M.E.Trusova, Kimyoviy va biotibbiyot texnologiyalari tadqiqot maktabi professori P.S.Postnikov, Neft va gaz ishi bo‘limi dotsenti K. K. Manabayev va Ye.Yu.Valitova ishtirok etdishdi.
Tomsk Politexnika universiteti bilan o‘zaro ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirish, kimyoviy texnologiya va mexanik muhandislik yo'nalishlarida qo'shma o'quv kurslarini tashkil qilish bo'yicha kelishuvlarga erishildi, uchrashuv yakunida ikki tomonlama hamkorlik memorandumi imzolandi.

On January 22-23 of this year, a meeting with members of the delegation of the Tomsk Polytechnic University of the Russian Federation was held at the Tashkent Institute of Chemical Technology. Rector of our institute Usmanov Botir Shukurillaevich, Vice-Rector for International Cooperation Babakhanova Zebo Abdullayevna, Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovations Pulatov Khairulla Lutpullayevich, Vice-Rector for Work with Enterprises and Educational Institutions Shernayev Anvar Normamatovich, Doctor of Chemical Sciences of Tomsk Polytechnic University M.E. Trusova, professor of the Research School of Chemical and Biomedical Technologies P.S. Postnikov, associate professor of the Oil and Gas Department K. K. Manabayev and Ye. Yu. Valitova took part.
Agreements were reached with the Tomsk Polytechnic University on the development of mutual cooperation, the organization of joint training courses in the fields of chemical technology and mechanical engineering, and at the end of the meeting, a bilateral cooperation memorandum was signed.