Toshkent kimyo-texnologiya instituti va Rossiya Federatsiyasining Tomsk Politexnika universiteti bilan hamkorlik memorandumi imzolandi.
Joriy yilning 22-23-yanvar kunlari Toshkent kimyo-texnologiya institutida Rossiya Federatsiyasining Tomsk Politexnika universiteti delegatsiya a'zolari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi. Unda institutimiz rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektor Babaxonova Zebo Abdullayevna, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha prorektor Pulatov Xayrulla Lutpullayevich, Korxonalar va taʼlim muassasalari bilan ishlash bo‘yicha prorektori Shernayev Anvar Normamatovich, Tomsk Politexnika universiteti kimyo fanlari doktori M.E.Trusova, Kimyoviy va biotibbiyot texnologiyalari tadqiqot maktabi professori P.S.Postnikov, Neft va gaz ishi bo‘limi dotsenti K. K. Manabayev va Ye.Yu.Valitova ishtirok etdishdi.
Tomsk Politexnika universiteti bilan o‘zaro ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirish, kimyoviy texnologiya va mexanik muhandislik yo'nalishlarida qo'shma o'quv kurslarini tashkil qilish bo'yicha kelishuvlarga erishildi, uchrashuv yakunida ikki tomonlama hamkorlik memorandumi imzolandi.

Подписан меморандум о сотрудничестве с Ташкентским химико-технологическим институтом и Томским политехническим университетом Российской Федерации.
22-23 января текущего года в Ташкентском химико-технологическом институте состоялась встреча с членами делегации Томского политехнического университета Российской Федерации. Ректор нашего института Усманов Ботир Шукуриллаевич, проректор по международному сотрудничеству Бабаханова Зебо Абдуллаевна, проректор по научной работе и инновациям Пулатов Хайрулла Лутпуллаевич, проректор по работе с предприятиями и учебными заведениями Шернаев Анвар Нормаматович, доктор химических наук г. Томска В мероприятии приняли участие Политехнический университет М.Е.Трусова, профессор Научно-исследовательской школы химических и биомедицинских технологий П.С.Постников, доцент кафедры нефти и газа К.К.Манабаев и Е.Ю.Валитова.
Достигнуты договоренности с Томским политехническим университетом о развитии взаимного сотрудничества, организации совместных учебных курсов в области химической технологии и машиностроения, а по итогам встречи подписан двусторонний меморандум о сотрудничестве.