Joriy yilning 21-26 avgust kunlari Korxonalar va ta'lim muassasalari bilan ishlash bo'yicha prorektor Anvar Normamatovich Shernayev, Xorijiy Oliy ta'lim muassasalari bilan xamkorlikdagi qo'shma ta'lim dasturlarini muvofiqlashtiruvchi bo'lim boshlig'i o'rinbosari Laylo Sayfiyevna Razakova xamda Toshkent kimyo-texnologiya institutining Yangiyer filiali Umumtexnik fanlar kafedrasi mudiri Muxammadjon Samadkulovlardan tashkil topgan Toshkent kimyo-texnologiya instituti delegatsiyasi Belorussiyalik xamkorlarimiz Mogilyov shahridagi Belorussiya davlat Oziq-ovqat va kimyoviy texnologiyalar universitetida, Yanka Kupala nomidagi Grodno davlat universitetida, Belorussiya davlat texnologiya universitetida xamda Xalkaro ekologiya universitetida qo'shma ta'lim dasturlarini rivojlantirish, yangi ta'lim yo'nalishlarini tashkil etish, kimyo va Oziq-ovqat soxalarining injenerlik yo'nalishlarida xamkorlikda kadrlar tayyorlash bo'yicha yangi kelishuv va shartnomalar loyixalari tayyorlandi.
Bundan tashqari 2023-2024 o'quv yilidan boshlab o'qishlarini davom etiradigan bakalavriat va magistratura talabalarini talabalar Turar joyiga joylashtirish, migratsiya xizmatidan ro'yxatdan o'tkazish, tibbiy ko'rikdan o'tkazish, talabalarni universitet va shahar bilan tanishtirish kabi ishlar amalga oshirildi. Xamkorlik doirasida Grodno davlat universiteti bilan xamkorlikda Oliy talim muassasasida o'quv va boshqaruv jarayonlarini rakamlashtirish xamda ta'lim yo'nalishlarini Xalqaro akkreditatsiyadan o'tkazish bo'yicha yo'l xaritasi tayyorlandi, xamkor universitet bilan ilmiy tadqiqot, professor o'qituvchilar stajirovkalari xamda talabalar almashinuvi dasturi bo'yicha 2023-2024 o'quv yilida amalga oshiriladigan ishlar bo'yicha kelishuvlar amalga oshirildi.

21-26 августа текущего года Шернаев Анвар Нормаматович, проректор по работе с предприятиями и учебными заведениями, Лейла Сайфиевна, заместитель начальника отдела координации совместных образовательных программ в сотрудничестве с зарубежными вузами, Разакова и руководитель Кафедрой общетехнических наук Ташкентского химико-технологического института Мухаммаджона Самадкулова Подготовлено новое соглашение и проекты договоров на разработку совместных образовательных программ в Экологическом университете, создание новых образовательных направлений, подготовку кадров в сотрудничестве в области химической и пищевой инженерии.
Кроме того, проводятся такие мероприятия, как размещение студентов и аспирантов, которые продолжат обучение с 2023-2024 учебного года в студенческом общежитии, постановка на учет в миграционной службе, медицинское обследование, а также знакомство студентов с университетом и городом. , увеличился. В рамках сотрудничества совместно с Гродненским государственным университетом подготовлена дорожная карта по цифровизации образовательных и управленческих процессов вуза, а также международная аккредитация образовательных направлений, научные исследования с вузом-партнером, стажировки профессоров и преподавателей.Заключены договоренности о работе, которую предстоит провести в 2023-2024 учебном году по программе обмена студентами.