Joriy yilning 21-26 avgust kunlari Korxonalar va ta'lim muassasalari bilan ishlash bo'yicha prorektor Anvar Normamatovich Shernayev, Xorijiy Oliy ta'lim muassasalari bilan xamkorlikdagi qo'shma ta'lim dasturlarini muvofiqlashtiruvchi bo'lim boshlig'i o'rinbosari Laylo Sayfiyevna Razakova xamda Toshkent kimyo-texnologiya institutining Yangiyer filiali Umumtexnik fanlar kafedrasi mudiri Muxammadjon Samadkulovlardan tashkil topgan Toshkent kimyo-texnologiya instituti delegatsiyasi Belorussiyalik xamkorlarimiz Mogilyov shahridagi Belorussiya davlat Oziq-ovqat va kimyoviy texnologiyalar universitetida, Yanka Kupala nomidagi Grodno davlat universitetida, Belorussiya davlat texnologiya universitetida xamda Xalkaro ekologiya universitetida qo'shma ta'lim dasturlarini rivojlantirish, yangi ta'lim yo'nalishlarini tashkil etish, kimyo va Oziq-ovqat soxalarining injenerlik yo'nalishlarida xamkorlikda kadrlar tayyorlash bo'yicha yangi kelishuv va shartnomalar loyixalari tayyorlandi.
Bundan tashqari 2023-2024 o'quv yilidan boshlab o'qishlarini davom etiradigan bakalavriat va magistratura talabalarini talabalar Turar joyiga joylashtirish, migratsiya xizmatidan ro'yxatdan o'tkazish, tibbiy ko'rikdan o'tkazish, talabalarni universitet va shahar bilan tanishtirish kabi ishlar amalga oshirildi. Xamkorlik doirasida Grodno davlat universiteti bilan xamkorlikda Oliy talim muassasasida o'quv va boshqaruv jarayonlarini rakamlashtirish xamda ta'lim yo'nalishlarini Xalqaro akkreditatsiyadan o'tkazish bo'yicha yo'l xaritasi tayyorlandi, xamkor universitet bilan ilmiy tadqiqot, professor o'qituvchilar stajirovkalari xamda talabalar almashinuvi dasturi bo'yicha 2023-2024 o'quv yilida amalga oshiriladigan ishlar bo'yicha kelishuvlar amalga oshirildi.

On August 21-26 of this year, Anvar Normamatovich Shernayev, vice-rector for working with enterprises and educational institutions, Layla Sayfiyevna, deputy head of the department coordinating joint educational programs in cooperation with foreign higher education institutions. Razakova and the head of the Department of General Technical Sciences of the Tashkent Institute of Chemical Technology Mukhammadjon Samadkulov. A new agreement and draft contracts were prepared for the development of joint educational programs at the University of Ecology, the establishment of new educational areas, the training of personnel in cooperation in the fields of chemical and food engineering.
In addition, activities such as placement of undergraduate and graduate students who will continue their studies from the 2023-2024 academic year in student housing, registration from the migration service, medical examination, and introduction of students to the university and the city are carried out. increased. Within the framework of cooperation, in cooperation with Grodno State University, a road map was prepared for the digitization of educational and management processes at the higher educational institution, as well as international accreditation of educational areas, scientific research with the partner university, internships of professors and teachers. Agreements were made on the work to be carried out in the 2023-2024 academic year under the student exchange program.