Toshkent kimyo-texnologiya instituti va zamonaviy ishlab chiqarish korxonalari o‘rtasida amaliy konfirensiyasi o‘tkaziladi.
Toshkent kimyo-texnologiya instituti va zamonaviy ishlab chiqarish korxonalari o‘rtasida hamkorlikni rivojlantirish hamda talabalarining bandiligini taminlash maqsadida “NIL GRANIT” MCHJ Samo brendi tekstil korxonasi va "ZUMA farma" MCHJ farmasevtika kompaniyasi vakillari bilan amaliy konferensiyasi o‘tkaziladi.
Dastavval konferensiya doirasida institutimiz rektori Usmonov Botir Shukurillayevich hamda “NIL GRANIT” MCHJ Samo brendi tekstil korxonasi va "ZUMA farma" MCHJ farmasevtika kompaniyasi vakillari bilan uchrashdi.
Uchrashuvda institutimiz rektori zamonaviy ishlab chiqarish korxonalari o’rtasida hamkorlikni rivojlantirish hamda talabalarining bandiligini taminlash masalalari muhokama qildilar. Shundan so'ng Toshkent kimyo-texnologiya institutining katta ma’ruzalar zalida “NIL GRANIT” MCHJ Samo brendi tekstil korxonasi va "ZUMA farma" MCHJ farmasevtika kompaniyasi vakillari talabalar bilan ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi.
2023-yil 15-noyabr kuni Toshkent kimyo-texnologiya institutining katta ma’ruzalar zalida “NIL GRANIT” MCHJ Samo brendi tekstil korxonasi va "ZUMA farma" MCHJ farmasevtika kompaniyasi vakillari bilan ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi. Ammaliy konferensiyada "ZUMA farma" MCHJ farmasevtika kompaniyasidan HR va Admin direktori Yusupova Nozima, Moiyaviy va tijorat ishlari bo‘yicha direktor Adilov Jasur, korxonasidan Mikro biologiya va laboratoriya bosh deriktori Vepan Sharma, Xodimlarni ishga olish bo‘yicha mutaxasisi Muxsinov Umidjon, IT mutaxasisi Iymonov Shoxjahon, “NIL GRANIT” MCHJ Samo brendi tekstil korxonasidan bo‘lim boshlig‘i Jo‘rayev Xushnudbek, Ximik texnolog Toxirov Yodgor, Toshkent kimyo-texnologiya institudidan Korxona va ta’lim muossasalari bilan ishlash bo‘yicha prorektori Shernayev Anvar Normamatovich, Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlari bo‘yicha birinchi prorektor Boborajabov Bahodir Nasritdinovich, Marketing, amaliyot va professional ta’lim bo‘limi xodimlari Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakulteti dekani Baltabayev Ulug‘bek Norbayevich, Xorijiy oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlikdagi qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtiruvchi bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari Razakova Laylo Sayfiyevna, Biotexnologiya kafedra mudiri Normatov Anvar Mirzayevich, Sifat menejmenti va mahsulotlar xavfsizligi kafedrasi mudiri, Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakulteti, Yoqilg’i va organik birikmalar kimyoviy texnologiyasi fakulteti, Vinochilik texnologiyasi va sanoat uzumchligi fakulteti talabalari ishtirok etdilar.
Konferensiyani Korxona va ta’lim muossasalari bilan ishlash bo‘yicha prorektor Shernayev Anvar Normamatovich ochib berdilar “NIL GRANIT” MCHJ Samo brendi tekstil korxonasi va "ZUMA farma" MCHJ farmasevtika kompaniyasi vakillari o‘zlarining korxonalari haqida talabalarimizga qisqacha mazmunda video-roliklar orqali ma’lumot berdilar va talabalarimizni qiziqtirgan savollariga to‘liq mazmunda javoblar kelgusidagi hayot yo'lida kerakli bo‘ladigan motivatsiyalarni berishdi.
Toshkent kimyo-texnologiya instituti va zamonaviy ishlab chiqarish korxonalari o‘rtasida hamkorlikni rivojlantirish hamda talabalarining bandiligini taminlash maqsadida uyushtiilgan konferensiyamizda “NIL GRANIT” MCHJ Samo brendi tekstil korxonasi va "ZUMA farma" MCHJ farmasevtika kompaniyalari bilan kelgusida memorandumlarni imzolash kelishib oldilar va korxonalarga, Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakulteti dekani Baltabayev Ulug‘bek Norbayevich, Xorijiy oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlikdagi qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtiruvchi bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari Razakova Laylo Sayfiyevnaga institutimiz tomonidan sertifikat, tashakkurnoma va sovg‘alar bilan taqdirlandilar.

In order to develop cooperation between the Tashkent Institute of Chemical Technology and modern production enterprises and to ensure the employment of their students, a practical conference will be held with representatives of the Samo brand textile enterprise "NIL GRANIT" LLC and the pharmaceutical company "ZUMA Farma" LLC.
First, within the framework of the conference, the rector of our institute, Usmanov Botir Shukurillaevich, met with representatives of the Samo brand textile enterprise "NIL GRANIT" LLC and the pharmaceutical company "ZUMA Farma" LLC.
At the meeting, the rector of our institute discussed the issues of developing cooperation between modern production enterprises and ensuring the employment of students. After that, representatives of Samo brand textile enterprise "NIL GRANIT" LLC and pharmaceutical company "ZUMA Farma" LLC held an open dialogue with students in the large lecture hall of the Tashkent Institute of Chemical Technology.
On November 15, 2023, an open dialogue was held with representatives of the Samo brand textile enterprise "NIL GRANIT" LLC and the pharmaceutical company "ZUMA Farma" LLC in the large lecture hall of the Tashkent Institute of Chemical Technology. HR and Admin Director Yusupova Nozima from the pharmaceutical company "ZUMA Farma" LLC, Adilov Jasur, Director of Financial and Commercial Affairs, Vepan Sharma, Chief Director of Microbiology and Laboratory from the company, Mukhsinov Umidjon, HR Specialist, Iymanov, IT Specialist, attended the practical conference. Shokhjahon, head of the department Jorayev Khushnudbek from the Samo brand textile enterprise of "NIL GRANIT" LLC, chemical technologist Tokhirov Yodgor, vice-rector for work with enterprises and educational institutions Shernayev Anvar Normamatovich from the Tashkent Institute of Chemical Technology, Youth Affairs and first vice-rector for spiritual and educational affairs Boborajabov Bahodir Nasritdinovich, employees of the marketing, practice and professional education department, dean of the faculty of food technology Baltabayev Ulug'bek Norbayevich, with foreign higher education institutions Razakova Laila Saifiyevna, deputy head of the co-ordinating department of joint educational programs, Head of the Department of Biotechnology Normatov Anvar Mirzayevich, Head of the Department of Quality Management and Product Safety, Faculty of Food Technology, Fuel and Organic Chemical Compounds students of the Faculty of Technology, Faculty of Winemaking Technology and Industrial Viticulture participated
The conference was opened by the vice-rector for work with enterprises and educational institutions Shernayev Anvar Normamatovich. Representatives of the Samo brand textile enterprise "NIL GRANIT" LLC and the pharmaceutical company "ZUMA Farma" LLC briefed our students about their enterprises through video clips. they gave information and gave full answers to the questions of their students, motivations that will be necessary in the future life.
At our conference, which was organized in order to develop cooperation between the Tashkent Institute of Chemical Technology and modern production enterprises and ensure the employment of their students, "NIL GRANIT" LLC agreed to sign memorandums with the Samo brand textile enterprise and pharmaceutical companies "ZUMA Farma" LLC. Baltabayev Ulug'bek Norbayevich, Dean of the Faculty of Food Technology, Razakova Layla Sayfiyevna, Deputy Head of the Coordinating Department of Joint Educational Programs in Cooperation with Foreign Higher Education Institutions, were awarded certificates, letters of thanks and gifts by our institute.