Toshkent kimyo-texnologiya instituti va zamonaviy ishlab chiqarish korxonalari o‘rtasida amaliy konfirensiyasi o‘tkaziladi.
Toshkent kimyo-texnologiya instituti va zamonaviy ishlab chiqarish korxonalari o‘rtasida hamkorlikni rivojlantirish hamda talabalarining bandiligini taminlash maqsadida “NIL GRANIT” MCHJ Samo brendi tekstil korxonasi va "ZUMA farma" MCHJ farmasevtika kompaniyasi vakillari bilan amaliy konferensiyasi o‘tkaziladi.
Dastavval konferensiya doirasida institutimiz rektori Usmonov Botir Shukurillayevich hamda “NIL GRANIT” MCHJ Samo brendi tekstil korxonasi va "ZUMA farma" MCHJ farmasevtika kompaniyasi vakillari bilan uchrashdi.
Uchrashuvda institutimiz rektori zamonaviy ishlab chiqarish korxonalari o’rtasida hamkorlikni rivojlantirish hamda talabalarining bandiligini taminlash masalalari muhokama qildilar. Shundan so'ng Toshkent kimyo-texnologiya institutining katta ma’ruzalar zalida “NIL GRANIT” MCHJ Samo brendi tekstil korxonasi va "ZUMA farma" MCHJ farmasevtika kompaniyasi vakillari talabalar bilan ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi.
2023-yil 15-noyabr kuni Toshkent kimyo-texnologiya institutining katta ma’ruzalar zalida “NIL GRANIT” MCHJ Samo brendi tekstil korxonasi va "ZUMA farma" MCHJ farmasevtika kompaniyasi vakillari bilan ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi. Ammaliy konferensiyada "ZUMA farma" MCHJ farmasevtika kompaniyasidan HR va Admin direktori Yusupova Nozima, Moiyaviy va tijorat ishlari bo‘yicha direktor Adilov Jasur, korxonasidan Mikro biologiya va laboratoriya bosh deriktori Vepan Sharma, Xodimlarni ishga olish bo‘yicha mutaxasisi Muxsinov Umidjon, IT mutaxasisi Iymonov Shoxjahon, “NIL GRANIT” MCHJ Samo brendi tekstil korxonasidan bo‘lim boshlig‘i Jo‘rayev Xushnudbek, Ximik texnolog Toxirov Yodgor, Toshkent kimyo-texnologiya institudidan Korxona va ta’lim muossasalari bilan ishlash bo‘yicha prorektori Shernayev Anvar Normamatovich, Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlari bo‘yicha birinchi prorektor Boborajabov Bahodir Nasritdinovich, Marketing, amaliyot va professional ta’lim bo‘limi xodimlari Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakulteti dekani Baltabayev Ulug‘bek Norbayevich, Xorijiy oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlikdagi qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtiruvchi bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari Razakova Laylo Sayfiyevna, Biotexnologiya kafedra mudiri Normatov Anvar Mirzayevich, Sifat menejmenti va mahsulotlar xavfsizligi kafedrasi mudiri, Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakulteti, Yoqilg’i va organik birikmalar kimyoviy texnologiyasi fakulteti, Vinochilik texnologiyasi va sanoat uzumchligi fakulteti talabalari ishtirok etdilar.
Konferensiyani Korxona va ta’lim muossasalari bilan ishlash bo‘yicha prorektor Shernayev Anvar Normamatovich ochib berdilar “NIL GRANIT” MCHJ Samo brendi tekstil korxonasi va "ZUMA farma" MCHJ farmasevtika kompaniyasi vakillari o‘zlarining korxonalari haqida talabalarimizga qisqacha mazmunda video-roliklar orqali ma’lumot berdilar va talabalarimizni qiziqtirgan savollariga to‘liq mazmunda javoblar kelgusidagi hayot yo'lida kerakli bo‘ladigan motivatsiyalarni berishdi.
Toshkent kimyo-texnologiya instituti va zamonaviy ishlab chiqarish korxonalari o‘rtasida hamkorlikni rivojlantirish hamda talabalarining bandiligini taminlash maqsadida uyushtiilgan konferensiyamizda “NIL GRANIT” MCHJ Samo brendi tekstil korxonasi va "ZUMA farma" MCHJ farmasevtika kompaniyalari bilan kelgusida memorandumlarni imzolash kelishib oldilar va korxonalarga, Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakulteti dekani Baltabayev Ulug‘bek Norbayevich, Xorijiy oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlikdagi qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtiruvchi bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari Razakova Laylo Sayfiyevnaga institutimiz tomonidan sertifikat, tashakkurnoma va sovg‘alar bilan taqdirlandilar.

В целях развития сотрудничества между Ташкентским химико-технологическим институтом и современными производственными предприятиями и обеспечения трудоустройства их студентов будет проведена практическая конференция с участием представителей фирменного текстильного предприятия Samo «NIL GRANIT» и фармацевтической компании «ZUMA». ООО "Фарма".
Сначала в рамках конференции ректор нашего института Усманов Ботир Шукуриллаевич встретился с представителями фирменного текстильного предприятия Samo ООО «НИЛ ГРАНИТ» и фармацевтической компании ООО «ЗУМА Фарма».
На встрече ректор нашего института обсудил вопросы развития сотрудничества современных производственных предприятий и обеспечения трудоустройства студентов. После этого представители фирменного текстильного предприятия Samo ООО «NIL GRANIT» и фармацевтической компании ООО «ZUMA Farma» провели открытый диалог со студентами в большом лекционном зале Ташкентского химико-технологического института.
15 ноября 2023 года в большом лекционном зале Ташкентского химико-технологического института состоялся открытый диалог с представителями фирменного текстильного предприятия Samo «NIL GRANIT» и фармацевтической компании ООО «ZUMA Farma». Директор по персоналу и администрированию Юсупова Нозима от фармацевтической компании ООО «ЗУМА Фарма», Адилов Джасур, директор по финансовым и коммерческим вопросам, Вепан Шарма, главный директор микробиологии и лаборатории компании, Мухсинов Умиджон, специалист по персоналу, Ийманов, ИТ-специалист, В практической конференции приняли участие Шохжахон, заведующий отделом Джораев Хушнудбек из текстильного предприятия марки «Само» ООО «НИЛ ГРАНИТ», химик-технолог Тохиров Ёдгор, проректор по работе с предприятиями и учебными заведениями Ташкентского химико-технологического института Шернаев Анвар Нормаматович, по делам молодежи и первый проректор по духовно-просветительской работе Бобораджабов Баходир Насритдинович, сотрудники отдела маркетинга, практического и профессионального образования, декан факультета пищевых технологий Балтабаев Улугбек Норбаевич, с зарубежными вузами Разакова Лайла Сайфиевна, заместитель начальника отдела координации совместных образовательных программ, заведующий кафедрой биотехнологии Норматов Анвар Мирзаевич, заведующий кафедрой менеджмента качества и безопасности продукции факультета пищевых технологий, топлива и органических химических соединений, студенты приняли участие технологический факультет, факультет технологии виноделия и промышленного виноградарства.
Конференцию открыл проректор по работе с предприятиями и учебными заведениями Шернаев Анвар Нормаматович.Представители фирменного текстильного предприятия Samo ООО «НИЛ ГРАНИТ» и фармацевтической компании ООО «ЗУМА Фарма» ознакомили наших студентов со своими предприятиями посредством видеороликов. Они дали информацию и дали полные ответы на вопросы своих учеников, мотивации, которые понадобятся в дальнейшей жизни.
На нашей конференции, которая была организована в целях развития сотрудничества между Ташкентским химико-технологическим институтом и современными производственными предприятиями и обеспечения трудоустройства их студентов, ООО «НИЛ ГРАНИТ» договорилось о подписании меморандумов с текстильным предприятием бренда Samo и фармацевтическими компаниями». ООО «ЗУМА Фарма» в будущем. Балтабаев Улугбек Норбаевич, декан факультета пищевых технологий, Разакова Лайла Сайфиевна, заместитель начальника отдела координации совместных образовательных программ в сотрудничестве с зарубежными вузами, награждены грамотами, грамотами благодарности и подарки от нашего института.