Stajirovka 2023 yilning 8-21 may sanalarida Italiyaning Milan Politexnika universiteti yetakchi professorlari tomonidan dars mashg‘ulotlari olib borilmoqda. Stajirovkada Toshkent kimyo texnologiya institutidan 11 nafar doktorantlar, yosh olimlar va xodimlar ishtirok etishmoqda.
2023 yil 8 may kuni stajirovkaning ochilishi munosabati bilan O‘zkimyosanoat AJ raisi o‘rinbosari A.Korjikov, kadrlar bo‘limi boshlig‘i V.Aripov hamda Toshkent kimyo texnologiya instituti korxonalar va taʼlim muassasalari bilan ishlash bo‘yicha prorektori A.N.Shernayevlar qatnashdilar va tinglovchilarga stajirovkaning tashkil etish va maqsadi to‘g‘risida maʼlumot berdilar.

Стажировка организована 8-21 мая 2023 года занятия ведут ведущие профессора Миланского политехнического университета Италии. В стажировке принимают участие 11 докторантов, молодых ученых и сотрудников Ташкентского химико-технологического института.
В связи с открытием стажировки 8 мая 2023 года заместитель председателя АО «Узкимёсаноат» А.Коржиков, начальник отдела кадров В.Арипов и проректор по работе с предприятиями и учебными заведениями Ташкентского института Химическая технология Шернаев А.Н. принял участие и проинформировал присутствующих об организации и целях стажировки.