Stajirovka 2023 yilning 8-21 may sanalarida Italiyaning Milan Politexnika universiteti yetakchi professorlari tomonidan dars mashg‘ulotlari olib borilmoqda. Stajirovkada Toshkent kimyo texnologiya institutidan 11 nafar doktorantlar, yosh olimlar va xodimlar ishtirok etishmoqda.
2023 yil 8 may kuni stajirovkaning ochilishi munosabati bilan O‘zkimyosanoat AJ raisi o‘rinbosari A.Korjikov, kadrlar bo‘limi boshlig‘i V.Aripov hamda Toshkent kimyo texnologiya instituti korxonalar va taʼlim muassasalari bilan ishlash bo‘yicha prorektori A.N.Shernayevlar qatnashdilar va tinglovchilarga stajirovkaning tashkil etish va maqsadi to‘g‘risida maʼlumot berdilar.

The internship was organized on May 8-21, 2023 at the classes are conducted by the leading professors of Milan Polytechnic University of Italy. 11 doctoral students, young scientists and employees from the Tashkent Institute of Chemical Technology are participating in the internship.
In connection with the opening of the internship on May 8, 2023, the deputy chairman of Uzkimyosanoat JSC A.Korzhikov, the head of the personnel department V.Aripov and the vice-rector for work with enterprises and educational institutions of the Tashkent Institute of Chemical Technology A.N.Shernayev participated and informed the audience about the organization and purpose of the internship.