Joriy yilning 24-26 - aprel kunlari Uzekspomarkazda bo‘lib o‘tayotgan BIG INDUSTRIAL WEEK CENTRAL ASIA - Innoprom Syentralnaya Aziya xalqaro ishlab chiqarish ko‘rgazmasida Toshkent kimyo-texnologiya instituti Korxonalar va ta’lim muassasalari bilan ishlash bo‘yicha prorektori A.N.Shernayev hamda Ilmiy innovasion ishlanmalarni tijoratlashtirish bo‘limi boshlig‘i N.R.Mardonovlar ushbu ko‘rgazmada ishtirok etishdi.
Ishlab chiqarish ko‘rgazmasida ishtirok mobaynida bir qator xorijiy ishlab chiqarish korxonalari vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi hamda Belorussiya davlat informatika va radioelektronika universitetining Ilmiy kommunikasiyalar va marketing bo‘limi bilan hamkorlikda ilmiy – texnik ishlanmalarni tijoratlashtirish va ishlab chiqarishga joriy etish bo‘yicha kelishuv amalga oshirildi va bayonnoma imzolandi.

На международной производственной выставке BIG INDUSTRIAL WEEK CENTRAL ASIA - Innoprom Sientralnaya Asia, проходившей в Узэкспоцентре 24-26 апреля с.г., проректор по работе с предприятиями и учебными заведениями Ташкентского химико-технологического института Шернаев А.Н. В выставке принял участие сотрудник отдела коммерциализации научных и инновационных разработок Н.Р. Мардонов.
В ходе участия в производственной выставке состоялась встреча с представителями ряда зарубежных производственных предприятий, достигнута договоренность о коммерциализации и внедрении в производство научно-технических разработок совместно с Департаментом научных коммуникаций и маркетинга был увеличен Белорусский государственный университет информатики и радиоэлектроники и подписан протокол.