2023-yilning 9-fevral kuni Xorijiy oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlikdagi qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtiruvchi bo‘lim boshlig‘i A.N.Shernayev boshchiligida bo‘lim professor-o‘qituvchilari hamda Yangiyer filiali 1-kurs 3+2 Menejment ta’lim yo‘nalishining 1-kurs sirtqi ta’lim shakli talabalari ishtirokida zamonaviy ishlab chiqarish korxonalaridan biri Artel kompaniyalar guruhi Innovasion o‘quv markazi bilan tanishish va mahorat darslari amalga oshirildi.
Innovasion o‘quv markazi boshlig‘i O‘.O‘.Ablakulov, boshliq o‘rinbosarlari B.G.Ganiyev, G.Usmonov hamda X.Mamaraximovlar TKTI vakillarini kutib olishdi.
Ekskursiya davomida talablar innovasion o‘quv markazida tashkil etilgan zamonaviy laboratoriyalar hamda yangi amalga oshiriladigan ishlab chiqarish loyihalari bilan tanishdilar. Bundan tashqari Belorussiyalik mutaxassis prof. A.V.Ivanov va dosent N.V.Ivanovalar tomonidan 3D loyihalash va texnologik mashina va jihozlarni hisoblash usullari yo‘nalishi bo‘yicha mahorat darslari o‘tib berildi.
Ekskursiya va mahorat darslari talabalarda chuqur ta’surot qoldirdi hamda talabalarni qiziqtirgan barcha savollarga markaz mutaxassislari tomonidan ma’lumotlar taqdim etildi. Talabalar innovasion o‘quv markazida esdalik uchun rasmga tushishdi.
2023 yilning 10-11 fevral kunlari Xorijiy oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlikdagi qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtiruvchi bo‘lim boshlig‘i A.N.Shernayev boshchiligida bo‘lim professor-o‘qituvchilari hamda Yangiyer filiali 1-kurs 3+2 Menejment ta’lim yo‘nalishining 1-kurs sirtqi ta’lim shakli talabalariga Belorussiyaning Yanka Kupala nomidagi Grodno Davlat universiteti Iqtisodiyot va menejment fakulteti dekani professor Marina Yevgenevna Karpiyskaya tomonidan mahorat darslarini amalga oshirildi. Mahorat darslari jami 12 soat “Vvedeniye v spesialnosti” fani bo‘yicha tashkil etildi.
Belorussiyalik mutaxassis tomonidan mahorat darslari davomida hamkor universitetning ta’lim yo‘nalishlari, kafedra va fakultetlari hamda talabalar hayoti to‘g‘risida video materiallar va taqdimotlar taqdim etildi.
Mahorat darslari juda ham qiziqarli va ta’surotlarga boy holda ochiq savol – javoblar ko‘rinishida talabalar uchun juda ham foydali ko‘rinishda bo‘lib o‘tdi. Talabalarga Belorussiyaning Grodno shahrida tashkil etilishi rejalashtirilayotgan qishki va yozgi maktablar bo‘yicha ham barcha ma’lumotlar taqdim etildi. Mahorat darslari yakunida taklif etilgan professor M.Ye.Karpiyskayaga TKTIning esdalik sovg‘alari berildi va sertifikat bilan taqdirlandi.

9 февраля 2023 года под руководством начальника отдела координации совместных образовательных программ в сотрудничестве с зарубежными высшими учебными заведениями А.Н.Шернаева, профессорско-преподавательского состава кафедры и Янгиерского филиала 1 курса 3+2 Управление с участием студентов 1-го курса заочной формы обучения были проведены ознакомительные и мастер-классы с Инновационно-учебным центром ГК «Артель», одним из современных производственных предприятий.
Представителей ТКТИ приветствовали руководитель инновационного образовательного центра О.О.Аблакулов, заместители начальников Б.Г.Ганиев, Г.Усманов и Х.Мамарахимов.
В ходе экскурсии студенты ознакомились с современными лабораториями, созданными в инновационном учебном центре, и новыми производственными проектами, которые предстоит реализовать. Кроме того, белорусский эксперт проф. А.В.Иванов и доцент Н.В.Иванова провели мастер-классы по методам трехмерного проектирования и расчета технологических машин и оборудования.
Экскурсии и мастер-классы произвели на студентов глубокое впечатление, а все интересующие студентов вопросы были предоставлены специалистами центра. Студенты сфотографировались на память в инновационном образовательном центре.
10-11 февраля 2023 года под руководством начальника отдела координации совместных образовательных программ в сотрудничестве с зарубежными высшими учебными заведениями Шернаева А.Н.профессорами и преподавателями кафедры и Янгиерского филиала 1 курса 3+2 Менеджмент были проведены Мастер-классы провела профессор Марина Евгеньевна Карпийская, декан факультета экономики и управления Гродненского государственного университета имени Янки Купалы. Всего было организовано 12 часов мастер-классов по предмету «Введение в специальности».
В ходе мастер-классов эксперт из Беларуси представил видеоматериалы и презентации об образовательных направлениях, кафедрах и факультетах вуза-партнера, а также жизни студентов.
Уроки мастерства были очень интересными и насыщенными впечатлениями в виде открытых вопросов и ответов, которые были очень полезны для студентов. Студентам также была предоставлена вся информация о планируемых зимних и летних школах в Гродно, Беларусь. По окончании мастер-классов приглашенному профессору Карпийской М.Е. были вручены сувениры ТКТИ и вручен сертификат.