Toshkent kimyo-texnologiya instituti Korxonalar va ta’lim muassasalari bilan ishlash bo‘yicha prorektor A.N.Shernaev bilan birgalikda Marketing va talabalar amaliyoti bo‘limi boshlig‘i A.M.Mirkomilov va Ilmiy innovatsion ishlanmalarni tijoratlashtirish bo‘limi boshlig‘i N.R.Mardanov "ALMERRO GROUP" MCHJ “KREMBER” brendi ostidaqandolat mahsulotlari ishlab chiqarish fabrikasi direktori A.K.Akramovning taklifiga binoan ishlab chiqarish korxonasiga tashrif buyurdilar.
Tashrifdan maqsad korxona bilan hamkorlik aloqalarini mustahkamlash, korxonada mavjud muammolarni instituti bilan hamkorlikda yechim topish, korxonaga zamonaviy bilimga ega bo‘lgan mutaxasislarni tayyorlash masalalari bo‘yicha uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
24-28 may kunlari Toshkent kimyo-texnologiya institutida o‘tkaziladigan "Yashil Kimyo" ilmiy haftaligiga taklif etildi. Korxona rahbariyati “Ta’limda xalqaro innovatsion yondashuvlar, hamkorlikdagi ta’limni rivojlantirish istiqbollari va dolzarb muammolari” xalqaro konferensiyasida o‘zlarining ishlab chiqargan mahsulotlari ko‘rgazmasi bilan qatnashishlarini bildirishdi.
Uchrashuv yakunida "ALMERRO GROUP" MCHJ korxonasi bilan kadrlar tayyorlash, korxona xodimlari malakasini oshirish, instituti xodimlarining stajirovkalarini tashkil etish va xo‘jalik shartnomalari asosida ilmiy sohalarda hamkorlik qilish bo‘yicha memorandum tuzishga kelishib olindi.

A.M. Mirkomilov, Head of the Department of Marketing and Student Practice, and N.R. Mardanov, Head of the Department of Commercialization of Scientific and Innovative Developments, together with A.N. Shernaev, vice-rector for work with enterprises and educational institutions of the Tashkent Institute of Chemical Technology, "ALMERRO GROUP" At the invitation of A.K. Akramov, the director of the confectionery production factory under the brand "KREMBER" LLC, they visited the production enterprise.
The purpose of the visit was to strengthen cooperation with the enterprise, to find solutions to existing problems in the enterprise in cooperation with the institute, and to train specialists with modern knowledge for the enterprise.
He was invited to the scientific week "Green Chemistry" held at the Tashkent Institute of Chemical Technology on May 24-28. The management of the enterprise announced that they will participate in the international conference "International innovative approaches in education, prospects and current problems of the development of cooperative education" with an exhibition of their products.
At the end of the meeting, it was agreed to draw up a memorandum with "ALMERRO GROUP" LLC on personnel training, improving the qualifications of the company's employees, organizing internships for the institute's employees, and cooperation in scientific fields based on business contracts.