Toshkent kimyo-texnologiya instituti Korxonalar va ta’lim muassasalari bilan ishlash bo‘yicha prorektor A.N.Shernaev bilan birgalikda Marketing va talabalar amaliyoti bo‘limi boshlig‘i A.M.Mirkomilov va Ilmiy innovatsion ishlanmalarni tijoratlashtirish bo‘limi boshlig‘i N.R.Mardanov "ALMERRO GROUP" MCHJ “KREMBER” brendi ostidaqandolat mahsulotlari ishlab chiqarish fabrikasi direktori A.K.Akramovning taklifiga binoan ishlab chiqarish korxonasiga tashrif buyurdilar.
Tashrifdan maqsad korxona bilan hamkorlik aloqalarini mustahkamlash, korxonada mavjud muammolarni instituti bilan hamkorlikda yechim topish, korxonaga zamonaviy bilimga ega bo‘lgan mutaxasislarni tayyorlash masalalari bo‘yicha uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
24-28 may kunlari Toshkent kimyo-texnologiya institutida o‘tkaziladigan "Yashil Kimyo" ilmiy haftaligiga taklif etildi. Korxona rahbariyati “Ta’limda xalqaro innovatsion yondashuvlar, hamkorlikdagi ta’limni rivojlantirish istiqbollari va dolzarb muammolari” xalqaro konferensiyasida o‘zlarining ishlab chiqargan mahsulotlari ko‘rgazmasi bilan qatnashishlarini bildirishdi.
Uchrashuv yakunida "ALMERRO GROUP" MCHJ korxonasi bilan kadrlar tayyorlash, korxona xodimlari malakasini oshirish, instituti xodimlarining stajirovkalarini tashkil etish va xo‘jalik shartnomalari asosida ilmiy sohalarda hamkorlik qilish bo‘yicha memorandum tuzishga kelishib olindi.

Миркомилов А.М., начальник отдела маркетинга и студенческой практики, и Марданов Н.Р., начальник отдела коммерциализации научных и инновационных разработок, совместно с проректором по работе с предприятиями и учебными заведениями Ташкентского химического института Шернаевым А.Н. Технология, "ALMERRO GROUP" По приглашению директора фабрики кондитерских изделий под торговой маркой ООО "КРЕМБЕР" Акрамова А.К., они посетили производственное предприятие.
Целью визита было укрепление сотрудничества с предприятием, поиск решений существующих проблем на предприятии совместно с институтом, подготовка специалистов с современными знаниями для предприятия.
Он был приглашен на научную неделю «Зеленая химия», проходившую в Ташкентском химико-технологическом институте 24-28 мая. Руководство предприятия объявило, что примет участие в международной конференции «Международные инновационные подходы в образовании, перспективы и актуальные проблемы развития кооперативного образования» с выставкой своей продукции.
По итогам встречи было принято решение о составлении меморандума с ООО «АЛМЕРРО ГРУПП» о подготовке кадров, повышении квалификации сотрудников компании, организации стажировок сотрудников института, сотрудничестве в научных областях на основе хозяйственных договоров.