Toshkent kimyo-texnologiya institutida 2024-yilning 20-25-may kunlari “Barqaror rivojlanish va yashil iqtisodiyot” xalqaro ilmiy haftaligi bo'lib o'tmoqda. Bugun ilmiy haftalik doirasida “KARYERA KUNI” bo’sh ish o’rinlari yarmarkasi bo’lib o’tdi.
Tadbirda 80 dan ortiq ishlab chiqarish korxonalari, “O‘zkimyosanoat” AJ hamda “O‘zbekneftgaz” AJ tasarufidagi yirish ishlab chiqarish korxonlari vakilari va O‘zbekiston Respublikasi Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligining Toshkent shahar filiali ma’sul xodimlari ishtirok etdilar. 2023-2024 o‘quv yilida institutimizda 1500 ziyod talaba yoshlar bitirishmoqda. Ularni ishga joylash maqsadida "KARYERA KUNI" tashkilashtirildi.
Tadbirni O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor T.T.Safarov kirish so'zi bilan ochib berdilar. Yana bir yangiliklarda biri bo‘lgan Davlat tashkilotlariga ishga kirishning yangi tartibi bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligining Toshkent shahar filiali Bosh inspektor Abdukarimov Utkir Xamzaevich vacancy.argos.uz sayti orqali ishga kirish tartibi bo‘yicha bitiruvchi talabalarga tushunchalar berdi.
Korxonalar o‘zlarining taqdimotlari bilan tadbirda ishtirok etdilar. Yurtimizdagi yuqori sifat bilan hamda o‘zining shirinliklari bilan mashxur bo‘lgan BON! kafesining ishlab chiqarish zavodidan ham HR mutaxassisi Zuxra Djurabaeva o‘zining taqdimoti hamda bo‘sh ish o‘rinlari bilan ishtirok etdilar.
“Barqaror rivojlanish va yashil iqtisodiyot” xalqaro ilmiy haftaligi doirasida Institutimiz bilan hamkorlikda Artel innovatsion o‘quv markazi, Artel konditsoner zavodi bilan birgalikda KARYERA KUNI-XAKATON tadbiri bo‘lib o‘tgan edi.
KARYERA KUNI-XAKATON tadbirida institutimizdan 125 nafardan ziyod talabalar ishtirok etgan bo‘lib ulardan 15 nafari yuqori natijalarga erishdilar. Institutimizning yaqin hamkorlari bo‘lmish Artel innovatsion o‘quv markazi va Artel konditsoner zavodidan 15 nafar talabalarimiz Artel zavodining esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.
Tadbir birinchi qismidan so‘ng 900 ga yaqin institutimiz talabalari korxonalar bilan ishga kirish jarayonlari to‘g‘risida korxonadan tashrif buyurgan mutassadi xodimlar bilan suhbat o‘tkazdilar. Institutimiz bo‘yicha 250 nafardan ziyod talabalarimiz korxona va tashkilotlarga ishga tavsiya etildilar.

"CAREER DAY" job fair was held at the Tashkent Institute of Chemical Technology.
On May 20-25, 2024, the international scientific week "Sustainable development and green economy" will be held at the Tashkent Institute of Chemical Technology. "CAREER DAY" job fair was held today as part of the academic week.
At the event, representatives of more than 80 production enterprises, production enterprises owned by JSC "Uzkimyosanoat" and JSC "Uzbekneftgaz" and the Ministry of Poverty Alleviation and Employment of the Republic of Uzbekistan, the State Service Development Agency under the President of the Republic of Uzbekistan Responsible employees of the Tashkent city branch took part. In the 2023-2024 academic year, more than 1,500 young students are graduating from our institute. "CAREER DAY" was organized in order to employ them.
The event was opened by T.T. Safarov, vice-rector for educational affairs. In another news, the Chief Inspector Abdukarimov Utkir Khamzaevich of the Tashkent city branch of the Agency for the Development of Public Service under the President of the Republic of Uzbekistan on the new order of employment in state organizations informed graduating students on the order of employment through the site vacancy.argos.uz gave
Enterprises took part in the event with their presentations. BON, which is famous in our country for its high quality and sweets! Zuhra Djurabaeva, HR specialist from the production plant of the cafe, participated with her presentation and job vacancies.
As part of the international scientific week "Sustainable development and green economy", a CAREER DAY-HACKATHON event was held in cooperation with our Institute, together with the Artel innovative training center and the Artel air-conditioning plant.
More than 125 students from our institute participated in the CAREER DAY-HAKATHO event, 15 of them achieved high results. 15 of our students from the Artel innovative training center and the Artel air-conditioning plant, which are close partners of our institute, were awarded with souvenirs from the Artel plant.
After the first part of the event, about 900 students of our institute had a conversation with officials visiting from the enterprise about the processes of getting a job with enterprises. More than 250 students of our institute were recommended for work in enterprises and organizations.