Toshkent kimyo-texnologiya institutida 2024-yilning 20-25-may kunlari “Barqaror rivojlanish va yashil iqtisodiyot” xalqaro ilmiy haftaligi bo'lib o'tmoqda. Bugun ilmiy haftalik doirasida “KARYERA KUNI” bo’sh ish o’rinlari yarmarkasi bo’lib o’tdi.
Tadbirda 80 dan ortiq ishlab chiqarish korxonalari, “O‘zkimyosanoat” AJ hamda “O‘zbekneftgaz” AJ tasarufidagi yirish ishlab chiqarish korxonlari vakilari va O‘zbekiston Respublikasi Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligining Toshkent shahar filiali ma’sul xodimlari ishtirok etdilar. 2023-2024 o‘quv yilida institutimizda 1500 ziyod talaba yoshlar bitirishmoqda. Ularni ishga joylash maqsadida "KARYERA KUNI" tashkilashtirildi.
Tadbirni O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor T.T.Safarov kirish so'zi bilan ochib berdilar. Yana bir yangiliklarda biri bo‘lgan Davlat tashkilotlariga ishga kirishning yangi tartibi bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligining Toshkent shahar filiali Bosh inspektor Abdukarimov Utkir Xamzaevich vacancy.argos.uz sayti orqali ishga kirish tartibi bo‘yicha bitiruvchi talabalarga tushunchalar berdi.
Korxonalar o‘zlarining taqdimotlari bilan tadbirda ishtirok etdilar. Yurtimizdagi yuqori sifat bilan hamda o‘zining shirinliklari bilan mashxur bo‘lgan BON! kafesining ishlab chiqarish zavodidan ham HR mutaxassisi Zuxra Djurabaeva o‘zining taqdimoti hamda bo‘sh ish o‘rinlari bilan ishtirok etdilar.
“Barqaror rivojlanish va yashil iqtisodiyot” xalqaro ilmiy haftaligi doirasida Institutimiz bilan hamkorlikda Artel innovatsion o‘quv markazi, Artel konditsoner zavodi bilan birgalikda KARYERA KUNI-XAKATON tadbiri bo‘lib o‘tgan edi.
KARYERA KUNI-XAKATON tadbirida institutimizdan 125 nafardan ziyod talabalar ishtirok etgan bo‘lib ulardan 15 nafari yuqori natijalarga erishdilar. Institutimizning yaqin hamkorlari bo‘lmish Artel innovatsion o‘quv markazi va Artel konditsoner zavodidan 15 nafar talabalarimiz Artel zavodining esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.
Tadbir birinchi qismidan so‘ng 900 ga yaqin institutimiz talabalari korxonalar bilan ishga kirish jarayonlari to‘g‘risida korxonadan tashrif buyurgan mutassadi xodimlar bilan suhbat o‘tkazdilar. Institutimiz bo‘yicha 250 nafardan ziyod talabalarimiz korxona va tashkilotlarga ishga tavsiya etildilar.

20-25 мая 2024 года в Ташкентском химико-технологическом институте пройдет международная научная неделя «Устойчивое развитие и зеленая экономика». Сегодня в рамках учебной недели прошла ярмарка вакансий «ДЕНЬ КАРЬЕРЫ».
На мероприятии присутствовали представители более 80 производственных предприятий, производственных предприятий, принадлежащих АО «Узкимёсаноат» и АО «Узбекнефтегаз», а также Министерства по борьбе с бедностью и занятости населения Республики Узбекистан, Агентства развития государственной службы при Президенте Республики. Узбекистана Приняли участие ответственные сотрудники Ташкентского городского филиала. В 2023-2024 учебном году наш институт заканчивают более 1500 молодых студентов. Для их трудоустройства был организован «ДЕНЬ КАРЬЕРЫ».
Мероприятие открыл проректор по учебной работе Т.Т.Сафаров. В другой новости главный инспектор Ташкентского городского филиала Агентства по развитию государственной службы при Президенте Республики Узбекистан Абдукаримов Уткир Хамзаевич по новому порядку приема на работу в государственные организации проинформировал выпускников о порядке трудоустройства через сайт vacancy.argos.uz дал
Предприятия приняли участие в мероприятии со своими презентациями. БОН, который славится в нашей стране своим высоким качеством и сладостями! Со своей презентацией и вакансиями приняла участие Зухра Джурабаева, специалист по кадрам производственного цеха кафе.
В рамках международной научной недели «Устойчивое развитие и зеленая экономика» совместно с нашим институтом совместно с инновационным учебным центром «Артель» и заводом кондиционирования «Артель» было проведено мероприятие «ДЕНЬ КАРЬЕРЫ-ХАКАТОН».
В мероприятии CAREER DAY-HAKATHO приняли участие более 125 студентов нашего института, 15 из них добились высоких результатов. 15 наших студентов из инновационного учебного центра «Артель» и завода кондиционирования «Артель», являющихся близкими партнерами нашего института, были награждены сувенирами от завода «Артель».
После первой части мероприятия около 900 студентов нашего института побеседовали с приехавшими с предприятия должностными лицами о процессах трудоустройства на предприятиях. Более 250 студентов нашего института были рекомендованы для работы на предприятиях и в организациях.