Xabaringiz bor Toshkent kimyo-texnologiya institutining Talabalar kengashi tashabbusi bilan 13-16 — noyabr kunlari “Davronlarning zoʻrisan” nomli talabalar forumi bo’lib o’tmoqda. Joriy yilning 15-noyabr sanasida Kimyoviy moddalar texnologiyasi fakultetining faollar zalida "GEO SHOW" festivali bo'lib o'tdi.
Unda institutimiz O'quv ishlari bo'yicha prorektor T.T.Safarov, fakultet dekanlari, dekan o'rinbosarlari, tyutorlar hamda faol talabalar ishtirok etishdi. Tadbirni O'quv ishlari bo'yicha prorektor T.T.Safarov kirish so'zi bilan ochib berdi.
Keyingi yillarda davlat siyosatining ustuvor yo'nalishlaridan biri – jamiyatda millatlararo totuvlik va bag'rikenglikni ta'minlash, do'stlik muhitini va ko'p millatli katta yagona oila tuyg'usini mustahkamlash, yoshlarni Vatanga muhabbat va sadoqat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat bilan qarash ruhida tarbiyalash, xorijiy mamlakatlar bilan madaniy-ma'rifiy aloqalarni kengaytirishga yo'naltirilgan keng miqyosdagi ishlar amalga oshirildi. Ana shunday ishlarni talaba-yoshlarga atroflicga yetkazish maqsadida chet ellik mehmonlar taklif qilingan va ushbu shouda talabalar 8 ta davlatning milliy-urf odat va qadriyatlarini, ularning yuksak ma’naviy me’rosi tarixiy kelib chiqishini turli ijodiy sahna koʻrinishlar, musiqiy chiqishlar bilan namoyish etadilar.
Korea delegatsiyasining "GEO SHOW" festivalidagi chiqishlari.
Turkiya delegatsiyasining "GEO SHOW" festivalidagi chiqishlari.
AQSH delegatsiyasining "GEO SHOW" festivalidagi chiqishlari.
Tadbir davomida iqtidorli talabalar ham o'zlarining yakkaxon sahna ko'rinishlari bilan ham ishtirok etdilar
Hindiston delegatsiyasining "GEO SHOW" festivalidagi chiqishlari.
Rossiya delegatsiyasining "GEO SHOW" festivalidagi chiqishlari.
Ispaniya delegatsiyasining "GEO SHOW" festivalidagi chiqishlari.
Gruziya delegatsiyasining "GEO SHOW" festivalidagi chiqishlari.
O'zbekiston delegatsiyasining "GEO SHOW" festivalidagi chiqishlari.
Tadbir soʻngida Oʻzbekiston delegatsiyasi ham chiqib Oʻzbekiston ham shu yer sharining bir qismi ekanligi va boshqa davlatlardan kam emasligi shuningdek Mustahkam tarix, yetuk salohiyatli yoshlarimiz borligi va hozirda “Yangi Oʻzbekistonni oʻz qoʻlimiz bilan birga quramiz” shiori ostida shoudagi boshqa davlatlar delegatsiyalarni bir sahna atrofida birlashtirdilar
Delegatsiyalarning barcha chiqishlarini hakamlar baholab bordi. Bugun soat 18:00da "Davronlarning zo'risan" nomli forum yopilish marosimida natijalar e'lon qilinib, g'olib jamoalar tantanali ravishda taqdirlanadilar.
Tadbir so'ngida Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i Ravshan G‘oziyev hamda Talabalar kengashi raisi Ma'murjon Jumanazarov so'zga chiqib barcha ishtirokchilarga tashakkur bildirdi.

Как известно, по инициативе Студенческого совета Ташкентского химико-технологического института 13-16 ноября проводится студенческий форум под названием «Давронларлар зорисан». 15 ноября этого года в активном зале факультета технологии химических материалов прошел фестиваль «GEO SHOW».
-1700204371075.jpg)
В нем приняли участие проректор по учебной работе нашего института Т.Т.Сафаров, деканы факультетов, заместители деканов, преподаватели и активные студенты. Мероприятие открыл проректор по учебной работе Т.Т.Сафаров.
🇺🇿 Одним из приоритетов государственной политики последних лет является обеспечение межэтнического согласия и толерантности в обществе, укрепление атмосферы дружбы и чувства большой многонациональной семьи, привитие молодежи любви и верности к Родине. , национальные и общечеловеческие ценности.Велась масштабная работа, направленная на воспитание в духе уважения, расширение культурных и образовательных связей с зарубежными странами. Для того, чтобы познакомить студентов и молодежь с такой работой, были приглашены иностранные гости, и в этом шоу студенты продемонстрируют национальные обычаи и ценности 8 стран, их высокое духовное наследие и историческое происхождение с помощью различных творческих номеров и музыкальных представлений.
Выступления корейской делегации на фестивале «GEO SHOW».
Выступления турецкой делегации на фестивале «GEO SHOW».
Выступления делегации США на фестивале "GEO SHOW".
В рамках мероприятия талантливые студенты также выступили со своими сольными выступлениями.
Выступления индийской делегации на фестивале "GEO SHOW".
Выступления российской делегации на фестивале "GEO SHOW".
Выступления испанской делегации на фестивале "GEO SHOW".
Выступления грузинской делегации на фестивале "GEO SHOW".
Выступления делегации Узбекистана на фестивале «GEO SHOW».
В завершение мероприятия вышла делегация Узбекистана и заявила, что Узбекистан является частью этого земного шара и не уступает другим странам, а также что у нас сильная история, молодые люди со зрелым потенциалом, и сейчас, Под лозунгом «Мы построим новый Узбекистан вместе своими руками» другие страны шоу объединили делегации вокруг одной сцены.
Судьи оценивали все выступления делегаций. Сегодня в 18:00 на церемонии закрытия форума «Давронларлар зорисан» будут подведены итоги и торжественно награждены команды-победители.
В завершении мероприятия выступили и поблагодарили всех участников заведующий отделом по работе с молодежью, духовности и просвещения Равшан Газиев и председатель студенческого совета Мамурджон Джуманазаров.