2025-yil 3-oktabr kuni Toshkent kimyo-texnologiya institutida Institut Kengashining navbatdagi yig’ilishi bo’lib o’tdi
Unda institut rektori-Kengash raisi Usmonov Botir Shukurillayevich boshchiligida soha prorektorlari, fakultet dekanlari, professor-o'qituvchilar hamda kengash a’zolari ishtirok etishdi.
Yig’ilish avvalida institutimiz rektoriga "Ko'p yillik samarali mehnati hamda o'z xizmat vasifasiga bo'lgan sadoqati uchun" Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vaziri K.A.Sharipovning Tashakkurnomasi hamda Toshkent shahar Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar boshqarmasi boshlig'i B.A.Radjabovning tabriknomasi tantanali ravishda topshirildi.
Yig'ilishda kun tartibidagi masalalar bo'yicha ma'ruzachilar o'z hisobotlarini o'qib eshittirdilar.
Jumladan Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor B.N.Boborajabov Talabalarni ijara xonadonlari hamda talabalar turar joyi bilan ta’minlash holatlari bo'yicha ma'ruzasi bilan, Xalqaro aloqalar va transformatsiya bo‘yicha prorektor Z.A.Babaxanova Institut ish faoliyati bo‘yicha xalqaro akkreditatsiyaga hujjatlarni tayyorlash: muammo va yechimlar mavzusidagi ma'ruzasi bilan, Toshkent kimyo-texnologiya instituti qoshidagi Akademik lisey direktori Z.Xolmirzayev TKTI akademik liseyida 2024-2025-o‘quv yili yakunlari va 2025-2026-o‘quv yiliga tayyorgarlik holati haqida: muammo va yechimlar mavzusidagi ma'ruzasi bilan, Doktorantura va ilmiy-tadqiqotlar bo‘limi boshlig‘i A.Kamolov Xorijiy oliygohlar va ilmiy markazlar bilan hamkorlik doktorantura dasturlarini joriy etish va istiqboldagi rejalar mavzusidagi ma'ruzasi tinglandi.

в Ташкентском химико-технологическом институте состоялось очередное заседание Совета института.
3 октября 2025 года в Ташкентском химико-технологическом институте состоялось очередное заседание Совета института.
В нём приняли участие ректор института – председатель Совета Усмонов Ботир Шукуриллаевич, проректоры кафедр, деканы факультетов, профессора и преподаватели, члены Совета.
В начале заседания ректору нашего института было торжественно вручено благодарственное письмо от министра высшего образования, науки и инноваций К.А. Шарипова «За многолетний плодотворный труд и преданность своему делу», а также поздравительное письмо от начальника Ташкентского городского управления высшего образования, науки и инноваций Б.А. Раджабова.
Выступавшие на заседании зачитали свои доклады по вопросам повестки дня.
В частности, первый проректор по работе с молодёжью и духовно-просветительской работе Б.Н. Бобораджабов выступил с докладом о состоянии обеспечения студентов арендными квартирами и студенческим жильём, проректор по международным связям и трансформации З.А. Бабаханова – с докладом о работе института: подготовке документов для международной аккредитации: проблемы и пути решения, директор Академического лицея при Ташкентском химико-технологическом институте З. Холмирзаев – с докладом об итогах 2024-2025 учебного года и состоянии подготовки к 2025-2026 учебному году в Академическом лицее при Ташкентском химико-технологическом институте: проблемы и пути решения, заведующий отделом докторантуры и научных исследований А. Камолов – с докладом о реализации программ докторантуры совместно с зарубежными вузами и научными центрами и планах на будущее.