2025-yil 3-oktabr kuni Toshkent kimyo-texnologiya institutida Institut Kengashining navbatdagi yig’ilishi bo’lib o’tdi
Unda institut rektori-Kengash raisi Usmonov Botir Shukurillayevich boshchiligida soha prorektorlari, fakultet dekanlari, professor-o'qituvchilar hamda kengash a’zolari ishtirok etishdi.
Yig’ilish avvalida institutimiz rektoriga "Ko'p yillik samarali mehnati hamda o'z xizmat vasifasiga bo'lgan sadoqati uchun" Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vaziri K.A.Sharipovning Tashakkurnomasi hamda Toshkent shahar Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar boshqarmasi boshlig'i B.A.Radjabovning tabriknomasi tantanali ravishda topshirildi.
Yig'ilishda kun tartibidagi masalalar bo'yicha ma'ruzachilar o'z hisobotlarini o'qib eshittirdilar.
Jumladan Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor B.N.Boborajabov Talabalarni ijara xonadonlari hamda talabalar turar joyi bilan ta’minlash holatlari bo'yicha ma'ruzasi bilan, Xalqaro aloqalar va transformatsiya bo‘yicha prorektor Z.A.Babaxanova Institut ish faoliyati bo‘yicha xalqaro akkreditatsiyaga hujjatlarni tayyorlash: muammo va yechimlar mavzusidagi ma'ruzasi bilan, Toshkent kimyo-texnologiya instituti qoshidagi Akademik lisey direktori Z.Xolmirzayev TKTI akademik liseyida 2024-2025-o‘quv yili yakunlari va 2025-2026-o‘quv yiliga tayyorgarlik holati haqida: muammo va yechimlar mavzusidagi ma'ruzasi bilan, Doktorantura va ilmiy-tadqiqotlar bo‘limi boshlig‘i A.Kamolov Xorijiy oliygohlar va ilmiy markazlar bilan hamkorlik doktorantura dasturlarini joriy etish va istiqboldagi rejalar mavzusidagi ma'ruzasi tinglandi.

On October 3, 2025, the next meeting of the Institute Council was held at the Tashkent Institute of Chemical Technology
It was attended by the rector of the institute - chairman of the Council, Usmonov Botir Shukurillayevich, vice-rectors of the departments, deans of faculties, professors and teachers, and members of the Council.
At the beginning of the meeting, the rector of our institute was solemnly presented with a letter of thanks from the Minister of Higher Education, Science and Innovations K.A. Sharipov "For many years of fruitful work and dedication to his professional duties" and a letter of congratulations from the head of the Tashkent City Department of Higher Education, Science and Innovations B.A. Radjabov.
The speakers at the meeting read out their reports on the issues on the agenda.
In particular, the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Affairs B.N. Boborajabov gave a report on the situation of providing students with rental apartments and student housing, the Vice-Rector for International Relations and Transformation Z.A. Babakhanova gave a report on the Institute's work activities: preparing documents for international accreditation: problems and solutions, the Director of the Academic Lyceum at the Tashkent Institute of Chemical Technology Z. Kholmirzayev gave a report on the results of the 2024-2025 academic year and the state of preparation for the 2025-2026 academic year at the Academic Lyceum of the Tashkent Institute of Chemical Technology: problems and solutions, the Head of the Department of Doctoral Studies and Research A. Kamolov gave a report on the implementation of doctoral programs in cooperation with foreign universities and scientific centers and future plans.