2023-yil 13-martda “MEd – professional ta’lim magistri” masofaviy ta’lim xalqaro loyihasi bo‘yicha rejalangan vazifalarni ijrosini amalga oshirish, shuningdek, loyiha yuzasidan tug‘ilgan savollarga javob izlash maqsadida GIZning Eksperti Frank Noymann va ishchi guruh a’zolari tomonidan mazkur uchrashuv tashkil etildi.
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi vakili I.Nematov tomonidan loyiha doirasida mavjud kamchiliklarni bartaraf etish, ularni tahlil etish, Masofaviy ta’limni tashkil etishga doir huquqiy me’yoriy xujjatlarni o‘rganish kerakligi aytib o‘tildi.
Shuningdek, mazkur dastur kasb-hunar maktablari, kollej va texnikumlarida ta’lim berayotgan bakalavr darajasiga ega pedagoglarni o‘qitishni ko‘zda tutayotganligi ta’kidlandi.

13 марта 2023 года в целях реализации задач, запланированных по международному проекту дистанционного образования «МЭД – Магистр профессионального образования», а также для поиска ответов на вопросы, возникшие в связи с проектом была организована экспертом GIZ Франком Нойманном и членами рабочей группы.
Представитель Министерства высшего образования, науки и инноваций И.Нематов сообщил, что необходимо устранить имеющиеся недостатки в рамках проекта, провести их анализ, изучить нормативно-правовые документы по организации дистанционного образования.
Также было отмечено, что данная программа предусматривает подготовку педагогов со степенью бакалавра для преподавания в профессионально-технических училищах, колледжах и технических институтах.