Toshkent kimyo-texnologiya institutida Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi "Guruh yetakchilari forumi" bo'lib o'tdi.
Joriy yilning 25-26-yanvar kunlari Toshkent kimyo-texnologiya institutida Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining 205 nafar guruhlardagiyoshlar uchun "Guruh yetakchilari forumi" bo'lib o'tdi.
Forumni Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlari bo‘yicha birinchi prorektor Boborajabov Bahodir Nasriddinovich kirish so'zi bilan ochib berib yurtimizda yoshlar tizimida amalga oshirilayotgan ishlar, yaratilgan sharoitlar hamda forumdan ko'zlangan asosiy maqsad haqida aytib o'tdilar.
Shundan so'ng O'zbekiston yoshlar ishlari agentligi Shayxontohur tuman bo'limi mutahassisi Nig’matov Shuxrat Yoshlar daftari, Temir daftar, ijtimoiy reestr haqida ma'lumot berdi.
Joriy yilning 25-26-yanvar kunlari Toshkent kimyo-texnologiya institutida Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining 205 nafar guruhlardagiyoshlar uchun "Guruh yetakchilari forumi" bo'lib o'tdi. Unda Toshkent kimyo-texnologiya institutining O'zbekiston yoshlar ittifoqi yetakchisi v.b. Tursunboyev Otabek volontyorlik guruhlarini tuzish, liderlik qobiliyatini shakllantirish,talabalar bilan ishlashning zamonaviy mexanizmlarini joriy etish kabi mavzularda batafsil ma'lumot berib o'tdi.
Forum davomida Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti yoshlar yetakchisi Shoxrux Boymurodov “Time management” mavzuda guruh yetakchilarimizga ma’lumotlar berdilar.
“O’zkimyosanoat” AJ raisining yoshlar masalalari bo’yicha maslaxatchisi Madina Abdullayeva guruh yetakchilarimiz orasida rahbarlik qobiliyatlarini shakllantirish bo’yicha ma’lumotlar berdilar.
Forumning navbatdagi kunida yetakchilarimizni jamoaviy ishlash qobiliyatlarini oshirish maqsadida “KimyoviyQuiz” hamda “Qopqon” intellektual o’yinlari bo’lib o’tdi.

25-26 января текущего года в Ташкентском химико-технологическом институте прошел «Форум лидеров групп» для 205 молодежных групп Союза молодежи Узбекистана.
Первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе Бобораджабов Бахадир Насриддинович открыл форум вступительной речью и рассказал о работе, проводимой в молодежной системе нашей страны, созданных условиях и основной цели форума.
После этого Нигматов Шухрат, эксперт Шайхонтохурского районного отдела Агентства по делам молодежи Узбекистана, дал информацию о Молодежном регистре, Темирском регистре и социальном регистре.
25-26 января текущего года в Ташкентском химико-технологическом институте прошел «Форум лидеров групп» для 205 молодежных групп Союза молодежи Узбекистана. Лидер Союза молодежи Узбекистана Ташкентского химико-технологического института и др. Турсунбоев Отабек дал подробную информацию по таким темам, как формирование волонтерских отрядов, формирование лидерских качеств, внедрение современных механизмов работы со студентами.
В ходе форума молодежный лидер Ташкентского государственного экономического университета Шохрух Боймуродов дал информацию руководителям нашей группы по теме «Тайм-менеджмент».
Мадина Абдуллаева, советник председателя АО «Узкимёсаноат» по вопросам молодежи, дала информацию о формировании лидерских качеств у руководителей нашей группы.
На следующий день форума были проведены интеллектуальные игры «Химическая викторина» и «Ловушка», направленные на совершенствование навыков командной работы наших руководителей.