Joriy yilning 9-fevral kuni Toshkent kimyo-texnologiya institutiga "Uzbekistan GTL" MCHJ kompaniyasi bosh direktori Baxodirov Alisher Shukuraliyevich tashrif buyurdi. Tashrif doirasida Yoqilg'i va organik birikmalar kimyoviy texnologiyasi fakulteti faollar zalida "Rahbar va yoshlar" uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Unda Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, "Uzbekistan GTL" MCHJ kompaniyasi bosh direktori Baxodirov Alisher Shukuraliyevich, Tashkiliy-kadrlar boshqarmasi boshlig'i Elyor Mo'minov, Korxonalar va ta’lim muassasalari bilan ishlash bo'yicha prorektori Shernaev Anvar Normamatovich, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Pulatov Xayrulla Lutpullayevich, Taʼlim sifatini nazorat qilish boʻlimi boshligʻi Toʻrayev Tolib Bozorovich, Yoqilg'i va organik birikmalar kimyoviy texnologiyasi fakulteti dekani Yusupova Lola Azimovna, fakultet kafedra mudirlari, tyutorlar hamda talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
"Rahbar va yoshlar" uchrashuvini institutimiz rektori B.Sh.Usmonov kirish so'zi bilan ochib berdi. Shundan so'ng "Uzbekistan GTL" MCHJ kompaniyasi bosh direktori Baxodirov Alisher Shukuraliyevich so'zga chiqib "Uzbekistan GTL" MCHJ kompaniyasining tashkil topish tarixi, qaysi sohalarni qamrab olishi, O'zbekiston iqtisodiyotidagi ulushi hamda boshqa qiziqarli ma'lumotlarni yig'ilganlarga gapirib berdi. Shuningdek talabalarni ish bilan ta'minlash, ularning amaliyot o'tashlari bilan bir qatorda ta'lim olishlari, korxona va ta'lim muassasalar integratsiyasi haqida so'z yuritdi.
"Rahbar va yoshlar" uchrashuvi davomida talaba-yoshlar o'zlarining qiziqtirgan savollariga atroflicha javob oldilar.
Jumladan talaba-yoshlarni ish bilan ta'minlash, kadrlar zahirasini kengaytirish, Uzbekistan GTL stipendiyalar tanlov va boshqa masalalarda atroflicha ma'lumot berildi. Uchrashuv so'ngida Bahodirov Alisher Shukuraliyevichga institutimiz rektori Usmonov Botir Shukurillayevich tomonidan korxona va ta'lim muassasasi o'rtasidagi hamkorlik uchun tashakkurnoma va "Bitiruvchi talabalar assotsiyatsiyasi" raisi faxriy unvoni berildi.
P/S: Ma'lumot tariqasida Bahodirov Alisher Shukuraliyevich 1996-2000 yillari davomida Yoqilg’i va organik birikmalar kimyoviy texnologiya fakulteti bakalavr bosqichida, 2003-2005 yillarda esa magistratura bosqichida tahsil olgan.

On February 9 of this year, the CEO of "Uzbekistan GTL" LLC Bakhodirov Alisher Shukuraliyevich visited the Tashkent Institute of Chemical Technology. As part of the visit, a "Leader and youth" meeting was held in the activist hall of the Faculty of Chemical Technology of Fuel and Organic Compounds.
The rector of the Tashkent Institute of Chemical Technology Usmanov Botir Shukurillayevich, the general director of the company "Uzbekistan GTL" Bakhodirov Alisher Shukuraliyevich, the head of the organizational and personnel department Elyor Mominov, the vice-rector for work with enterprises and educational institutions Shernaev Anvar Normamatovich , vice-rector for scientific affairs and innovations Pulatov Khairulla Lutpullayevich, head of the Education Quality Control Department Torayev Talib Bozorovich, dean of the Faculty of Chemical Technology of Fuel and Organic Compounds Yusupova Lola Azimovna, department heads, tutors and students participated.
The Rector of our institute B.Sh. Usmanov opened the "Leader and Youth" meeting with an introductory speech. After that, the CEO of "Uzbekistan GTL" LLC Bakhodirov Alisher Shukuraliyevich spoke and told the audience about the history of establishment of "Uzbekistan GTL" LLC, which sectors it covers, its share in the economy of Uzbekistan and other interesting information. . He also talked about the employment of students, their education along with internships, and the integration of enterprises and educational institutions.
During the "Leader and Youth" meeting, the students received detailed answers to their questions.
In particular, detailed information was provided on providing employment to students and youth, expanding the human resources, Uzbekistan GTL scholarship competition and other issues. At the end of the meeting, the rector of our institute Usmanov Botir Shukurillayevych gave Bahadirov Alisher Shukurillayevych a letter of thanks for the cooperation between the enterprise and the educational institution and the honorary title of chairman of the Association of Graduate Students.
P/S: For information, Bahadirov Alisher Shukuraliyevich studied at the Faculty of Chemical Technology of Fuel and Organic Compounds in 1996-2000 at the bachelor's level, and in 2003-2005 at the master's level.