Bugun Toshkent kimyo-texnologiya institutining Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakulteti faollar zalida "Tadbirkor va talaba-yoshlar uchrashuvi" bo'lib o'tdi. Unda institut Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor B.N Boborajabov, Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakulteti dekani U.N. Baltabayev, Yoshlar bilan ishlash, ma'naviyat va ma'rifat bo'limi boshlig'i R.T.G'oziyev, Talabalar amaliyoti va marketing bo'limi boshlig'i A.Mirkomilov, fakultet dekan o'rinbosari Sh.Begmatov, tyutorlar va talabalar ishtirok etishdi. Shuningdek, uchrashuvga "Promet group" ishlab chiqarish korxonasi, "ESSI" sut ishlab chiqarish korxonasidan, "Best ketring" korxonasidan tadbirkorlar tashrif buyurdilar.
-1694522554952.jpg)
-1694521770307.jpg)
Tadbirni Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor B.N.Boborajabov kirish so'zi bilan ochib berdi. Shundan so'ng ochiq muloqot shaklida kechgan uchrashuvda tashrif buyurgan tadbirkorlar talabalarga o'zlarining qimmatbaho maslahatlari ulashib, hayotda har bir inson tadbirkor bo'lishi kerakligi haqida ta'kidladilar.
Hozirgi kunda Prezidentimiz tashabbusi bilan yosh tadbirkorlarga yaratilayotgan imkoniyatlar, shart-sharoitlar hamda imtiyozlar haqida ma'lumot berilar ekan, talabalar ham o'zlarining qiziqtirgan savollarini berib, tashrif buyuruvchilardan yetarlicha javob oldilar.

Сегодня в активистском зале факультета пищевых технологий Ташкентского химико-технологического института прошла «Встреча предпринимателей и студенческой молодежи». Бобораджабов Б.Н., первый проректор института по делам молодежи и духовно-просветительской работе ООН, декан факультета пищевых технологий. В мероприятии приняли участие Балтабаев, заведующий отделом молодежной работы, духовности и просветительства Р.Т.Гозиев, заведующий отделом студенческой практики и маркетинга А.Миркомилов, заместитель декана факультета Ш.Бегматов, преподаватели и студенты. На встрече также присутствовали предприниматели производственного предприятия «Промет групп», предприятия по производству молока «ESSI» и предприятия «Бест кетринг».
-1694522554952.jpg)
-1694521770307.jpg)
Мероприятие открыл первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе Б. Н. Бобораджабов. После этого в ходе встречи открытого диалога приезжие бизнесмены поделились со студентами ценными советами и подчеркнули, что каждый в жизни должен быть предпринимателем.
Сообщая о возможностях, условиях и привилегиях, созданных для молодых предпринимателей по инициативе Президента, студенты также задавали интересующие их вопросы и получали достаточные ответы от посетителей.