Bugun Toshkent kimyo-texnologiya institutining Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakulteti faollar zalida "Tadbirkor va talaba-yoshlar uchrashuvi" bo'lib o'tdi. Unda institut Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor B.N Boborajabov, Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakulteti dekani U.N. Baltabayev, Yoshlar bilan ishlash, ma'naviyat va ma'rifat bo'limi boshlig'i R.T.G'oziyev, Talabalar amaliyoti va marketing bo'limi boshlig'i A.Mirkomilov, fakultet dekan o'rinbosari Sh.Begmatov, tyutorlar va talabalar ishtirok etishdi. Shuningdek, uchrashuvga "Promet group" ishlab chiqarish korxonasi, "ESSI" sut ishlab chiqarish korxonasidan, "Best ketring" korxonasidan tadbirkorlar tashrif buyurdilar.
-1694522554952.jpg)
-1694521770307.jpg)
Tadbirni Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor B.N.Boborajabov kirish so'zi bilan ochib berdi. Shundan so'ng ochiq muloqot shaklida kechgan uchrashuvda tashrif buyurgan tadbirkorlar talabalarga o'zlarining qimmatbaho maslahatlari ulashib, hayotda har bir inson tadbirkor bo'lishi kerakligi haqida ta'kidladilar.
Hozirgi kunda Prezidentimiz tashabbusi bilan yosh tadbirkorlarga yaratilayotgan imkoniyatlar, shart-sharoitlar hamda imtiyozlar haqida ma'lumot berilar ekan, talabalar ham o'zlarining qiziqtirgan savollarini berib, tashrif buyuruvchilardan yetarlicha javob oldilar.

"Entrepreneur and student-youth meeting" was held today in the activist hall of the Faculty of Food Technology of the Tashkent Institute of Chemical Technology. The first vice-rector of the institute for youth issues and spiritual and educational affairs B.N. Boborajabov, dean of the faculty of food technology U.N. Baltabayev, Head of Youth Work, Spirituality and Enlightenment Department R.T. Goziyev, Head of Student Practice and Marketing Department A. Mirkomilov, Deputy Dean of the Faculty Sh. Begmatov, tutors and students participated. The meeting was also attended by businessmen from "Promet group" production enterprise, "ESSI" milk production enterprise, and "Best ketring" enterprise.
-1694522554952.jpg)
-1694521770307.jpg)
The event was opened by the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs B.N. Boborajabov. After that, in an open dialogue meeting, the visiting businessmen shared their valuable advice with the students and emphasized that everyone should be an entrepreneur in life.
While informing about the opportunities, conditions and privileges created for young entrepreneurs at the initiative of the President, the students also asked their interesting questions and received sufficient answers from the visitors.