Joriy yilning 24-noyabr sanasida Yoshlar ijod saroyida Toshkent kimyo-texnologiya institutining "Talabalar ligasi" doirasida Quvnoqlar va zukkolar ko'rik tanlovining Rektor kubogi bo'lib o'tdi.
Unda:
Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakultetining Antivirus jamoasi;
Yoqilg'i va organik birikmalar kimyoviy texnologiyasi fakultetining Bolalar jamoasi;
Menejment va professional ta'lim fakultetining Jafa jamoasi;
Kimyoviy moddalar texnologiyasi fakultetining Atom jamoasi;
Vinochilik va sanoat uzumchiligi fakultetining Qibraylik bojalar jamoasi ishtirok etdi.
Ko'rik tanlovni Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlari bo‘yicha birinchi prorektor Boborajabov Bahodir Nasriddinovich hamda Yoshlar ishlari agentligi markaziy apparati mas'ul xodimi Farrux
Toshmurodov kirish so'zi bilan ochib berib, barcha jamoalarga omad tiladi.
Shundan so'ng barcha jamolar 3ta shart: salomlashuv, savol-javob hamda musiqiy chiqish shartlari bo'yicha o'z sahna ko'rinishlarini havola etishdi.
Yoshlar ijod saroyida bo'lib o'tgan Toshkent kimyo-texnologiya institutining "Talabalar ligasi" doirasida Quvnoqlar va zukkolar ko'rik tanlovidan lavhalar.
QVZning to'liq shakli tez kunlarda YouTube platformamizga joylashtiramiz.
Toshkent kimyo-texnologiya institutining "Talabalar ligasi" doirasida Quvnoqlar va zukkolar ko'rik tanlovining Rektor kubogi yakuniy natijalariga ko'ra:
1- o'rin — Kimyoviy moddalar texnologiyasi fakultetining Atom jamoasi;
2- o'rin — Vinochilik va sanoat uzumchiligi fakultetining Qibraylik bojalar jamoasi
3- o'rin — Yoqilg'i va organik birikmalar kimyoviy texnologiyasi fakultetining Bolalar jamoasi;
4 - o'rin — Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakultetining Antivirus hamda Menejment va professional ta'lim fakultetining Jafa jamoasi qo'lga kiritdi.
Ma'lumot uchun:
1- o'rin uchun Yoshlar ishlari agentligi tomonidan 5 000 000 so'm pul mukofoti;
2- o'rin uchun Toshkent kimyo-texnologiya instituti rahbariyati tomonidan bazaviy stipendiyaning 8 baravari(4 143 040 so'm);
3- o'rin uchun Toshkent kimyo-texnologiya instituti rahbariyati tomonidan bazaviy stipendiyaning 6 baravari(3 107 280 so'm);
4 - o'rin uchun har ikkala jamoaga Toshkent kimyo-texnologiya instituti rahbariyati tomonidan bazaviy stipendiyaning 3 baravaridan(1 553 640 so'mdan) pul mukofotlari berildi.
Shuningdek eng quvnoq yigit hamda eng quvnoq qiz nominatsiyasi bo'yicha 2 nafar yigit-qizga tashakkurnoma hamda Toshkent kimyo-texnologiya instituti rahbariyati tomonidan bazaviy stipendiyaning 1 baravari(517 880 so'mdan) pul mukofotlari taqdim etildi.

On November 24 of this year, the Rector's Cup of the Funny and Smart competition was held at the Youth Creativity Palace within the framework of the "Students' League" of the Tashkent Institute of Chemical Technology.
In it:
Antivirus team of the Faculty of Food Technology;
Children's team of the Faculty of Chemical Technology of Fuel and Organic Compounds;
Jaffa team of Faculty of Management and Professional Education;
Atomic team of the Faculty of Chemical Technology;
A team of winegrowers from Qibray of the faculty of winemaking and industrial viticulture participated.
The competition was opened by the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs Boborajabov Bahadir Nasriddinovich and the head of the central office of the Youth Affairs Agency Farrukh Tashmurodov, who wished all the teams good luck.
After that, all teams presented their performances in 3 conditions: greeting, question-and-answer and musical performance.
Pictures from the fun and clever competition within the framework of the "Student League" of the Tashkent Institute of Chemical Technology, which was held at the Palace of Youth Creativity.
We will post the full form of QVZ on our YouTube platform soon.
According to the final results of the Rector's Cup of the Funny and Smart competition within the "Student League" of the Tashkent Institute of Chemical Technology:
1st place — Atom team of the Faculty of Chemical Materials Technology;
2nd place — team of winegrowers from Kibray of the faculty of winemaking and industrial viticulture
3rd place — Children's team of the Faculty of Chemical Technology of Fuel and Organic Compounds;
The 4th place was won by the Anti-Virus of the Faculty of Food Technology and the Jafa team of the Faculty of Management and Professional Education.
5,000,000 soums prize from the Youth Affairs Agency for the 1st place;
8 times the basic scholarship (4,143,040 soums) by the leadership of the Tashkent Institute of Chemical Technology for the 2nd place;
6 times the base scholarship (3,107,280 soums) by the leadership of the Tashkent Institute of Chemical Technology for the 3rd place;
For the 4th place, both teams were awarded 3 times the base scholarship (1,553,640 soums) by the leadership of the Tashkent Institute of Chemical Technology.
In addition, 2 young men and women in the categories of the funniest boy and the funniest girl were presented with a thank you note and cash prizes of 1 times the base scholarship (from 517,880 soums) by the management of the Tashkent Institute of Chemical Technology.