Toshkent kimyo-texnologiya institutida "Uch avlod uchrashuvi" bo'lib o'tdi.
Kuni kecha Toshkent kimyo-texnologiya institutida "Uch avlod uchrashuvi" bo'lib o'tdi. Unda Shayxontohur tumani Nuroniy jamgʻarmasi raisi R.T.Abidov, Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor B.N.Boborajabov, Talabalar orasida ijtimoiy-maʼnaviy muxit barqarorligini taʼminlashga masʼul boʼlgan rektor maslahatchisi Akramov Olimxon Axrorovich, Neft va gaz texnologiyalari fakulteti dekani L.Yusupova, YBIB dekan oʻrinbosari j.Siddiqov, mehnat faxriylari, professor-o'qituvchilar, tyutorlar va talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Uchrashuvni kirish soʻzi bilan Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor B.N.Boborajabov ochib berdi. Shundan soʻng Shayxontohur tumani Nuroniy jamgʻarmasi raisi R.T.Abidov uch avlod uchrashuvlarining ahamiyati hamda hozirda nafaqaga chiqqan faxriylarning tajribasi, oʻgit va maslahatlari yoshlar uchun ibrat maktabi ekanligini taʼkidladilar.
Shuningdek uchrashuv davomida uzoq yillar turli sohalarda faoliyat yuritgan mehnat faxriylari so'zga chiqib, bosib o'tgan yo'llarining mashaqqati haqida yig'ilganlarga so'zlab berdilar.
Uchrashuv davomida Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich hamda Talabalar orasida ijtimoiy-maʼnaviy muxit barqarorligini taʼminlashga masʼul boʼlgan rektor maslahatchisi Akramov Olimxon Axrorovich "Yoshlarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash uchun" O'zbekiston "VETERAN" jangchi faxriy birlashmasi raisining ko'krak nishoni bilan taqdirlandilar.
Shuningdek bir guruh professor-o'qituvchilar "Keksa avlod vakillarining davlat va jamiyat hayotidagi ijtimoiy faolligini oshirish, mahallalarda tinchlik osoyishtalikni ta'minlash, oilalarda ma'naviy muhitni sog'lomlashtirish, o'sib kelayotgan yosh avlodni harbiy vatanparvarlik ruhida tarbiyalash yo'lidagi faolligi uchun" TASHAKKURNOMA bilan taqdirlandilar.

В Ташкентском химико-технологическом институте прошла «Встреча трех поколений».
«Встреча трех поколений» прошла вчера в Ташкентском химико-технологическом институте. В нем приняли участие Р.Т. Абидов, председатель Фонда «Нурани» Шайхонтохурского района, Б.Н. духовной среды среди студентов, приняли участие декан факультета нефтегазовых технологий Л. Юсупова, заместитель декана ЯБМ Ж. Сиддиков, ветераны труда, преподаватели, преподаватели, преподаватели и студенты.
Встречу открыл первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе Б.Н. После этого председатель Фонда «Нурани» Шайхонтохурского района Р.Т.Абидов подчеркнул важность встречи трёх поколений, а опыт, обучение и советы ветеранов-пенсионеров являются уроком-школой для молодёжи.
Также в ходе встречи выступили ветераны труда, много лет проработавшие в различных сферах, и рассказали собравшимся о тяготах своего пути.
В ходе встречи ректору Ташкентского химико-технологического института Усманову Ботиру Шукуриллаевичу и советнику ректора Акрамову Олимхану Ахроровичу, отвечающему за обеспечение стабильности социальной и духовной среды среди студентов, были вручены нагрудные знаки председателя борцовско-ветеранское объединение Узбекистана «ВЕТЕРАН» «За воспитание молодежи в духе патриотизма».
Также группа профессоров и преподавателей «Деятельность представителей старшего поколения на пути повышения социальной активности в жизни государства и общества, обеспечения мира и спокойствия в микрорайоне, улучшения духовной среды в семьях, воспитания подрастающих молодое поколение в духе военного патриотизма за» были награждены БЛАГОДАРНОСТЬЮ.