Toshkent kimyo-texnologiya institutida "Uch avlod uchrashuvi" bo'lib o'tdi.
Kuni kecha Toshkent kimyo-texnologiya institutida "Uch avlod uchrashuvi" bo'lib o'tdi. Unda Shayxontohur tumani Nuroniy jamgʻarmasi raisi R.T.Abidov, Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor B.N.Boborajabov, Talabalar orasida ijtimoiy-maʼnaviy muxit barqarorligini taʼminlashga masʼul boʼlgan rektor maslahatchisi Akramov Olimxon Axrorovich, Neft va gaz texnologiyalari fakulteti dekani L.Yusupova, YBIB dekan oʻrinbosari j.Siddiqov, mehnat faxriylari, professor-o'qituvchilar, tyutorlar va talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Uchrashuvni kirish soʻzi bilan Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor B.N.Boborajabov ochib berdi. Shundan soʻng Shayxontohur tumani Nuroniy jamgʻarmasi raisi R.T.Abidov uch avlod uchrashuvlarining ahamiyati hamda hozirda nafaqaga chiqqan faxriylarning tajribasi, oʻgit va maslahatlari yoshlar uchun ibrat maktabi ekanligini taʼkidladilar.
Shuningdek uchrashuv davomida uzoq yillar turli sohalarda faoliyat yuritgan mehnat faxriylari so'zga chiqib, bosib o'tgan yo'llarining mashaqqati haqida yig'ilganlarga so'zlab berdilar.
Uchrashuv davomida Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich hamda Talabalar orasida ijtimoiy-maʼnaviy muxit barqarorligini taʼminlashga masʼul boʼlgan rektor maslahatchisi Akramov Olimxon Axrorovich "Yoshlarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash uchun" O'zbekiston "VETERAN" jangchi faxriy birlashmasi raisining ko'krak nishoni bilan taqdirlandilar.
Shuningdek bir guruh professor-o'qituvchilar "Keksa avlod vakillarining davlat va jamiyat hayotidagi ijtimoiy faolligini oshirish, mahallalarda tinchlik osoyishtalikni ta'minlash, oilalarda ma'naviy muhitni sog'lomlashtirish, o'sib kelayotgan yosh avlodni harbiy vatanparvarlik ruhida tarbiyalash yo'lidagi faolligi uchun" TASHAKKURNOMA bilan taqdirlandilar.

"Meeting of three generations" was held yesterday at the Tashkent Institute of Chemical Technology. It was attended by R.T. Abidov, the chairman of the Nurani Foundation of Shaikhontohur district, B.N. Boborajabov, the first vice-rector for youth issues and spiritual and educational affairs, Akramov Olimkhan Akhrorovich, the rector's advisor responsible for ensuring the stability of the social and spiritual environment among students, L. Yusupova, the dean of the Faculty of Oil and Gas Technologies, YBIB dean. deputy J. Siddikov, labor veterans, professors, teachers, tutors and students took part.
The meeting was opened by the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs B.N. Boborajabov. After that, the chairman of Nurani Foundation of Shaykhontohur district R.T.Abidov emphasized the importance of meetings of three generations and the experience, training and advice of retired veterans is a lesson school for young people.
Also, during the meeting, labor veterans who worked in various fields for many years spoke and told the gathering about the hardships of their journeys.
During the meeting, the Rector of the Tashkent Institute of Chemistry and Technology Usmanov Botir Shukurillaevich and the Rector's advisor Akramov Olimkhan Akhrorovich, who is responsible for ensuring the stability of the social and spiritual environment among students, were awarded with the badge of the chairman of the "VETERAN" fighter veteran association of Uzbekistan "For educating young people in the spirit of patriotism". .
Also, a group of professors and teachers "Activity of the representatives of the older generation in the way of increasing social activity in the life of the state and society, ensuring peace and tranquility in neighborhoods, improving the spiritual environment in families, educating the growing younger generation in the spirit of military patriotism for" were awarded with ACKNOWLEDGMENT.