Uchrashuvda Avstriyaning FELDER GROUP kompaniyasining MDH bo‘yicha direktori Andrey Sergeyevich Samsonov, FELDER GROUP kompaniyasi sharqiy Yevropa va Osiyo davlatlari bo‘yicha vakili Karen Amrayner, O‘zbekiston bo‘yicha vakili Muradjon Sadikovlar va Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori B.Sh.Usmonov, Xorijiy oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlikdagi qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtiruvchi bo‘lim boshlig‘i A.N.Shernayev, Xalqaro bo‘lim boshlig‘i Z.Babaxanova, Tijoratlashtirish bo‘limi boshlig‘i N.Mardonov, Ilmiy ishlar va innovasiyalar bo‘yicha prorektor X.Po‘latovlar qatnashdilar. Uchrashuvda xorijiy hamkor investorlar investisiya loyihalari asosida Toshkent kimyo-texnologiya instituti hududida ilg‘or texnologiyalar asosidagi zamonaviy mebellar ishlab chiqarish jihozlari TEXNOPARKini tashkil etish hamda zamonaviy o‘quv – ilmiy ilg‘or texnologiyalar o‘quv markazini tashkil etish bo‘yicha kelishuvlar amalga oshirildi. Toshkent kimyo-texnologiya instituti bazasida Avstriyaning FELDER GROUP kompaniyasi yordamida mebel ishlab chiqaruvchi korxonalar xodimlari malakasini oshirish markazini tashkil qilish – unda 3D loyihalash va modellashtirish, ishlab chiqarish simulasion trenajer qurilmalari bilan jihozlash, kadrlarni tayyorlashda kompaniyaning Yevropa standartlari asosidagi o‘quv, o‘quv – uslubiy qo‘llanmalarni nashr ettirishga kelishildi.
O‘zbekistondagi zamonaviy mebel ishlab chiqarish korxonalaridan “E’TIQOD MEBEL”, “KENG MAKON” mebel korxonalari bilan 60720700-Texnologik mashina va jihozlar(yog‘ochsozlik sanoati) ta’lim yo‘nalishi talabalarini tayyorlashda dual ta’limni yo‘lga qo‘yish maqsadida Avstriyaning Vena texnika universiteti bilan hamkorlik aloqalarini o‘rnatish, Toshkent kimyo-texnologiya instituti professor-o‘qituvchilarini qisqa muddatli stajirovkalarini tashkil etish hamda 2023 yilning may oyining 2 haftasida Toshkent kimyo-texnologiya instituti mutaxassislaridan iborat delegasiyaning FELDER GROUP kompaniyasiga xizmat safarini tashkil etishga kelishildi.

Andrey Sergeevich Samsonov, CIS director of FELDER GROUP of Austria, Karen Amrainer, representative of FELDER GROUP for Eastern European and Asian countries, Muradjon Sadikovlar, representative of Uzbekistan, and rector of Tashkent Institute of Chemical Technology B.Sh. Usmanov attended the meeting. , Head of the Department for Coordinating Joint Educational Programs in Cooperation with Foreign Higher Education Institutions A.N. Shernayev, Head of the International Department Z. Babakhanova, Head of the Commercialization Department N. Mardonov, Scientific Affairs and vice-rector for innovations Kh. Polatovlar participated. At the meeting, on the basis of investment projects of foreign partner investors, agreements were made on the establishment of a TECHNOPARK of modern furniture production equipment based on advanced technologies and on the establishment of a modern educational - scientific advanced technologies training center in the territory of the Tashkent Institute of Chemical Technology. Establishment of a training center for employees of furniture manufacturing enterprises on the basis of the Tashkent Institute of Chemical Technology with the help of the Austrian FELDER GROUP company - in which 3D design and modeling, equipping with production simulation simulator devices, training based on the company's European standards in personnel training, training - agreed to publish methodological manuals.
Establish dual education in the training of students of 60720700-Technological machines and equipment (woodworking industry) education line with ETIQOD MEBEL, KENG MAKON, modern furniture production enterprises in Uzbekistan. in order to establish cooperation relations with the Vienna Technical University of Austria, organize short-term internships for professors and teachers of the Tashkent Institute of Chemical Technology, and organize a business trip of a delegation of experts from the Tashkent Institute of Chemical Technology to the FELDER GROUP company in the 2nd week of May 2023 agreed to do.