Joriy yilning 28-noyabr kuni Toshkent kimyo-texnologiya institutida "Yil talabasi 2023" tanlovi bo'lib o'tdi. Unda institut rektori Usmonov Botir Shukurillayevich raisligida, O‘quv ishlari bo’yicha prorektori Safarov Toyir Tursunovich, Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlari bo‘yicha birinchi prorektori Boborajabov Bahodir Nasriddinovich, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha prorektor Pulatov Xayrulla Lutpullayevich, Korxonalar va ta’lim muassasalari bilan ishlash bo'yicha prorektori Shernayev Anvar Normamatovich, Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakulteti dekani Baltabayev Ulug‘bek Norbayevich, Yoqilg'i va organik birikmalar kimyoviy texnologiyasi fakulteti dekani Yusupova Lola Azimovna, O'zbekiston Yoshlar ittifoqi institut boshlang'ich tashkiloti yetakchisi Adxamov Aziz Rustam o'g'li, fakultet dekan o'rinbosarlari hamda talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Dastavval institutimiz rektori Usmonov Botir Shukurillayevich so'zga chiqib barcha talabalarga omad tiladi.. Shundan so'ng Tanlov quyidagi nominatsiyalar bo‘yicha tashkil etildi hamda ushbu yo'nalishlar bo'yicha nomzodlarning chiqishlari tinglandi:
1) “Yilning eng faol bilimdon talabasi”,
2)“Yilning eng faol targ‘ibotchi talabasi”,
3)“Yilning eng faol ixtirochi-innovator talabasi”,
4)“Yilning eng faol sportchi talabasi”,
5)“Yilning eng faol bloger talabasi”,
6)“Yilning eng faol ijodkor talabasi”,
7)“Yilning eng faol tadbirkor talabasi”.
"Yil talabasi 2023" tanlovi so'ngida institutimiz rektori Usmonov Botir Shukurillayevich so'zga chiqib tanlovda ishtirok etgan izlanuvchan faol talabalarga minnatdorchilik bildirish bilan bir qatorda, ayrim talabalarga yana o'z ustida ishlashi kerakligini ta'kidlab, yol yo'riq ko'rsatdilar.
Shundan so'ng Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlari bo‘yicha birinchi prorektori Boborajabov Bahodir Nasriddinovich so'zga chiqib "Yil talabasi 2023" tanlovi natijalarini e'lon qildi.
Tez fursatlarda institutimiz rektori tomonidan buyruq imzolangandan so'ng natijalarini rasmiy sahifalarimizda e'lon qilamiz.

On November 28 of this year, the "Student of the Year 2023" competition was held at the Tashkent Institute of Chemical Technology. It was chaired by the rector of the institute Usmanov Botir Shukurillaevich, vice-rector for educational affairs Safarov Toyir Tursunovich, first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs Boborajabov Bahadir Nasriddinovich, vice-rector for scientific affairs and innovations Pulatov Khairulla. Lutpullayevich, Vice-Rector for Work with Enterprises and Educational Institutions Shernayev Anvar Normamatovich, Dean of the Faculty of Food Technology Baltabayev Ulug'bek Norbayevich, Dean of the Faculty of Chemical Technology of Fuel and Organic Compounds Yusupova Lola Azimovna, Youth Union of Uzbekistan the leader of the primary organization of the institute Adkhamov Aziz Rustam son, deputy deans of the faculty and students took part.
First, the rector of our institute, Usmanov Botir Shukurillaevich, spoke and wished good luck to all the students. After that, the competition was organized according to the following nominations, and the speeches of the candidates in these directions were heard:
1) "The most active and knowledgeable student of the year",
2) "The most active propagandist student of the year",
3) "The most active inventor-innovator student of the year",
4) "The most active athlete student of the year",
5) "The most active blogger student of the year",
6) "The most active creative student of the year",
7) "The most active entrepreneur student of the year".
At the end of the "Student of the Year 2023" competition, the rector of our institute, Usmanov Botir Shukurillaevich, made a speech and expressed his gratitude to the active students who participated in the competition. .
After that, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs Boborajabov Bahadir Nasriddinovich made a speech and announced the results of the "Student of the Year 2023" competition.
As soon as possible, after the order is signed by the rector of our institute, we will announce the results on our official pages.