Joriy yilning 31-yanvar sanasida Toshkent kimyo-texnologiya instituti rahbariyati va Janubiy Koreyaning Andong Milliy Universiteti vajilari o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi. Uchrashuvda Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, Sellyuloza va yog`ochsozlik texnologiyasi kafedrasi mudiri Arslonnazar Xusenov, Sellyuloza va yog`ochsozlik texnologiyasi kafedrasi professori Gappar Raxmonberdiyev, Xalqaro aloqalar bo'limi boshlig'i Saidumarxon Saidaxmadov hamdaKoreya tomonidan Andong Milliy Universiteti dotsenti Te Jin Xo, LINC xalqaro loyihasi direktori professor Lim Je Xvan va boshqa delegatsiya a'zolari ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida ikki tomonlama hamkorlik masalalari muhokama qilindi. Bunga ko'ra qo'shma ta'lim dasturlari asosida 2+2, 3+1 dasturlarini yo'lga qo'yish, Koreya universitetlari va Toshkent kimyo-texnologiya instituti hamkorligidagi aniq fanlarga asoslangan Markaz tashkil qilish masalalari va hamkorlikning boshqa yo'nalishlari muhokama qilindi.
Shuningdek, Toshkent kimyo-texnologiya instituti va Andong Milliy Universiteti tegishli kafedralari hamkorligida Biotexnologiya va Biosellyuloza yo'nalishlarida ilmiy xalqaro ilmiy loyihalarni bajarish masalasi rejalashtirildi.

Делегация из Южной Кореи посетила Ташкентский химико-технологический институт.
31 января текущего года состоялась встреча руководства Ташкентского химико-технологического института с представителями Андонского национального университета Южной Кореи. На встрече выступили ректор Ташкентского химико-технологического института Усманов Ботир Шукуриллаевич, заведующий кафедрой целлюлозы и технологии деревообработки Арслонназар Гусенов, профессор кафедры целлюлозы и технологии деревообработки Гаппар Рахмонбердиев, заведующий отделом международных связей Саидумархан Саидахмадов и На мероприятии присутствовали доцент Андонского национального университета Те Джин Хо, директор международного проекта LINC профессор Лим Джэ Хван и другие члены делегации.
В ходе встречи были обсуждены вопросы двустороннего сотрудничества. В соответствии с этим рассматриваются создание программ 2+2, 3+1 на основе совместных образовательных программ, вопросы создания Центра на основе конкретных наук в сотрудничестве с корейскими университетами и Ташкентским химико-технологическим институтом и другие направления. сотрудничество будет обсуждаться.
Также в сотрудничестве с соответствующими кафедрами Ташкентского химико-технологического института и Андонского национального университета планировалось выполнение научных международных научных проектов в области биотехнологии и биоцеллюлозы.