Joriy yilning 31-yanvar sanasida Toshkent kimyo-texnologiya instituti rahbariyati va Janubiy Koreyaning Andong Milliy Universiteti vajilari o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi. Uchrashuvda Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, Sellyuloza va yog`ochsozlik texnologiyasi kafedrasi mudiri Arslonnazar Xusenov, Sellyuloza va yog`ochsozlik texnologiyasi kafedrasi professori Gappar Raxmonberdiyev, Xalqaro aloqalar bo'limi boshlig'i Saidumarxon Saidaxmadov hamdaKoreya tomonidan Andong Milliy Universiteti dotsenti Te Jin Xo, LINC xalqaro loyihasi direktori professor Lim Je Xvan va boshqa delegatsiya a'zolari ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida ikki tomonlama hamkorlik masalalari muhokama qilindi. Bunga ko'ra qo'shma ta'lim dasturlari asosida 2+2, 3+1 dasturlarini yo'lga qo'yish, Koreya universitetlari va Toshkent kimyo-texnologiya instituti hamkorligidagi aniq fanlarga asoslangan Markaz tashkil qilish masalalari va hamkorlikning boshqa yo'nalishlari muhokama qilindi.
Shuningdek, Toshkent kimyo-texnologiya instituti va Andong Milliy Universiteti tegishli kafedralari hamkorligida Biotexnologiya va Biosellyuloza yo'nalishlarida ilmiy xalqaro ilmiy loyihalarni bajarish masalasi rejalashtirildi.

On January 31 of this year, a meeting was held between the leadership of the Tashkent Institute of Chemical Technology and the representatives of Andong National University of South Korea. At the meeting, rector of the Tashkent Institute of Chemical Technology Usmanov Botir Shukurillaevich, head of the Department of Cellulose and Woodworking Technology Arslonnazar Husenov, professor of the Department of Cellulose and Woodworking Technology Gappar Rakhmonberdiyev, head of the Department of International Relations Saidumarkhan Saidakhmadov and associate professor of Andong National University Te Jin Ho, LINC International Project Director Professor Lim Jae Hwan and other delegation members attended.
During the meeting, issues of bilateral cooperation were discussed. According to this, the establishment of 2+2, 3+1 programs on the basis of joint educational programs, the issues of establishing a Center based on specific sciences in cooperation with Korean universities and the Tashkent Institute of Chemical Technology, and other areas of cooperation will be discussed. done.
Also, in cooperation with the relevant departments of the Tashkent Institute of Chemical Technology and Andong National University, it was planned to carry out scientific international scientific projects in the fields of Biotechnology and Biocellulose.