Joriy yilning 22-23-yanvar kunlari Toshkent kimyo-texnologiya institutida Rossiya Federatsiyasining Tomsk Politexnika universiteti delegatsiya a'zolari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Unda institutimiz rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektor Babaxonova Zebo Abdullayevna, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha prorektor Pulatov Xayrulla Lutpullayevich, Korxonalar va taʼlim muassasalari bilan ishlash bo‘yicha prorektori Shernayev Anvar Normamatovich, Tomsk Politexnika universiteti kimyo fanlari doktori M.E.Trusova, Kimyoviy va biotibbiyot texnologiyalari tadqiqot maktabi professori P.S.Postnikov, Neft va gaz ishi bo‘limi dotsenti K. K. Manabayev va Ye.Yu.Valitova ishtirok etdishdi.

On January 22-23 of this year, a meeting with members of the delegation of the Tomsk Polytechnic University of the Russian Federation was held at the Tashkent Institute of Chemical Technology.
Rector of our institute Usmanov Botir Shukurillaevich, Vice-Rector for International Cooperation Babakhanova Zebo Abdullayevna, Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovations Pulatov Khairulla Lutpullayevich, Vice-Rector for Work with Enterprises and Educational Institutions Shernayev Anvar Normamatovich, Doctor of Chemical Sciences of Tomsk Polytechnic University M.E. Trusova, professor of the Research School of Chemical and Biomedical Technologies P.S. Postnikov, associate professor of the Oil and Gas Department K. K. Manabayev and Ye. Yu. Valitova took part.
During the meeting, scientific seminars were organized for professors and teachers of the institute.