#international_relations
Toshkent kimyo-texnologiya institutida Tomsk Politexnika Universitetining Kimyo va biomeditsina texnologiyalari ilmiy maktabi direktori Trusova Marina Yevgenevna va Kimyo va biomeditsina texnologiyalari ilmiy maktabi dotsenti Kukurina Olga Sergeevnalar tashrif buyurdi.
Ushrashuvda Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha prorektori Pulatov Xayrulla Lutpullayevich, O'quv ishlari bo'yicha prorektori Safarov Toyir Tursunovich, Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektori Babaxanova Zebo Abdullayevna, Moliya va iqtisod ishlari bo‘yicha prorektori Qodirov Bobiromon Bekmurodovich, Korxonalar va ta’lim muassasalari bilan ishlash bo'yicha prorektori Shernayev Anvar Normamatovichlar va xorijiy delegatsiya a'zolari ishtirok etishdi.
Uchrashuvda xorijdagi yetakchi ilmiy-ta'lim muassasalari bilan istiqbolli hamkorlik aloqalarini yaqindan yo'lga qo’yish, o'quv jarayoniga xalqaro ta'lim standartlariga asoslangan eng zamonaviy pedagogik texnologiyalar, ta'lim dasturlari va o'quv-metodik materiallarni keng joriy etish, ilmiy-pedagogik faoliyatga ega yuqori malakali chet el o'qituvchi va olimlarini jalb etish, hamda yurtimizda ishlab chiqarilayotgan ilmiy-innovatsion mahsulotlarni xorijiy mehmonlar va keng jamoatchilikka namoyish qilish masalalari muhokama qilindi.

#международное_сотрудничество
Директор научной школы химических и биомедицинских технологий Томского политехнического университета Трусова Марина Евгеньевна и доцент научной школы химических и биомедицинских технологий Кукурина Ольга Сергеевна посетили Ташкентский химико-технологический институт.
На встрече приняли участие ректор Ташкентского химико-технологического института Усманов Ботир Шукуриллаевич, проректор по научной работе и инновациям Пулатов Хайрулла Лутпуллаевич, проректор по учебной работе Сафаров Тойир Турсунович, проректор по международному сотрудничеству Бабаханова Зебо Абдуллаевна, финансы и экономике Кадыров Бобиромон Бекмуродович, проректор по работе с предприятиями и учебными заведениями, Шернаев Анвар Нормаматович, проректор по работе с предприятиями и учебными заведениями, а также члены иностранной делегации.
На встрече планировалось установить перспективные связи сотрудничества с ведущими научными и образовательными учреждениями за рубежом, широко внедрить в учебный процесс самые современные педагогические технологии, образовательные программы и учебно-методические материалы на основе международных образовательных стандартов. обсуждались вопросы привлечения высококвалифицированных иностранных преподавателей и ученых к научной и педагогической деятельности, а также демонстрация зарубежным гостям и широкой общественности научной и инновационной продукции, производимой в нашей стране.