#international_relations
Toshkent kimyo-texnologiya institutida Tomsk Politexnika Universitetining Kimyo va biomeditsina texnologiyalari ilmiy maktabi direktori Trusova Marina Yevgenevna va Kimyo va biomeditsina texnologiyalari ilmiy maktabi dotsenti Kukurina Olga Sergeevnalar tashrif buyurdi.
Ushrashuvda Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha prorektori Pulatov Xayrulla Lutpullayevich, O'quv ishlari bo'yicha prorektori Safarov Toyir Tursunovich, Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektori Babaxanova Zebo Abdullayevna, Moliya va iqtisod ishlari bo‘yicha prorektori Qodirov Bobiromon Bekmurodovich, Korxonalar va ta’lim muassasalari bilan ishlash bo'yicha prorektori Shernayev Anvar Normamatovichlar va xorijiy delegatsiya a'zolari ishtirok etishdi.
Uchrashuvda xorijdagi yetakchi ilmiy-ta'lim muassasalari bilan istiqbolli hamkorlik aloqalarini yaqindan yo'lga qo’yish, o'quv jarayoniga xalqaro ta'lim standartlariga asoslangan eng zamonaviy pedagogik texnologiyalar, ta'lim dasturlari va o'quv-metodik materiallarni keng joriy etish, ilmiy-pedagogik faoliyatga ega yuqori malakali chet el o'qituvchi va olimlarini jalb etish, hamda yurtimizda ishlab chiqarilayotgan ilmiy-innovatsion mahsulotlarni xorijiy mehmonlar va keng jamoatchilikka namoyish qilish masalalari muhokama qilindi.

#international_relations
Director of the Scientific School of Chemical and Biomedical Technologies of Tomsk Polytechnic University Trusova Marina Yevgenevna and Associate Professor of the Scientific School of Chemical and Biomedical Technologies Kukurina Olga Sergeevna visited the Tashkent Institute of Chemical Technology.
The meeting was attended by Rector of the Tashkent Institute of Chemical Technology Usmanov Botir Shukurillaevich, Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovations Pulatov Khairulla Lutpullayevich, Vice-Rector for Educational Affairs Safarov Toyir Tursunovich, Vice-Rector for International Cooperation Babakhanova Zebo Abdullayevna, Finance and Economic Affairs Kadirov Bobiromon Bekmurodovich, vice-rector for working with enterprises and educational institutions, Shernayev Anvar Normamatovich, vice-rector for working with enterprises and educational institutions, and members of the foreign delegation took part.
At the meeting, it was planned to establish promising cooperation relations with leading scientific and educational institutions abroad, to widely introduce the most modern pedagogical technologies, educational programs and teaching-methodical materials based on international educational standards into the educational process. , the issues of attracting highly qualified foreign teachers and scientists with scientific and pedagogical activities, and demonstrating the scientific and innovative products produced in our country to foreign guests and the general public were discussed.