Joriy yilning 8-fevral sanasida Toshkent kimyo-texnologiya instituti rahbariyati va Yanka Kupala nomidagi Grodno davlat universiteti rektori Kiturko Irina Fedorovna bilan uchrashuv bo'lib o'tdi. Uchrashuvda Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektori Babaxanova Zebo Abdullaevna, Korxonalar va ta’lim muassasalari bilan ishlash bo'yicha prorektori Shernaev Anvar Normamatovich, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Pulatov Xayrulla Lutpullayevich va institutning bir qator xodimlari ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida Toshkent kimyo-texnologiya instituti va Yanka Kupala nomidagi Grodno davlat universiteti kafedralari hamkorligida Menejment va kasbiy ta'lim yo'nalishlarida ilmiy xalqaro ilmiy loyihalarni amalga oshirish masalalari va hamkorlikning boshqa yo'nalishlari muhokama qilindi.
Shuningdek, ikki oliy ta'lim muassasasi o‘rtasida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish, Toshkent kimyo-texnologiya instituti va Yanka Kupala nomidagi Grodno davlat universiteti oʻrtasida ilmiy va akademik tadqiqotlar boʻyicha hamkorlikni yanada rivojlantirish, magistratura va doktorantlarni birgalikda tayyorlash hamda qishki va yozgi oromgohlarni birgalikda tashkil etish masalalari kelishib olinib, bajarish masalasi rejalashtirildi.
Uchrashuvning ikkinchi qismida Yanka Kupala nomidagi Grodno davlat universiteti rektori Kiturko Irina Fedorovna hamda Menejment va professional ta'lim fakulteti professor-o'qituvchilari o'rtasida ilmiy hamkorlikni yo'lga qo'yish bo'yicha uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida Sanoat iqtisodiyoti va menejment kafedrasi professori Fotima Kasimova tomonidan fakultet hamda kafedra haqida batafsil ma'lumot berildi. Ikki tomonlama hamkorlik istiqbollari haqida gapirib berdi qo'shma ta'lim dasturi asosida tahsil olayotgan talabalar bilan uchrashuv bo'lib o'tdi. Grodno davlat universiteti hamda Toshkent kimyo-texnologiya instituti o'rtasida tuzilgan xalqaro qo'shma ta'lim dasturlari asosida tahsil olayotgan talabalar bilan Grodno davlat universiteti rektori Kiturko Irina Fedorovna o'zaro suhbatlashdilar.

On February 8 of this year, a meeting was held with the leadership of the Tashkent Institute of Chemical Technology and the rector of Yanka Kupala Grodno State University Kiturko Irina Fedorovna. At the meeting, rector of the Tashkent Institute of Chemical Technology Usmanov Botir Shukurillaevich, Vice-Rector for International Cooperation Babakhanova Zebo Abdullayevna, Vice-Rector for Work with Enterprises and Educational Institutions Shernaev Anvar Normamatovich, Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovations Pulatov Khairulla Lutpullayevich and the institute's A number of employees participated.
During the meeting, issues of implementation of scientific international scientific projects and other areas of cooperation were discussed in collaboration with the departments of Tashkent Institute of Chemical Technology and Grodno State University named after Yanka Kupala.
Also, establishment of cooperation between two higher educational institutions, further development of cooperation in scientific and academic research between Tashkent Institute of Chemical Technology and Yanka Kupala Grodno State University, joint training of master's and doctoral students, and winter and summer issues of joint organization of the camps were agreed upon and implementation was planned.
In the second part of the meeting, a meeting was held between Yanka Kupala Grodno State University Kiturko Irina Fedorovna and professors and teachers of the Faculty of Management and Professional Education on establishing scientific cooperation.
During the meeting, the professor of the Department of Industrial Economics and Management, Fatima Kasimova, gave detailed information about the faculty and the department. He spoke about the prospects of bilateral cooperation. A meeting was held with students studying on the basis of the joint educational program. Rector of Grodno State University Kiturko Irina Fedorovna had a conversation with students studying on the basis of international joint educational programs established between Grodno State University and Tashkent Institute of Chemical Technology.