Joriy yilning 18-19—mart kunlari Toshkent kimyo-texnologiya institutining talabalar turar joyida Navro'z bayrami munosabati bilan “Olam nurga toʻlsin sen bilan, Navroʻz” shiori ostida “Bahor keldi seni soʻroqlab…” nomli festival bo'lib o'tdi.
Festival doirasida talabalarimiz uchun Milliy kurash, Street workout, stol tennisi, tosh ko'tarish, shaxmat va shashka, armwrestling, voleybol, quvnoq estafeta, futbol, kibersport, arqon tortish, suzish bo'yicha musobaqalar o'tkazildi. Shuningdek ularning aqlini charxlash, o'z iqtidorlari va bilimlarini namoyon etishlari uchun, zakovat intellektual o'yinlari, bahr-u bayt! Mushoira, mening tasavvurimdagi ixtro, mening loyiha maketim, eng yaxshi insho, eng yaxshi bahoriy salat, eng yaxshi videorolik, eng yaxshi bahoriy dasturxon kabi bellashuvlarda ham o'tkazildi.
Tadbirni institutimiz rektori Usmonov Botir Shukurillayevich kirish so'zi bilan ochib berib, barcha ishtirokchilar kirib kelayotgan yasharish va yangilanish bayrami 21-mart Navro‘zi-olam bilan muborakbod etdi.
Tadbir davomida “Olam nurga toʻlsin sen bilan, Navroʻz” shiori ostida “Bahor keldi seni soʻroqlab…” nomli festival doirasida 18-19-mart kunlari o'tkazilgan sport musobaqalari hamda tanlovlarda g'oliblikni qo'lga kiritgan talaba-yoshlar institut rahbariyati tomonidan esdalik sovg'alar hamda pul mukofotlari bilan taqdirlandilar.
Tadbirda Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo’yicha birinchi prorektor Boborajabov Bahodir Nasriddinovich so'zga chiqib avvalo barchani kirib kelayotgan 21-mart Navro'z bayrami bilan muborakbod etdi.
Shundan so'ng B.N.Boborajabov Imkoniyati cheklangan yoshlar va bolalar markaziga Ijtimoiy xizmat va yordam ko'rsatish loyihalariga ko'rsatgan amaliy ko'magi uchun markazi rahbarining hamda Ezgulik-shiorimiz, ma'rifat-qurolimiz" shiroi ostida o'tkazilgan madaniy-ma'rifiy targ'ibot tadbirida ko'rsatgan amaliy yordamlari hamda vasiylikka olingan shaxslarni qalbida ezgu-g'oyalar, milliy qadriyatlar va insoniy fazilatlarni kamol toptirishda nuroniy keksalarga bo'lgan cheksiz xizmati uchun Toshkent viloyati Ijtimoiy qo'llab-quvvatlash markazi direktorining tashakkurnomasini Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevichga tantanali ravishda topshirdi.
Tadbir institut rahbariyati hamda TTJ talabalari tashabbusi bilan talabalarga hamda xodimlarga bayramona osh dasturxoni suzildi.
Tadbir davomida talabalar tomonidan badiiy-musiqiy chiqishlar, qo'shiqlar hamda raqslar ijro etildi.

On March 18-19 of this year, a festival called "Spring has come and asked you..." was held in the student residence of the Tashkent Institute of Chemical Technology in connection with Navroz holiday under the slogan "Fill the world with light, Navroz".
Within the framework of the festival, national wrestling, street workout, table tennis, stone lifting, chess and checkers, armwrestling, volleyball, fun relay, football, cyber sports, rope pulling, swimming competitions were held for our students. Also, to sharpen their minds, to show their talents and knowledge, intellectual games, bahr-u bayt! Mushoira was also held in competitions such as the invention of my imagination, my project model, the best essay, the best spring salad, the best video, the best spring table.
Rector of our institute Usmanov Botir Shukurillaevich opened the event with an opening speech and congratulated all the participants with Navrozi-olam, the holiday of renewal and renewal on March 21.
During the event, under the slogan "May the world be filled with light, Navroz", students and youth who won the sports competitions and contests held on March 18-19 within the framework of the festival called "Spring has come to ask you..." were commemorated by the management of the institute. were awarded with gifts and cash prizes.
At the event, the first vice-rector for youth issues and spiritual and educational affairs Boborajabov Bahadir Nasriddinovich spoke and first of all congratulated everyone on March 21 Navruz holiday.
After that, a cultural event was held under the auspices of the head of the center and the motto of "Ezgulik-shioriz, marifat-kurolimiz" for the practical support provided to the BN Boborajabov center for social service and assistance projects. Thank you to the director of the Social Support Center of the Tashkent region for the practical assistance provided at the religious promotion event and for the endless service to the enlightened elderly people in developing good ideas, national values and human qualities in the hearts of the persons taken under guardianship. ceremonially handed over to the Rector of the Institute of Technology Usmanov Botir Shukurillaevich.
At the initiative of the management of the institute and students of TTJ, a festive dinner was served to students and employees.