Joriy yilning 18-19—mart kunlari Toshkent kimyo-texnologiya institutining talabalar turar joyida Navro'z bayrami munosabati bilan “Olam nurga toʻlsin sen bilan, Navroʻz” shiori ostida “Bahor keldi seni soʻroqlab…” nomli festival bo'lib o'tdi.
Festival doirasida talabalarimiz uchun Milliy kurash, Street workout, stol tennisi, tosh ko'tarish, shaxmat va shashka, armwrestling, voleybol, quvnoq estafeta, futbol, kibersport, arqon tortish, suzish bo'yicha musobaqalar o'tkazildi. Shuningdek ularning aqlini charxlash, o'z iqtidorlari va bilimlarini namoyon etishlari uchun, zakovat intellektual o'yinlari, bahr-u bayt! Mushoira, mening tasavvurimdagi ixtro, mening loyiha maketim, eng yaxshi insho, eng yaxshi bahoriy salat, eng yaxshi videorolik, eng yaxshi bahoriy dasturxon kabi bellashuvlarda ham o'tkazildi.
Tadbirni institutimiz rektori Usmonov Botir Shukurillayevich kirish so'zi bilan ochib berib, barcha ishtirokchilar kirib kelayotgan yasharish va yangilanish bayrami 21-mart Navro‘zi-olam bilan muborakbod etdi.
Tadbir davomida “Olam nurga toʻlsin sen bilan, Navroʻz” shiori ostida “Bahor keldi seni soʻroqlab…” nomli festival doirasida 18-19-mart kunlari o'tkazilgan sport musobaqalari hamda tanlovlarda g'oliblikni qo'lga kiritgan talaba-yoshlar institut rahbariyati tomonidan esdalik sovg'alar hamda pul mukofotlari bilan taqdirlandilar.
Tadbirda Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo’yicha birinchi prorektor Boborajabov Bahodir Nasriddinovich so'zga chiqib avvalo barchani kirib kelayotgan 21-mart Navro'z bayrami bilan muborakbod etdi.
Shundan so'ng B.N.Boborajabov Imkoniyati cheklangan yoshlar va bolalar markaziga Ijtimoiy xizmat va yordam ko'rsatish loyihalariga ko'rsatgan amaliy ko'magi uchun markazi rahbarining hamda Ezgulik-shiorimiz, ma'rifat-qurolimiz" shiroi ostida o'tkazilgan madaniy-ma'rifiy targ'ibot tadbirida ko'rsatgan amaliy yordamlari hamda vasiylikka olingan shaxslarni qalbida ezgu-g'oyalar, milliy qadriyatlar va insoniy fazilatlarni kamol toptirishda nuroniy keksalarga bo'lgan cheksiz xizmati uchun Toshkent viloyati Ijtimoiy qo'llab-quvvatlash markazi direktorining tashakkurnomasini Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevichga tantanali ravishda topshirdi.
Tadbir institut rahbariyati hamda TTJ talabalari tashabbusi bilan talabalarga hamda xodimlarga bayramona osh dasturxoni suzildi.
Tadbir davomida talabalar tomonidan badiiy-musiqiy chiqishlar, qo'shiqlar hamda raqslar ijro etildi.

18-19 марта текущего года в студенческом общежитии Ташкентского химико-технологического института в связи с праздником Навруз под лозунгом «Наполни мир светом» прошел фестиваль «Весна пришла и попросила тебя...». , Навруз».
В рамках фестиваля для наших воспитанников были проведены соревнования по национальной борьбе, уличному воркауту, настольному теннису, поднятию камней, шахматам и шашкам, армрестлингу, волейболу, веселой эстафете, футболу, киберспорту, перетягиванию каната, плаванию. А также для обострения ума, проявления своих талантов и знаний, интеллектуальные игры, бахр-у бейт! В Мушойре также проводились такие конкурсы, как изобретение моего воображения, моя модель проекта, лучшее сочинение, лучший весенний салат, лучшее видео, лучший весенний стол.
Ректор нашего института Усманов Ботир Шукуриллаевич открыл мероприятие вступительной речью и поздравил всех участников с Наврози-оламом – праздником обновления и обновления 21 марта.
В ходе мероприятия под лозунгом «Пусть мир наполнится светом, Навруз», студенты и молодежь, победившие в спортивных олимпиадах и конкурсах, прошедших 18-19 марта в рамках фестиваля «Весна пришла просить тебя». ..» были отмечены руководством института. награждены подарками и денежными премиями.
На мероприятии выступил первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе Бобораджабов Бахадир Насриддинович, который в первую очередь поздравил всех с праздником 21 марта Навруз.
После этого под эгидой руководителя центра и под девизом «Эзгулик-шиориз, марифат-куролимиз» было проведено культурное мероприятие за практическую поддержку, оказанную Центру социального обслуживания и помощи им. директору Центра социальной поддержки Ташкентской области за практическую помощь, оказанную на религиозно-пропагандистском мероприятии, и за неустанное служение просвещенным пожилым людям в развитии добрых идей, национальных ценностей и человеческих качеств в сердцах взятых под опекой, торжественно передан ректору технологического института Усманову Ботиру Шукуриллаевичу.
По инициативе руководства института и студентов ТТЖ для студентов и сотрудников был организован праздничный ужин.