Toshkent kimyo-texnologiya institutining Akademik litseyida ITS Respublika olimpiadasi bo'lib o'tmoqda.
2024-yilning 10-14-may kunlari Toshkent kimyo-texnologiya institutining Akademik litseyida ITS Respublika olimpiadasining 2024-yilgi mavsumi bo'lib o'tmoqda. Olimpiadani litsey ijrochi direktori Z.J.Xolmirzayev kirish so'zi bilan ochib berdi.
Ushbu olimpiada maktabning 9-sinf o'quvchilari uchun bo'lib, kimyo-biologiya, fizika-matematika va ingliz tili fanlaridan test va yozma shaklda bo'lib o'tdi.
Natijalar test yakunlanishi bilan e'lon qilinib, yuqori ball to'plagan o'quvchilar diplom va qimmatbaho sovg'alar bilan taqdirlandilar.

On May 10-14, 2024, the 2024 season of the ITS Republican Olympiad will be held at the Academic Lyceum of the Tashkent Institute of Chemical Technology. Lyceum executive director Z.J. Kholmirzayev opened the Olympiad with an introductory speech.
This Olympiad was for students of the 9th grade of the school, and was held in the form of a test and a written test in chemistry-biology, physics-mathematics and English.
The results were announced at the end of the test, and students who scored high scores were awarded with diplomas and valuable gifts.