Toshkent kimyo-texnologiya institutining Akademik litseyida ITS Respublika olimpiadasi bo'lib o'tmoqda.
2024-yilning 10-14-may kunlari Toshkent kimyo-texnologiya institutining Akademik litseyida ITS Respublika olimpiadasining 2024-yilgi mavsumi bo'lib o'tmoqda. Olimpiadani litsey ijrochi direktori Z.J.Xolmirzayev kirish so'zi bilan ochib berdi.
Ushbu olimpiada maktabning 9-sinf o'quvchilari uchun bo'lib, kimyo-biologiya, fizika-matematika va ingliz tili fanlaridan test va yozma shaklda bo'lib o'tdi.
Natijalar test yakunlanishi bilan e'lon qilinib, yuqori ball to'plagan o'quvchilar diplom va qimmatbaho sovg'alar bilan taqdirlandilar.

Республиканская олимпиада по ИТС проходит в Академическом лицее Ташкентского химико-технологического института.
10-14 мая 2024 года в Академическом лицее Ташкентского химико-технологического института пройдет сезон 2024 года Республиканской олимпиады по ИТС. Вступительной речью олимпиаду открыл исполнительный директор лицея З.Ж. Холмирзаев.
Данная олимпиада была для учащихся 9 класса школы и проводилась в форме зачета и письменного контроля по химии-биологии, физике-математике и английскому языку.
По окончании тестирования были объявлены результаты, а студенты, набравшие высокие баллы, были награждены дипломами и ценными подарками.