Joriy yilning 13-fevral kuni soat 14:00 da Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar, Raqamli texnologiyalar, Maktabgacha va maktab ta’limi vazirliklari, Fanlar akademiyasi hamda xalqaro tashkilotlar tomonidan Toshkent shahridagi Inha universitetida “Jamiyatda ilm-fan, texnologiyalar va innovasiyalarning barqaror rivojlanishida xotin-qizlarning o‘rni” mavzusidagi xalqaro forum va ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.
Shu munosabat bilan Toshkent kimyo-texnologiya institutining bir guruh olima xotin-qizlari ham, ko‘rgazmada o’zlarining ilmiy tadqiqot ishlari, innovasion loyiha va ishlanmalari bilan ishtirok etishdi.

On February 13 of this year at 14:00, the Committee of Family and Women, Ministry of Higher Education, Science and Innovation, Ministry of Digital Technologies, Preschool and School Education, Academy of Sciences and international organizations at Inha University in Tashkent An international forum and exhibition on the topic "The role of women in the sustainable development of science, technology and innovation in society" was held.
In this regard, a group of women scientists from the Tashkent Institute of Chemical Technology also participated in the exhibition with their scientific research work, innovative projects and developments.