Joriy yilning 13-fevral kuni soat 14:00 da Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar, Raqamli texnologiyalar, Maktabgacha va maktab ta’limi vazirliklari, Fanlar akademiyasi hamda xalqaro tashkilotlar tomonidan Toshkent shahridagi Inha universitetida “Jamiyatda ilm-fan, texnologiyalar va innovasiyalarning barqaror rivojlanishida xotin-qizlarning o‘rni” mavzusidagi xalqaro forum va ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.
Shu munosabat bilan Toshkent kimyo-texnologiya institutining bir guruh olima xotin-qizlari ham, ko‘rgazmada o’zlarining ilmiy tadqiqot ishlari, innovasion loyiha va ishlanmalari bilan ishtirok etishdi.

13 февраля текущего года в 14:00 Комитет по делам семьи и женщин, Министерство высшего образования, науки и инноваций, Министерство цифровых технологий, дошкольного и школьного образования, Академия наук и международных организаций в Университете Инха в г.Ташкенте Международный Форум и выставка на тему «Роль женщин в устойчивом развитии науки, технологий и инноваций в обществе».
В связи с этим в выставке также приняла участие группа женщин-ученых Ташкентского химико-технологического института со своими научно-исследовательскими работами, инновационными проектами и разработками.