Tadbirni Noorganik moddalar kimyoviy texnologiyasi fakulteti dekani Sh.B.Buxorov ochib berdi va oʻtkazilayotgan musobaqalar yosh avlodni maʼnan yetuk, ruhan pok, sogʻlom boʻlib yetishishlariga zamin yaratishi haqida aytib oʻtdilar. Barcha jamoalarga omad va zafarlar tiladi.
Musobaqada 4 ta fakultet jamoalari ishtirok etishdi. Musobaqa juda murosasiz davom etdi. Barcha jamoalar musobaqaga puxta tayyorgarlik koʻrganligi koʻzga tashlandi.
Musobaqada jismoniy tarbiya fani o'qituvchilari Yahyo Ergashev va Ayna Omarovalar hakamlik qilishdi.

The event was opened by Sh.B. Bukharov, dean of the Faculty of Chemical Technology of Inorganic Substances, and said that the held competitions will create a foundation for the young generation to become mentally mature, spiritually pure, and healthy. Good luck and success to all teams.
4 faculty teams participated in the competition. The competition continued very uncompromisingly. It was noted that all the teams have thoroughly prepared for the competition.
Physical education teachers Yahya Ergashev and Aina Omarova refereed the competition.
In the "Rector's Cup" competition held among male and female students in the volleyball type of sport: