Yoshlar akademiyasi a’zosi Boʻlajak olim tanlovida gʻolib boʻlganligi uchun rahbarligidagi loyihasi 600 000 000soʻm bilan moliyalashtirildi 2022/2023o’quv yilida Akademik Karim Ahmedov stipendiyasi sohibi “Cherkez va qandim o‘simliklarining transgen navini yaratish hamda o‘simliklar tarkibidagi flavonoidlarning xususiyatlari“ mavzusidagi ilmiy maqolasi uchun "ILM-FAN IFTIXORI" koʻkrak nishoni bilan taqdirlangan.
2022/2023 o’quv yilidaBeruniy nomidagi davlat stipendiyasi sohibasi Institut Start-up loyixalar tanlovi g’olibi
Institutda o’tkazilgan Start-Up loyihalar tanlovi g’olibi
2022/2023 o’quv yilidaAkademik Karim Ahmedov stipendiyasi sohibi O'zbekiston GTL stipendiya dasturi g'olibi .Student fest 2022-tanlovida Kimyo fanida 3-o'rin sohibi.

Член Молодежной Академии Проект под его руководством был профинансирован на 600 000 000 сомов для победы в конкурсе будущих ученых. В 2022/2023 учебном году он является стипендиатом академика Карима Ахмедова. Награжден медалью «ИЛМ-ФАН ИФТИХОРИ» за научную статью на тему «Создание трансгенного сорта растений черкески и сахарного тростника и свойства флавоноидов, содержащихся в растениях».
В 2022/2023 учебном году является обладательницей государственной стипендии имени Беруни.Институт – победитель конкурса Start-up проектов
Победитель конкурса Start-Up проектов, проводимого в институте
В 2022/2023 учебном году он является стипендиатом академика Карима Ахмедова.Победитель стипендиальной программы GTL в Узбекистане. Обладатель 3 места по химии на конкурсе StudentFest 2022