2024-yilning 31-may sanasida Korxonalar va ta’lim muassasalari bilan ishlash bo'yicha prorektori Shernayev Anvar Normamatovich, Ilmiy innovatsion ishlanmalarni tijoratlashtirish bo‘limi marketologi-muhandisi Ruslan Imanzade va «Oziq-ovqat xavfsizligi va funksional maxsulotlar ishlab chiqarish texnologiyasi» dotsenti Olimjon Azizovlar «ERMAK» MChJ oziq-ovqat mahsulotlari ishlab chiqarish korxonasiga tashrif buyurishdi.
Uchrashuvda «ERMAK» MChJ korxonasidagi o’qish istagini bildirgan xodimlarni ishdan ajralmagan holda «Bellarus Mogilyov» qo’shma ta’lim dasturlarida «Don mahsulotlarining texnologiyasi», «Qishloq xo’jaligini maxsulotlarini qayta ishlash texnologiyasi» va «Non va qandolatchilik texnologiyasi» yo’nalishida, hamda TKTI da maxsus korxona uchun qo’shma ta’lim doirasida «Avtomatlashtirish», «Texnologik mashina va jixozlar» va «Sifat menejmenti» bo’yicha sirtqi ta’lim shaklida o’qishni va gibrid holda «Oziq-ovqat xavfsizligi yo’nalisda organoleptik baholashga degustatorlarga qo’yilgan talablar» va «Loyihalash» mavzularda malakasini oshirish mumkinligi;
- Korxonada ishlab chiqarilayotgan maxsulotlarni laboratoriyada analizlarni bajarishda yordam bera olishi;
- Korxonadagi tabbiy ichlab chiqarilayotgan maxsulotlarni Ozorbayjon bozorlarida reklama qilish imkoniyati mavjudligi;
- Oziq-ovqat sifati va xavfsizligi yo’nalishidagi muommolarni xo’jalik shatnoma asosida OOX va FMIChT kafedrasi mutaxassislari bilan xal qilish imkoniyatlari borligi;
- Instititut bilan uyg’unlashgan holda kerak bo’lsa korxona uchun maxsus auditoriya ochib berish mumkinligi uni korxona tomonidan maxsulotlar va innovasion texnologiyalar bilan jixozlasha olishligi
- Funksional maxsulotlarni ishlab chiqarish uchun etarli mutaxassislar borligi kabi takliflar berildi.
Shuningdek «ERMAK» MChJ korxonasi institut tomonidan taklif etilgan barcha takliflarga ijobiy yondashib, ikki tomonlama manfaatli ihlashni hamda, istiqbolli talabarni qo’llab quvvatlagan holda ishga taklif etildi.

31 мая 2024 года проректор по работе с предприятиями и учебными заведениями Шернаев Анвар Нормаматович, инженер-маркетолог отдела коммерциализации научных и инновационных разработок Руслан Иманзаде и доцент кафедры «Безопасность пищевых продуктов и функциональных продуктов» Олимжон технология производства» Азизовы посетили пищевое предприятие ООО «ЕРМАК».
В ходе встречи сотрудники предприятия ООО «ЕРМАК», изъявившие желание учиться, не отрываясь от работы, были зачислены на совместные образовательные программы «Беларусь Могилев» «Технология зерновых продуктов», «Технология переработки сельскохозяйственной продукции» и «Технология переработки сельскохозяйственной продукции». Технология хлеба и кондитерских изделий». «Автоматизация», «Технологические машины и оборудование» и «Управление качеством» в рамках совместного обучения для специального предприятия в ТКТИ, а также «Безопасность пищевых продуктов» как гибридные требования к дегустаторам по органолептической оценке» и « темы «Дизайн»;
- Возможность оказания помощи при анализе продукции, выпускаемой на предприятии, в лаборатории;
- Есть возможность рекламировать лекарственные препараты предприятия на рынках Азербайджана;
- Возможно решение вопросов, связанных с качеством и безопасностью пищевых продуктов, со специалистами отдела ООХ и ФМИЧТ на основании экономического сертификата;
- Возможность при необходимости открыть для предприятия специальную аудиторию по согласованию с институтом и оснастить ее продукцией и инновационными технологиями предприятия.
- Было высказано предположение, что специалистов по производству функциональной продукции достаточно.
Также компания ООО «ЕРМАК» положительно отнеслась ко всем предложениям института, поддержала взаимовыгодные отношения и поддержала перспективного студента.