Polshaning Glevitse shahrida joylashgan Sileziya texnologiya universiteti taklif xatiga binoan ushbu universitetda tashkil etilgan ERASMUS+ KA171 ning 2022-1PL01-KA171-HED-000074298 (Yevropa hamkorligi va hamkor davlatlar talabalari va oʻqituvchilari mobilligi) loyihasi doirasida „To Bee Eco in a Post-industrial Environment International Staff week‟ xalqaro oʻquv haftaligida ishtirok etildi.
Ushbu xaftalik doirasida 10 dan ortiq davlatlardan professor-oʻqituvchi va xodimlar tashrif buyurishgan boʻlib, 5 kun davomida universitetning tajribali professorlari tomonidan oʻquv mashgʻulotlari va seminarlarni oʻtkazildi.
Oʻquv mashgʻulotlaridan tashqari tashkilotchilar tomonidan Zabrze shahridagi „Queen Louise Adit‟ deb nomlangan koʻmir konidagi „Suvni boshqarish tizimi‟ga tashrif buyurildi.
Universitetga tashrif davoida Toshkent kimyo-texnologiya instituti va Sileziya texnologiya universiteti oʻrtasidagi hamkorlik Memorandumini yangilash, kelajakdagi hamkorlik yoʻnalishlari muhokama qilindi.
Professor Janusz Wojciek va doktorantlar bilan uchrashuv tashkil etildi. Shuningdek, professr Janusz Wojciek ga Toshkent kimyo-texnologiya isntituti Kengashi qarori bilan „Faxriy professor‟ diplomi tantanali topshirildi.

С 1 по 5 июля 2024 года проректор по научной работе и инновациям Ташкентского химико-технологического института Х.Л. Пулатов, профессор кафедры «Аналитическая, физическая и коллоидная химия» Нуруллаев Ш.П. доцент кафедры «Химическая технология нефтепереработки» О.Ю. Арипджанов посетил Силезский технологический университет в Польше.
Силезский технологический университет, расположенный в Глевице, Польша, в рамках проекта ERASMUS+ KA171 2022-1PL01-KA171-HED-000074298 (Европейское сотрудничество и мобильность студентов и преподавателей стран-партнеров) «To Bee Eco в постиндустриальном Environment International», созданной в этом университете по пригласительному письму. Приняла участие в Международной образовательной неделе Staff Week.
В рамках этой недели посетили профессора и сотрудники из более чем 10 стран, а в течение 5 дней проводились тренинги и семинары опытными профессорами университета.
Помимо учебных занятий, организаторы посетили «Систему управления водными ресурсами» на угольной шахте «штольня Королевы Луизы» в Забже.
В ходе визита в университет обсуждались продление Меморандума о сотрудничестве между Ташкентским химико-технологическим институтом и Силезским технологическим университетом, а также направления будущего сотрудничества.
Была организована встреча с профессором Янушем Войцеком и докторантами. Также решением Совета Ташкентского химико-технологического института профессор Януш Войцек был торжественно награжден дипломом «Почетный профессор».