2024-yil 7-iyun kuni Toshkent kimyo-texnologiya instituti bitiruvchilarini ishga olish maqsadida Kimyoviy moddalar texnologiyasi fakultetida ta’lim olayotgan bitiruvchilar bilan Dehqonobod kaliy zavodi xodimlari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda Korxonalar va ta’lim muassasalari bilan ishlash bo'yicha prorektor Shernaev Anvar Normamatovich, Kimyoviy moddalar texnologiyasi fakulteti dekani Buxorov Shuxrat Buriyevich, Marketing, amaliyot va professional ta’lim bo‘lim xodimlari, Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakulteti Yoshlar bilan ishlash bo'yicha dekan o'rinbosari Shoxrux Begmatov, Dehqonobod kaliy zavodi boshqaruvi raisi Zaripov To'lqin Ergashevich, Tog'-kon majmuasi boshlig'i Jumayev Ilxom Qudratovich hamda kafedra mudirlari va bitiruvchi kurs talabalari ishtirok etishdi.
Uchrashuvni Korxonalar va ta’lim muassasalari bilan ishlash bo'yicha prorektor Shernaev Anvar Normamatovich kirish so'z bilan ochib berdi. Tashrif buyurgan Dehqonobod kaliy zavodi mas'ul xodimlari korxona haqida, hozirgi kundagi qonun loyihlari, ishga kirish talabalari haqida malumot berdilar.
Uchrashuvdan maqsad Dehqonobod kaliy zavodiga yetuk kadrlarni ish bilan qamrab olishdir. Ochiq muloqat talqinida o'tgan uchrashuvda ishga kirish istagida bo'lgan talabalar o'zalarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javob oldilar.

On June 7, 2024, a meeting was held between the graduates of the Faculty of Chemical Technology and the employees of the Dehqonabad Potash Plant in order to recruit graduates of the Tashkent Institute of Chemical Technology.
At the meeting, vice-rector for work with enterprises and educational institutions Shernaev Anvar Normamatovich, dean of the faculty of chemical substances technology Bukhorov Shukhrat Buriyevich, employees of the department of marketing, practice and professional education, department of work with youth of the faculty of food products technology The deputy dean of the department Shokhrukh Begmatov, the chairman of the management of the Dehkhanabad potash plant Zaripov Tolkin Ergashevich, the head of the mining complex Jumayev Ilkhom Kudratovich and the heads of the department and students of the graduate course took part.
The meeting was opened by the vice-rector for work with enterprises and educational institutions Shernaev Anvar Normamatovich. The visiting officials of the Dehqonabad potash plant gave information about the enterprise, the current draft laws, and the students entering the workforce.
The purpose of the meeting is to recruit qualified personnel to the Dehkanabad potash plant. At the meeting held in the form of an open dialogue, the students who wanted to get a job received comprehensive answers to the questions they were interested in.