2024-yilning 12-iyun sanasida Toshkent kimyo-texnologiya instituti rahbariyati hamda Janubiy Koreya Respublikasining Giant Chemical kompaniyasi va KITECH mas'ullari o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi.
Unda Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Pulatov Xayrulla Lutpullayevich, "Silikat materiallar va nodir, kamyob metallar texnologiyasi” kafedrasi mudiri Aripova Mastura Hikmatovna, kafedra katta o'qituvchisi Farrux Erkinov, Xalqaro aloqalar bo'limi boshlig'i Saidumarxon Saidaxmadov hamda Janubiy Koreya Respublikasining Giant Chemical kompaniyasi va KITECH mas'ullari ishtirok etishdi.
Uchrashuvda avval kelishilgan ishlarni yana jadallashtirish, ilmiy tadqiqotlar, innovatsiyalar va sanoat texnologiyalari sohasida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish va hamkorlikda ilmiy loyihalarni tashkil etish masalalari muhokama qilindi.
Toshkent kimyo-texnologiya instituti Janubiy Koreya Respublikasining Koreya sanoat texnologiyalari instituti va Giant Chemical kompaniyalari bilan hamkorlik memorandumi imzoladi.

On June 12, 2024, a meeting was held between the leadership of the Tashkent Institute of Chemical Technology and the officials of Giant Chemical Company and KITECH of the Republic of South Korea.
Rector of the Tashkent Institute of Chemical Technology Usmanov Botir Shukurillaevich, Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovations Pulatov Khairulla Lutpullayevich, Head of the Department "Technology of Silicate Materials and Rare, Rare Metals" Aripova Mastura Hikmatovna, Senior Lecturer of the Department Farrukh Erkinov, International Relations and Saidumarkhan Saidakhmadov, head of the branch, and officials of Giant Chemical Company and KITECH of the Republic of South Korea participated.
At the meeting, issues of re-acceleration of previously agreed work, establishment of cooperation in the field of scientific research, innovations and industrial technologies and organization of joint scientific projects were discussed.
Tashkent Institute of Chemical Technology signed a memorandum of cooperation with the Korean Institute of Industrial Technologies of the Republic of South Korea and Giant Chemical companies.
At the end of the meeting, a memorandum of cooperation was signed in order to further strengthen bilateral relations.