2024-yilning 12-iyun sanasida Toshkent kimyo-texnologiya instituti rahbariyati hamda Janubiy Koreya Respublikasining Giant Chemical kompaniyasi va KITECH mas'ullari o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi.
Unda Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Pulatov Xayrulla Lutpullayevich, "Silikat materiallar va nodir, kamyob metallar texnologiyasi” kafedrasi mudiri Aripova Mastura Hikmatovna, kafedra katta o'qituvchisi Farrux Erkinov, Xalqaro aloqalar bo'limi boshlig'i Saidumarxon Saidaxmadov hamda Janubiy Koreya Respublikasining Giant Chemical kompaniyasi va KITECH mas'ullari ishtirok etishdi.
Uchrashuvda avval kelishilgan ishlarni yana jadallashtirish, ilmiy tadqiqotlar, innovatsiyalar va sanoat texnologiyalari sohasida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish va hamkorlikda ilmiy loyihalarni tashkil etish masalalari muhokama qilindi.
Toshkent kimyo-texnologiya instituti Janubiy Koreya Respublikasining Koreya sanoat texnologiyalari instituti va Giant Chemical kompaniyalari bilan hamkorlik memorandumi imzoladi.

12 июня 2024 года состоялась встреча руководства Ташкентского химико-технологического института с руководителями компаний Giant Chemical Company и KITECH Республики Южная Корея.
Ректор Ташкентского химико-технологического института Усманов Ботир Шукуриллаевич, проректор по научной работе и инновациям Пулатов Хайрулла Лутпуллаевич, заведующий кафедрой «Технология силикатных материалов и редких, редких металлов» Арипова Мастура Хикматовна, старший преподаватель кафедры Фаррух Эркинов В мероприятии приняли участие руководитель филиала по международным отношениям Саидумархан Саидахмадов, а также представители компаний Giant Chemical Company и KITECH Республики Южная Корея.
На встрече обсуждались вопросы повторного ускорения ранее согласованных работ, налаживания сотрудничества в области научных исследований, инноваций и промышленных технологий и организации совместных научных проектов.
Ташкентский химико-технологический институт подписал меморандум о сотрудничестве с Корейским институтом промышленных технологий Республики Южная Корея и компаниями Giant Chemical.
По итогам встречи был подписан меморандум о сотрудничестве в целях дальнейшего укрепления двусторонних отношений.