She’riyat tadbirida talabalar tomonidan Vatan, do‘stlik, insoniylik tuyg‘ulari tarannum etilgan ijod namunalari yig‘ilganlarga havola etildi.
Samimiy va yuqori kayfiyatda bo‘lib o‘tgan tadbir ishtirokchilarda katta taassurot qoldirdi. Mushoira tadbiri qizg‘in suhbat va savol-javoblarga boy bo‘ldi
Ma'lumot uchun: 2024-yilning 2-oktabr sanasida Toshkent kimyo-texnologiya institutida "Ma'rifat ulashib" loyihasi doirasida 2-davra uchrashuv tashkil etiladi. Ushbu uchrashuvga O'zbekiston yozuvchilar uyushmasi a'zosi, yozuvchi, jurnalist tarjimon Abdumajid Azimov, O'zbekiston yozuvchilar uyushmasi a'zosi, yozuvchi, shoir Norqobil Jalil va O'zbekiston yozuvchilar uyushmasi a'zosi, yozuvchi, senarist, telejurnalist Nazar Eshqulov taklif etilgan bo'lib, uchrashuv doirasida talabalar o‘rtasida adiblar hayoti va ijodiga bag‘ishlangan onlayn viktorina tashkil etish, “Yashil makon” loyihasi doirasida institut hududida adiblar va talabalar ishtirokida ko‘chat ekish, "Fotosessiya", talabalar turar joyida adiblar bilan "Gulxan atrofida suhbatlar" va bir qancha turli-tuman tadbirlar tashkil etish rejalashtirilgan.

At the poetry event, the students presented to the audience examples of creations that glorified the feelings of the Motherland, friendship, and humanity.
The event, which took place in a sincere and high mood, left a great impression on the participants. The Mushoira event was full of intense discussion and questions
For information: on October 2, 2024, the 2nd round meeting will be organized at the Tashkent Institute of Chemical Technology within the framework of the "Sharing Enlightenment" project. Abdumajid Azimov, a member of the Writers' Union of Uzbekistan, writer, journalist, translator, Norqabil Jalil, a member of the Writers' Union of Uzbekistan, writer, poet, and Nazar Eshkulov, a member of the Writers' Union of Uzbekistan, writer, screenwriter, TV journalist, were invited to this meeting. as part of the meeting, organizing an online quiz among students on the life and work of writers, planting saplings with the participation of writers and students within the "Green Space" project, "Photo session" with writers in the student residence "Talks around the bonfire" and a number of different events are planned.