She’riyat tadbirida talabalar tomonidan Vatan, do‘stlik, insoniylik tuyg‘ulari tarannum etilgan ijod namunalari yig‘ilganlarga havola etildi.
Samimiy va yuqori kayfiyatda bo‘lib o‘tgan tadbir ishtirokchilarda katta taassurot qoldirdi. Mushoira tadbiri qizg‘in suhbat va savol-javoblarga boy bo‘ldi
Ma'lumot uchun: 2024-yilning 2-oktabr sanasida Toshkent kimyo-texnologiya institutida "Ma'rifat ulashib" loyihasi doirasida 2-davra uchrashuv tashkil etiladi. Ushbu uchrashuvga O'zbekiston yozuvchilar uyushmasi a'zosi, yozuvchi, jurnalist tarjimon Abdumajid Azimov, O'zbekiston yozuvchilar uyushmasi a'zosi, yozuvchi, shoir Norqobil Jalil va O'zbekiston yozuvchilar uyushmasi a'zosi, yozuvchi, senarist, telejurnalist Nazar Eshqulov taklif etilgan bo'lib, uchrashuv doirasida talabalar o‘rtasida adiblar hayoti va ijodiga bag‘ishlangan onlayn viktorina tashkil etish, “Yashil makon” loyihasi doirasida institut hududida adiblar va talabalar ishtirokida ko‘chat ekish, "Fotosessiya", talabalar turar joyida adiblar bilan "Gulxan atrofida suhbatlar" va bir qancha turli-tuman tadbirlar tashkil etish rejalashtirilgan.

В студенческом общежитии Ташкентского химико-технологического института прошел вечер дискуссий и поэзии в рамках проекта «Sharing Marifat».
На поэтическом вечере студенты представили зрителям образцы произведений, воспевающих чувства Родины, дружбы и человечности.
Мероприятие, прошедшее в душевном и приподнятом настроении, оставило большое впечатление у участников. Мероприятие в Мушойре было наполнено бурными дискуссиями и вопросами.
Для информации: 2 октября 2024 года в Ташкентском химико-технологическом институте будет организован 2-й тур встречи в рамках проекта «Sharing Enlightenment». Абдумаджид Азимов, член Союза писателей Узбекистана, писатель, журналист, переводчик, Норкабиль Джалил, член Союза писателей Узбекистана, писатель, поэт и Назар Эшкулов, член Союза писателей Узбекистана, на эту встречу были приглашены писатель, сценарист, тележурналист, в рамках встречи, организация онлайн-викторины среди студентов о жизни и творчестве писателей, посадка саженцев с участием писателей и студентов в рамках проекта «Зеленое пространство», Запланированы «Фотосессия» с писателями в студенческом общежитии «Беседы у костра» и ряд других мероприятий.