2024-yil 27-sentabr kuni Toshkent kimyo-texnologiya institutiga Din ishlari bo'yicha qo'mitasi raisining matbuot kotibi - Axborot siyosati masalalari bo'yicha maslahatchisi Ilhom Marupov tashrif buyurdi.
Uchrashuvda Toshkent kimyo-texnologiya instituti Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor Boborajabov Bahodir Nasriddinovich, Neft va gaz texnologiyalari fakulteti dekan Yusupova Lola Azimovna, fakultet tyutorlari hamda talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Ushrashuv davomida yoshlarni jamiyatga zid bo'lgan yot g'oyalardan asrash, turli ekstremistik guruhlar ta'siriga tushib qolishlariga yo'l qo'ymaslik, milliy qadriyatlarmizni asrab avaylash, farzandlarni vatanga muhabbat tuyg'usida voyaga yetkazish zarurligi, bu borada esa institutlarning o'rni muhim ekanligiga alohida to'xtalib o'tildi.

On September 27, 2024, Ilhom Marupov, the press secretary of the chairman of the Committee on Religious Affairs and the adviser on information policy issues, visited the Tashkent Institute of Chemical Technology.
The meeting was attended by the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs of the Tashkent Institute of Chemical Technology, Boborajabov Bahodir Nasriddinovich, dean of the Faculty of Oil and Gas Technologies Yusupova Lola Azimovna, faculty tutors and students.
During the meeting, the need to protect young people from foreign ideas that are contrary to society, to prevent them from falling under the influence of various extremist groups, to preserve our national values, to raise children with a sense of love for the motherland, and in this regard, the importance of institutions It was emphasized that r is important.