Toshkent kimyo-texnologiya instituti va "Ro'zmetov" korxona vakilari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
2024-yilning 11-noyabr kuni O‘zbekistonning yirik go‘sht va kolbasa mahsulotlari ishlab chiqaruvchi "Ro‘zmetov" korxonasining umumiy masalari bo‘yicha direktor o'rinbosari Abduraxmonov Dilnur Shuxratovich hamda HR boshlig‘i Kodirbek Karimovich Toshkent kimyo-texnologiya institutiga tashrif buyurdi.
Ushbu uchrashuvda Toshkent kimyo-texnologiya instituti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor X.L.Pulatov, Korxonalar va sanoat tarmoqlari departamenti boshlig‘i A.N.Shernayev, Karyera markazi boshlig‘i A.M.Mirkomilov, Oziq-ovqat va vinochilik texnologiyalari fakulteti dekani U.N.Baltabayev hamda Oziq-ovqat mahsulotlari sifati va xavfsizligi kafedra mudiri E.Sh.Sanayevlar ishtirok etdi.
Ucharashuvda institutimiz bilan birga amalga oshiriladigan ishlar haqida kelishuvlar olib borildi. Institut talablarini amaliyotga yuborish hamda keyinchalik ularni ishda olib qolish, professor-o‘qituvchilarning malakasini oshirish hamda korxona xodimlariga master klass o‘tib berish, hamkorlikda ilmiy tadqiqot ishlarini amalga oshirish bo‘yicha gaplashildi hamda dual ta’lim tizimida kadrlar tayyorlash bo‘yicha kelishildi.

11 ноября 2024 года Абдурахманов Дильнур Шухратович, заместитель директора по общим вопросам предприятия «Розметов», крупного производителя мясных и колбасных изделий Узбекистана, и Кодирбек Каримович, руководитель отдела кадров посетили Ташкентский химико-технологический институт. заказал.
На этой встрече проректор по научной работе и инновациям Ташкентского химико-технологического института Х.Л. Пулатов, заведующий кафедрой предприятий и производств А.Н. Шернаев, руководитель Центра карьеры А.М. Миркомилов, декан пищевого факультета. и технологий виноделия Балтабаев У.Н. и Санаевлар Э.Ш., начальник отдела качества и безопасности пищевой продукции.
На встрече были достигнуты договоренности о работе, которую предстоит проводить совместно с нашим институтом. Говорили о реализации требований института на практике и дальнейшем сохранении их в работе, повышении квалификации профессоров и преподавателей и проведении мастер-классов для сотрудников предприятия, совместном проведении научных исследований, была достигнута договоренность о подготовка кадров в системе дуального образования.
После встречи представители компании были ознакомлены с существующими лабораториями нашего института.