Toshkent kimyo-texnologiya instituti va "Ro'zmetov" korxona vakilari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
2024-yilning 11-noyabr kuni O‘zbekistonning yirik go‘sht va kolbasa mahsulotlari ishlab chiqaruvchi "Ro‘zmetov" korxonasining umumiy masalari bo‘yicha direktor o'rinbosari Abduraxmonov Dilnur Shuxratovich hamda HR boshlig‘i Kodirbek Karimovich Toshkent kimyo-texnologiya institutiga tashrif buyurdi.
Ushbu uchrashuvda Toshkent kimyo-texnologiya instituti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor X.L.Pulatov, Korxonalar va sanoat tarmoqlari departamenti boshlig‘i A.N.Shernayev, Karyera markazi boshlig‘i A.M.Mirkomilov, Oziq-ovqat va vinochilik texnologiyalari fakulteti dekani U.N.Baltabayev hamda Oziq-ovqat mahsulotlari sifati va xavfsizligi kafedra mudiri E.Sh.Sanayevlar ishtirok etdi.
Ucharashuvda institutimiz bilan birga amalga oshiriladigan ishlar haqida kelishuvlar olib borildi. Institut talablarini amaliyotga yuborish hamda keyinchalik ularni ishda olib qolish, professor-o‘qituvchilarning malakasini oshirish hamda korxona xodimlariga master klass o‘tib berish, hamkorlikda ilmiy tadqiqot ishlarini amalga oshirish bo‘yicha gaplashildi hamda dual ta’lim tizimida kadrlar tayyorlash bo‘yicha kelishildi.

A meeting was held with representatives of the Tashkent Institute of Chemical Technology and "Rozmetov" enterprise.
On November 11, 2024, Abdurakhmanov Dilnur Shukhratovich, the deputy director for general issues of the enterprise "Rozmetov", a large producer of meat and sausage products of Uzbekistan, and Kodirbek Karimovich, the head of HR, visited the Tashkent Institute of Chemical Technology ordered.
At this meeting, Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovations of the Tashkent Institute of Chemical Technology Kh.L. Pulatov, Head of the Department of Enterprises and Industries A.N. Shernayev, Head of the Career Center A.M. Mirkomilov, Dean of the Faculty of Food and Winemaking Technologies U.N. Baltabayev and E. Sh. Sanayevlar, head of the department of quality and safety of food products, participated.
At the meeting, agreements were made about the work to be carried out together with our institute. They talked about putting the requirements of the institute into practice and then keeping them at work, improving the qualifications of professors and teachers and giving a master class to the employees of the enterprise, carrying out scientific research in cooperation, and it was agreed on the training of personnel in the dual education system. .
After the meeting, the company's representatives were introduced to the existing laboratories of our institute.