Toshkent kimyo-texnologiya instituti va 54-sonli umumta'lim maktabi o'rtasida qariyb ikki yildan buyon davom etayotgan hamkorlikda yana yangi shartnomalarini imzoladi.
Shu shartnomada ko‘rsatilgan vazifalar bo‘yicha quyidagi ishlar amalga oshirildi:
Bo‘stonliq tumanidagi 54-sonli umumta’lim maktabida fizika fanidan laboratoriya ishlarini buyicha uslubiy qo‘llanma tayyorlash (muhlat 2024-yil noyabr oyi).
Maktab ma’muriyati bilan kelishilgan holda fizika faniga qiziquvchi o‘quvchilar uchun tashkil qilingan “Yosh fiziklar” to’garagining faoliyatini nazorat qilindi va amaliy yordam berildi.
Maktabda kafedraning tajribali professor o‘qituvchilari tomonidan haftaning shanba kunlari o‘quv rejasi asosida o‘quvchilarga mashg‘ulotlar o‘tkazib kelinmoqda.
Fizika fanidan o‘quvchilarga masala yechish bo‘yicha qo‘llanma ishlab chiqishga kelishildi (muxlat 2024yil dekabr oyi)
Maktabning yuqori sinf bitiruvchilari bilan uchrashib Toshkent kimyo-texnologiyalar instituti bilan tanishtirildi.
Yangi o‘quv yilidan maktab o‘qituvchilari bilan masofaviy ta’lim va o‘zaro masofaviy aloqani keng joriy qilish kelishib olindi.
Shuningdek, “Fizika va energetika” kafedrasi professor-o’qituvchilari va maktab o’quvchilari o’rtasida bugungi kunda energetika sohasidagi o’zgarishlar haqida davra suhbati o’tkazdi. Maktab kutubxonasiga va iqtidorli o’quvchilarga fizika faniga oid kitoblar taqdim etildi.

Tashkent Institute of Chemical Technology and General Education School No. 54 have signed new contracts for the cooperation that has been going on for almost two years.
The following tasks were carried out in accordance with the tasks specified in this contract:
Preparation of a methodological manual for laboratory work in physics at secondary school No. 54 in Bostonliq district (deadline is November 2024).
In agreement with the school administration, the activity of the "Young Physicists" club, organized for students interested in physics, was monitored and practical support was provided.
In the school, the experienced professors of the department conduct classes for students on Saturdays of the week based on the curriculum.
It was agreed to develop a problem-solving manual for physics students (deadline December 2024)
He met with the senior graduates of the school and was introduced to the Tashkent Institute of Chemical Technologies.
From the new academic year, it was agreed to widely introduce remote education and remote communication with school teachers.
Also, a round discussion was held between professors and teachers of the "Physics and Energy" department and students about the changes in the field of energy today. Books on physics were presented to the school library and gifted students.