Toshkent kimyo-texnologiya instituti va 54-sonli umumta'lim maktabi o'rtasida qariyb ikki yildan buyon davom etayotgan hamkorlikda yana yangi shartnomalarini imzoladi.
Shu shartnomada ko‘rsatilgan vazifalar bo‘yicha quyidagi ishlar amalga oshirildi:
Bo‘stonliq tumanidagi 54-sonli umumta’lim maktabida fizika fanidan laboratoriya ishlarini buyicha uslubiy qo‘llanma tayyorlash (muhlat 2024-yil noyabr oyi).
Maktab ma’muriyati bilan kelishilgan holda fizika faniga qiziquvchi o‘quvchilar uchun tashkil qilingan “Yosh fiziklar” to’garagining faoliyatini nazorat qilindi va amaliy yordam berildi.
Maktabda kafedraning tajribali professor o‘qituvchilari tomonidan haftaning shanba kunlari o‘quv rejasi asosida o‘quvchilarga mashg‘ulotlar o‘tkazib kelinmoqda.
Fizika fanidan o‘quvchilarga masala yechish bo‘yicha qo‘llanma ishlab chiqishga kelishildi (muxlat 2024yil dekabr oyi)
Maktabning yuqori sinf bitiruvchilari bilan uchrashib Toshkent kimyo-texnologiyalar instituti bilan tanishtirildi.
Yangi o‘quv yilidan maktab o‘qituvchilari bilan masofaviy ta’lim va o‘zaro masofaviy aloqani keng joriy qilish kelishib olindi.
Shuningdek, “Fizika va energetika” kafedrasi professor-o’qituvchilari va maktab o’quvchilari o’rtasida bugungi kunda energetika sohasidagi o’zgarishlar haqida davra suhbati o’tkazdi. Maktab kutubxonasiga va iqtidorli o’quvchilarga fizika faniga oid kitoblar taqdim etildi.

Профессора и преподаватели кафедры «Физика и энергетика» факультета химической технологии топлива и органических соединений Ташкентского химико-технологического института посетили среднюю школу №54 Бостонликского района Ташкентской области.
Ташкентский химико-технологический институт и общеобразовательная школа №54 подписали новые контракты о сотрудничестве, которое продолжается уже почти два года.
В соответствии с задачами, указанными в настоящем контракте, были выполнены следующие задачи:
Подготовка методического пособия к лабораторным работам по физике в средней школе №54 Бостонликского района (срок – ноябрь 2024 года).
По согласованию с администрацией школы осуществлялся мониторинг деятельности клуба «Юные физики», организованного для учащихся, интересующихся физикой, и оказывалась практическая поддержка.
В школе опытные преподаватели кафедры проводят занятия для студентов по субботам недели согласно учебной программе.
Договорено разработать методическое пособие для студентов-физиков (срок — декабрь 2024 г.).
Он встретился со старшими выпускниками школы и был представлен Ташкентскому химико-технологическому институту.
С нового учебного года решено широко внедрять дистанционное обучение и дистанционное общение с учителями школ.
Также состоялась круглая дискуссия между профессорами и преподавателями кафедры «Физика и энергетика» и студентами об изменениях в сфере энергетики сегодня. Школьной библиотеке и одаренным ученикам были вручены книги по физике.