Tadbirda Toshkent kimyo-texnologiya institutining Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlari bo‘yicha birinchi prorektori Boborajabov Bahodir Nasriddinovich, Korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplaens nazorat" tizimini boshqarish boʻlimi boshligʻi Imomaliyeva Mohizoda, Kimyoviy moddalar texnologiyasi fakulteti dekani Sh.B.Buxorov, dekan o'rinbosari N.Sh. Zulyarova, Ichki ishlar vazirligi akademiyasi professori polkovnik Qobilov Sharif Raximovich, Toshkent shahar ichki ishlar boshqarmasi huzuridagi Tergov bo'linmasi katta tergovchisi kapitan Axror Ma'rufaliyev hamda Samarqand veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Antikorrupsiya bo'limi boshlig'i Charos Fayziyeva, tyutorlar hamda talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Tadbirni Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlari bo‘yicha birinchi prorektori Boborajabov Bahodir Nasriddinovich kirish so'zi bilan ochib berdi. Shundan so'ng Ichki ishlar vazirligi akademiyasi professori polkovnik Qobilov Sharif Raximovich so'zga chiqib korrupsiya, uni keltirib chiqaradigan omillar hamda uning oqibatlari toʻgʻrisida batafsil maʼlumotlar berdi.
Tadbir so'ngida Toshkent kimyo-texnologiya institutining Korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplaens nazorat" tizimini boshqarish boʻlimi tomonidan "Aksilkorrupsiya oyligi" doirasida o'tkazilgan "Eng yaxshi video" hamda "Eng yaxshi rasm" tanlovida g'oliblikni qo'lga kiritgan talaba-yoshlar pul mukofoti hamda esdalik sovg'alar bilan taqdirlandilar.

At the event, the first vice-rector of the Tashkent Institute of Chemical Technology for Youth Affairs and Spiritual-Educational Affairs Boborajabov Bahadir Nasriddinovich, the head of the department of management of the "Compliance control" system for combating corruption Imomaliyeva Mohizoda, the dean of the Faculty of Chemical Materials Technology Sh.B. Bukharov , deputy dean N.Sh. Zulyarova, Colonel Qabilov Sharif Rakhimovich, professor of the Academy of the Ministry of Internal Affairs, Captain Akhror Ma'rufaliyev, senior investigator of the Investigation Department under the Tashkent City Internal Affairs Department, and Charos Fayziyeva, head of the Anti-Corruption Department of Samarkand University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology, tutors and students participated.
The event was opened by the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs, Bahadir Nasriddinovich Boborajabov. After that, the professor of the Academy of the Ministry of Internal Affairs, Colonel Qabilov Sharif Rakhimovich gave a speech and gave detailed information about corruption, the factors that cause it and its consequences.
At the end of the event, the students-young people who won the "Best Video" and "Best Picture" competitions held by the "Compliance Control" Management Department of the Tashkent Institute of Chemical Technology within the framework of the "Anti-Corruption Month" were awarded with cash prizes and souvenirs.