Xabaringiz bor 1-10-iyun kunlari Respublikamizda Oliy ta’lim muassasalarining bakalavriat bosqich bitiruvchi kurs talabalari o‘rtasida “Kimyo”, “Biologiya”, “Fizika” hamda “Informatika va axborot texnologiyalari” fanlaridan Respublika fan olimpiadasi bo'lib o'tmoqda.
Bugun 8-iyun kuni Toshkent kimyo-texnologiya institutida "Kimyo" fanidan Olimpiada bo'lib o'tdi. Olimpiadani institutimiz rektori Usmonov Botir Shukurillayevich tantanali ravishda ochib berdi. Shundan so'ng O'quv ishlari bo'yicha prorektor T.T.Safarov so'zga chiqib ishtirokchilarga omad tiladi, shuningdek mas'ullar olimpiadani o'tkazish tartibi, baholar mezonlari bilan tanishtirib o'tdi.
Kunning birinchi yarmida Olimpiadaning nazariy qismi bo'lib o'tdi. Unda ishtirokchilar 50ta test topshiriqlarini bajardilar. Kunning ikkinchi yarmida esa amaliy qismi, ya'ni laboratoriya ishini bajardilar.
Olimpiada yakuniy natijalariga ko'ra:
1-o'rinni Sharof Rashidov nomidagi Samarqand davlat universiteti talabasi BEBITOVA KOMILA ELMUROT QIZI;
2-o'rinni Termiz davlat universiteti talabasi XOLMATOV MUZAFFAR XIDIRALIYEVICH;
3-o'rinni Mirzo Ulug'bek nomidagi O‘zbekiston Milliy universiteti talabasi YASHNAROV G‘OLIBJON OBIDJON O‘G‘LI qo'lga kiritdi.

В Ташкентском химико-технологическом институте прошла олимпиада по химии.
Как известно, 1-10 июня в нашей республике пройдет Республиканская научная олимпиада по направлениям «Химия», «Биология», «Физика» и «Информатика и информационные технологии» среди студентов бакалавриата высших учебных заведений. .
Сегодня, 8 июня, в Ташкентском химико-технологическом институте прошла олимпиада по химии. Олимпиаду торжественно открыл ректор нашего вуза Усманов Ботир Шукуриллаевич. После этого выступил проректор по воспитательной работе Т.Т.Сафаров, пожелавший участникам удачи, а чиновники ознакомили с порядком проведения олимпиады и критериями оценивания.
В первой половине дня состоялась теоретическая часть олимпиады. Участники выполнили 50 тестовых заданий. Во второй половине дня делали практическую часть, то есть лабораторную работу.
По окончательным результатам Олимпиады:
1 место заняла БЕБИТОВА КОМИЛА ЭЛМУРОТ ГИЗИ, студентка Самаркандского государственного университета имени Шарофа Рашидова;
2 место занял КОЛМАТОВ МУЗАФФАР ХИДИРАЛИЕВИЧ, студент Термезского государственного университета;
3-е место занял ЯШНАРОВ ГОЛИБЖОН ОБИДЖОН ОГЛИ, студент Национального университета Узбекистана имени Мирзо Улугбека.