Hamkorlikdan asosiy ko'zlangan maqsad tarbiyaviy, ma'naviy-ma'rifiy tadbirlar hamda fizika, kimyo, biologiya, informatika fanlari bo'yicha malakali professor-o'qituvchilarning to'garaklarini tashkil etishdan iborat.
Toshkent kimyo-texnologiya instituti hamda Toshkent shahri Olmazor tumanida joylashgan 28-ixtisoslashtirilgan davlat umumta'lim maktabi bilan hamkorlikda o'quvchi yoshlar bilan davra suhbati tashkil etildi.
Davra suhbatida Neft va gaz texnologiyalari fakulteti Yoshlar bilan ishlash bo'yicha dekan o'rinbosari Jamshid Sidikov, fakultet 'oqituvchilari Husniddin Rahimov, Shoyunus Obidov va fakultet tyutorlari, institut talabalari hamda maktab o'quvchi yoshlari ishtirok etishdi.

Cooperation between the Tashkent Institute of Chemical Technology and Specialized State Secondary School No. 28, located in the Almazar district of Tashkent, continues.
The main goal of the cooperation is to organize educational, spiritual and educational events, as well as circles of qualified professors and teachers in physics, chemistry, biology, and computer science.
A round table discussion was organized with young students in collaboration with the Tashkent Institute of Chemical Technology and Specialized State Secondary School No. 28 in the Almazar district of Tashkent.
The round table discussion was attended by Jamshid Sidikov, Deputy Dean for Youth Affairs of the Faculty of Oil and Gas Technologies, faculty teachers Husniddin Rakhimov, Shoyunus Obidov, faculty tutors, institute students, and schoolchildren.