Joriy yilning 22-24-aprel kunlari Toshkent shahrida o'tkazilayotgan “Innoprom. Markaziy Osiyo “ to’rtinchi xalqaro sanoat ko‘rgazmasida institutimiz rektori B.Sh.Usmonov boshchiligida Korxonalar va taʼlim muassasalari bilan ishlash bo‘yicha prorektori A.N.Shernayev hamda institutimiz talabalari ishtirok etmoqda.
Birozdan so'ng institut rektori B.Sh.Usmonov “Innoprom. Markaziy Osiyo “ to’rtinchi xalqaro sanoat ko‘rgazmasi yopilish marosimiga bag'ishlangan sektsiyasida nutq so'zlashi kutilmoqda.
Tadbirda turli davlatlarning kompaniyalari ishtirok etmoqda. Nafaqat Markaziy Osiyo davlatlari balki, Belarus, Turkiya, Xitoy davlatlari delegatsiyasi va kompaniyalari mintaqaviy sanoat hamkorliginining yangi jihatlari va vositalarini muhokama qiladilar.
Ko‘rgazma bir qator muhim muammolarni hal qilish, jumladan, eng yangi sanoat texnologiyalarini ilgari surish va korxonalar o‘rtasida o‘zaro hamkorlikni yo‘lga qo‘yishga ko‘maklashishga mo‘ljallangan.
Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich “Innoprom. Markaziy Osiyo “ to’rtinchi xalqaro sanoat ko‘rgazmasining yopilish marosimiga bag'ishlangan sektsiyasida ishtirok etmoqda.
Joriy yilning 22-24-aprel kunlari Toshkent shahrida o'tkazilayotgan “Innoprom. Markaziy Osiyo “ to’rtinchi xalqaro sanoat ko‘rgazmasida institutimiz rektori B.Sh.Usmonov, boshchiligida Korxonalar va taʼlim muassasalari bilan ishlash bo‘yicha prorektori A.N.Shernayev hamda institutimiz talabalari ishtirok etmoqda.
Unda institut rektori B.Sh.Usmonov "O‘zbekiston innovatsion iqtisodiyoti uchun yuqori malakali kadrlar tayyorlash va muhandislik maktablarini yaratish" mavzusidagi ma'ruzasi bilan ishtirok etdi.

Ректор Ташкентского химико-технологического института Усманов Ботир Шукуриллаевич «Иннопром. Центральная Азия участвует в четвертой международной промышленной выставке.
«Иннопром» пройдет в Ташкенте 22-24 апреля этого года. Под руководством ректора нашего института Б.Ш.Усманова, проректора по работе с предприятиями и учебными заведениями А.Н.Шернаева и студенты нашего института участвуют в четвертой международной промышленной выставке «Центральная Азия».
Через некоторое время ректор института Б.Ш. Усманов «Иннопром. Ожидается, что он выступит на секции, посвященной церемонии закрытия четвертой международной промышленной выставки Центральной Азии.
В мероприятии принимают участие компании из разных стран. Не только страны Центральной Азии, но и делегации и компании Беларуси, Турции и Китая обсудят новые аспекты и инструменты региональной промышленной кооперации.
Выставка призвана помочь решению ряда важных задач, среди которых продвижение новейших промышленных технологий и налаживание взаимного сотрудничества между предприятиями.
Ректор Ташкентского химико-технологического института Усманов Ботир Шукуриллаевич «Иннопром. Центральная Азия участвует в секции, посвященной церемонии закрытия четвертой международной промышленной выставки.
«Иннопром» пройдет в Ташкенте 22-24 апреля этого года. Ректор нашего института Б.Ш.Усманов, проректор по работе с предприятиями и учебными заведениями А.Н.Шернаев и студенты нашего института участвуют в четвертой международной промышленной выставке «Центральная Азия».
В нем принял участие ректор института Б.Ш.Усманов с лекцией на тему «Создание школ подготовки высококвалифицированных кадров и инженерных школ для инновационной экономики Узбекистана».