Joriy yilning 5-aprel kuni O'zbekiston yozuvchilar uyushmasi a'zolari fan doktori, professor Bahodir Karim, shoir Aziz Said, yozuvchi Davron Rajab hamda yozuvchi, adabiyotshunos olim Bahodir Qabul ishtirokida davra suhbati bo'lib o'tdi.
Unda Toshkent kimyo-texnologiya instituti Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo’yicha birinchi prorektor Boborajabov Bahodir Nasriddinovich, O'zbekiston yozuvchilar uyushmasi a'zosi fan doktori, professor Bahodir Karim, O'zbekiston yozuvchilar uyushmasi a'zosi shoir Aziz Said, O'zbekiston yozuvchilar uyushmasi a'zosi yozuvchi Davron Rajab, O'zbekiston yozuvchilar uyushmasi a'zosi fan doktori, professor yozuvchi, adabiyotshunos olim Bahodir Qabul va Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi Shayhontohur tumani bo’limi mudirasi Nilufar Aliboyeva, Yoqilg'i va organik birikmalar kimyoviy texnologiyasi fakulteti dekani Yusupova Lola Azimovna hamda fakultet Yoshlar bilan ishlash bo'yicha dekan o'rinbosari J.Siddiqov, tyutorlar va talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Tadbirni Toshkent kimyo-texnologiya instituti Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor B.N.Boborajabov kirish so'zi bilan ochib berdi. Ushbu tadbirda yozuvchi Bahodir Qabulning "Otachiroq" nomli kitobi taqdimoti ham o'tdi.

On April 5 of this year, a round discussion was held with the participation of the members of the Union of Writers of Uzbekistan, doctor of science, professor Bahadir Karim, poet Aziz Said, writer Davron Rajab and writer, literary critic, scientist Bahadir Qabul.
In it, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs of the Tashkent Institute of Chemical Technology, Bahodir Nasriddinovich Boborajabov, a member of the Writers' Union of Uzbekistan, doctor of science, professor Bahadir Karim, a poet, a member of the Writers' Union of Uzbekistan Aziz Said, writer Davron Rajab, a member of the Writers' Union of Uzbekistan, Doctor of Science, a member of the Writers' Union of Uzbekistan, professor, writer, scholar of literature Bahodir Qabul, and Nilufar, head of the Shaykhontohur District Department of the Republican Spirituality and Enlightenment Center. Aliboyeva, Dean of the Faculty of Chemical Technology of Fuel and Organic Compounds Yusupova Lola Azimovna and Deputy Dean of the Faculty for Work with Youth J. Siddikov, tutors and students took part.
The event was opened by B.N. Boborajabov, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs of the Tashkent Institute of Chemical Technology. The book "Otachiroq" by writer Bahadir Qabul was also presented at this event.