2024-yilning 24-aprel kuni Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori B.Sh.Usmonov, Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektor Z.A.Babaxanova, “SYoT” kafedra mudiri A.Sh.Xusenov, prof. G.R.Raxmonberdiev, Xalqaro aloqalar bo'limi boshlig'i S.S.Saidaxmadov hamda Andong Milliy Universiteti dotsenti Te Jin Xo, LINC xalqaro loyihasi direktori professor Lim Je Xvan ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda avval kelishilgan ishlarni yana jadallashtirish maqsadida Toshkent kimyo-texnologiya instituti hamda Andong milliy universiteti o‘rtasida talabalar almashinuvini 2024-yil 22-iyunda Andong milliy universiteti talabalari kelishi va bizning Institutni “Sellyuloza va yog‘ochsozlik texnologiyasi” kafedrasi talabalari 2024-yil 29-iyunda Andong Milliy Universitetiga borishi masalalari kelishib olindi.
Uchrashuv yakunida ikki tomonlama hamkorlikda “Biopolimer” va “Antibakterial sellyuloza” mahsulotlarini ishlab chiqarishni yo‘lga qo‘yish, shu bilan birga talabalarni Respublikamiz va Janubiy Koreyadagi ishlab chiqarish korxonalariga tashrifi borasida shartnomalar imzolandi.

On April 24, 2024, rector of the Tashkent Institute of Chemical Technology B.Sh. Usmanov, vice-rector for international cooperation Z.A. Babakhanova, head of the "SYoT" department A.Sh. Khusenov, prof. A meeting was held with the participation of G.R. Rakhmonberdiev, head of the International Relations Department S.S. Saidakhmadov, associate professor Te Jin Ho of Andong National University, director of LINC international project Professor Lim Je Hwan.
In order to speed up the previously agreed work at the meeting, the exchange of students between the Tashkent Institute of Chemical Technology and Andong National University will be held on June 22, 2024. In June, it was agreed that he would go to Andong National University.
At the end of the meeting, agreements were signed on the establishment of the production of "Biopolymer" and "Antibacterial cellulose" products in bilateral cooperation, and at the same time, on the visit of students to production enterprises in our Republic and South Korea.