2024-yil 2-may kuni Toshkent kimyo-texnologiya instituti bitiruvchilarini ishga olish maqsadida Metrologiya, standartlashtirish va mahsulot sifati menejmenti, Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi hamda Oziq-ovqat xavfsizligi ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari bilan Texnik jihatdan tartibga solish agentligi xodimlari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvga Texnik jihatdan tartibga solish agentligi bo‘lim boshlig‘i X.A.Xamdamov, Texnik jihatdan tartibga solish agentligi qoshidagi «UzTest» davlat muassasasi direktor o‘rinbosari I.N.Qasimbekova hamda Texnik jihatdan tartibga solish agentligi qoshidagi «UzTest» davlat muassasasining sinov labaratoriyasi boshlig‘i Tolibov Abdubosit Orifjon o‘g‘li tashrif buyurdilar.
Tadbirni O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor T.T.Safarov ochib berdi. Ushbu tadbirda Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor X.L.Pulatov, Marketing, amaliyot va professional ta’lim bo‘lim boshlig‘i A.M.Mirkomilov, Magistratura bo'limi boshlig‘i F.I.Xudoyberdiyev, Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakulteti dekani U.N.Baltabayev hamda kafedra mudirlari va bitiruvchi kurs talabalari ishtirok etishdi.
Korxona haqida hamda hozirgi kundagi qonun loyihlari bilan Texnik jihatdan tartibga solish agentligi bo‘lim boshlig‘i A.X.Xamdamov tanishtirib o‘tdi. Korxonaga ishga kirish tartiblari bilan "UzTest" sinov labaratoriyasi boshlig‘i A.O.Tolibov ma’lumot berib, Korxona bilan hamkorliklar hamda instut o‘rtasidagi aloqalar haqida "UzTest" davlat muassasasi direktor ma’lumot berdilar.
Uchrashuvdan maqsad Texnik jihatdan tartibga solish agentligiga yaxshi bitiruvchi kurs talabalarni ishga olishdir. Uchrashuv talabalar bilan ochiq muloqat tarzida davom etdi hamda ishga kirmoqchi bo‘lgan talabar o‘zlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar.

2 мая 2024 года в целях набора выпускников Ташкентского химико-технологического института сотрудники Агентства технического регулирования встретятся с выпускниками факультетов метрологии, стандартизации и управления качеством продукции, пищевой технологии и образования в области пищевой безопасности.
На совещании присутствовали начальник отдела Агентства технического регулирования Ха.А.Хамдамов, заместитель директора ГУ «УзТест» Агентства технического регулирования И.Н.Касимбекова, а также посетил начальник испытательной лаборатории ГУ «УзТест» Агентства технического регулирования Талыбов Абдубосит Орифжон.
Мероприятие открыл проректор по учебной работе Т.Т.Сафаров. На этом мероприятии выступили проректор по научной работе и инновациям Х.Л. Пулатов, заведующий отделом маркетинга, практики и профессионального образования А.М. Миркомилов, заведующий магистратурой Ф.И. Худойбердиев, декан факультета пищевой технологии. Участвовали Балтабаев У.Н., заведующие кафедрой и студенты аспирантуры.
Начальник управления Агентства технического регулирования А.К. Хамдамов представил компанию и действующие законопроекты. Руководитель испытательной лаборатории «УзТест» А.О.Талибов проинформировал о процедурах поступления на предприятие, а директор государственного учреждения «УзТест» проинформировал о сотрудничестве с предприятием и отношениях между институтом.
Цель встречи – набор хороших выпускников в Агентство технического регулирования. Встреча продолжилась в форме открытого диалога со студентами, и желающие трудоустроиться студенты получили ответы на свои вопросы.