2024-yil 2-may kuni Toshkent kimyo-texnologiya instituti bitiruvchilarini ishga olish maqsadida Metrologiya, standartlashtirish va mahsulot sifati menejmenti, Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi hamda Oziq-ovqat xavfsizligi ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari bilan Texnik jihatdan tartibga solish agentligi xodimlari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvga Texnik jihatdan tartibga solish agentligi bo‘lim boshlig‘i X.A.Xamdamov, Texnik jihatdan tartibga solish agentligi qoshidagi «UzTest» davlat muassasasi direktor o‘rinbosari I.N.Qasimbekova hamda Texnik jihatdan tartibga solish agentligi qoshidagi «UzTest» davlat muassasasining sinov labaratoriyasi boshlig‘i Tolibov Abdubosit Orifjon o‘g‘li tashrif buyurdilar.
Tadbirni O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor T.T.Safarov ochib berdi. Ushbu tadbirda Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor X.L.Pulatov, Marketing, amaliyot va professional ta’lim bo‘lim boshlig‘i A.M.Mirkomilov, Magistratura bo'limi boshlig‘i F.I.Xudoyberdiyev, Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakulteti dekani U.N.Baltabayev hamda kafedra mudirlari va bitiruvchi kurs talabalari ishtirok etishdi.
Korxona haqida hamda hozirgi kundagi qonun loyihlari bilan Texnik jihatdan tartibga solish agentligi bo‘lim boshlig‘i A.X.Xamdamov tanishtirib o‘tdi. Korxonaga ishga kirish tartiblari bilan "UzTest" sinov labaratoriyasi boshlig‘i A.O.Tolibov ma’lumot berib, Korxona bilan hamkorliklar hamda instut o‘rtasidagi aloqalar haqida "UzTest" davlat muassasasi direktor ma’lumot berdilar.
Uchrashuvdan maqsad Texnik jihatdan tartibga solish agentligiga yaxshi bitiruvchi kurs talabalarni ishga olishdir. Uchrashuv talabalar bilan ochiq muloqat tarzida davom etdi hamda ishga kirmoqchi bo‘lgan talabar o‘zlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar.

On May 2, 2024, in order to recruit graduates of the Tashkent Institute of Chemical Technology, employees of the Technical Regulatory Agency will meet with graduates of metrology, standardization and product quality management, food technology and food safety education. a meeting was held between
The meeting was attended by Head of Department of Technical Regulation Agency Kha.A.Khamdamov, Deputy Director of UzTest State Institution under Technical Regulation Agency I.N. Kasimbekova and Head of Testing Laboratory of UzTest State Institution under Technical Regulation Agency Talibov Abdubosit Orifjon's son visited.
The event was opened by T.T. Safarov, vice-rector for academic affairs. At this event, the vice-rector for scientific affairs and innovations Kh.L. Pulatov, the head of the marketing, practice and professional education department A.M. Mirkomilov, the head of the Master's department F.I. Khudoyberdiyev, the dean of the faculty of food technology U.N. Baltabayev and Heads of the department and students of the graduate course participated.
A.K. Khamdamov, Head of the Department of the Technical Regulation Agency, introduced the company and current draft laws. The head of the "UzTest" testing laboratory, A.O. Talibov, informed about the procedures for entering the enterprise, and the director of the "UzTest" state institution informed about cooperation with the enterprise and relations between the institute.
The purpose of the meeting is to recruit good graduates for the Technical Regulatory Agency. The meeting continued in the form of an open dialogue with the students, and the students who wanted to get a job received answers to their questions.