Toshkent kimyo-texnologiya instituti Neft va gaz texnologiyalari fakulteti “Fizika va energetika” kafedrasida vakant ish o’rinlariga davogar bo’lgan va stajor - o’qituvchilikdan assistentlikga o‘tishga davogar bo’lgan prof-o’qituvchilar tomonidan ochiq darslar tashkil etildi.
2025-yil 9-yanvar soat 13:30da Fizika va energetika kafedrasi assistenti Daminova Sayyoraning ochiq darsi bo‘lib o‘tdi.
Mavzu: O‘zgarmas tok qonunlari
Toshkent kimyo-texnologiya instituti, bosh bino, 102-xona
2025-yil 9-yanvar soat 13:30da Fizika va energetika kafedrasi assistenti Abdurazzaqov Xurshidjonning ochiq darsi bo‘lib o‘tdi.
Mavzu: Elektr zanjirlaridagi asosiy shartli belgilari va elektr zanjirlari elementlari. elektr zanjirlarini qurish
2025-yil 9-yanvar soat 14:00da Fizika va energetika kafedrasi assistenti Bo'riboyev Shavkatning ochiq darsi bo‘lib o‘tdi.
Mavzu: Ilgarilanma va aylanma harakat kinematikasi
Muhokamada “NGT” fakulteti ilmiy kengash aʼzolaridan “Fizika va energetika” kafedras mudiri A.I. Xudayberdiyeva dots. U. T. Asatov , professorlar, Ta’lim Sifatini nazorat qilish bo’lim boshlig’i T.B. To‘rayev, B.J.Sapayev, dotsentlar: Mamatqulov M.N.,  Muminova Z.A., katta o‘qituvchilar: Ernazarov Sh. N., Tulametov M.A., Isayev F.F. soʼzga chiqib, , X.T.Abdurazzaqovning ochiq darsidagi yutuq va kamchiliklarini aytib o‘tdi, shu jumladan,  Abdurazzaqov Xurshidjon nazariy bilimga ega ekanligi, darsga yaxshi tayyorgarlik ko‘rilgan holda dars jarayonini tashkil qilgan va o‘zini erkin holda tutganligi to‘g‘risida to’xtalib o’tdilar. Sinov tariqasida oʼtgan oʼquv yilida “Texnologiya, mashina va jihozlari” yoʼnalishi talabalari uchun Elektrotexnika va elektronika asoslari fanidan bir qancha laboratoriya va amaliyot darslarini o‘tkazib ko‘rganligi va ushbu darslarиni sifatli va axborot kommunakatsion texnologiyalaridan foydalangan holda o‘tganligi haqida eʼtirof etib o‘tdilar.
Daminova Sayyorani va Bo'riboyev Shavkatni kerakli bilim va ko’nikmalarga ham nazariy ham amaliy bilimga ega ekanligi, darsga yaxshi tayyorgarlik ko‘rilgan holda dars jarayonini tashkil qilgan va o‘zini erkin holda tutganligi ekanliklari to‘g‘risida to’xtalib o’tdilar. Bo'riboyev Shavkat va Abdurazzaqov Xurshidjonni, assistent lavozimiga o‘tkazishni, Daminova Sayyorani stajyor o'qituvchilikka maʼqulladilar.

9 января 2025 года в 13:30 состоялся открытый урок, который провела доцент кафедры физики и энергетики Даминова Сайёра.
Тема: Неизменные законы электричества
Ташкентский химико-технологический институт, главный корпус, каб. 102
9 января 2025 года в 13:30 состоялся открытый урок, который провел доцент кафедры физики и энергетики Абдураззаков Хуршиджон.
Тема: Основные условные обозначения в электрических цепях и элементы электрических цепей. электрические цепи здания
9 января 2025 года в 14:00 состоялся открытый урок, который провел доцент кафедры физики и энергетики Шавкат Борибоев.
Тема: Кинематика поступательного и вращательного движения
В обсуждении приняли участие заведующий кафедрой «Физики и энергетики» А.И., член ученого совета факультета «НГТ». Худайбердиева, доц. Асатов У.Т., профессора, заведующий кафедрой контроля качества образования Т.Б. Тураев, Б.Ж. Сапаев, доценты: Маматкулов М.Н., Муминова З.А., старшие преподаватели: Эрназаров Ш. Н., Туламетов М.А., Исаев Ф.Ф. Выступая, он отметил достижения и недостатки открытого урока Х.Т. Абдураззакова, в том числе то, что Абдураззаков Хуршиджон имел теоретические знания, хорошо подготовился к уроку, организовал ход урока, вел себя свободно. Они прошли мимо. В качестве проверки он провел несколько лабораторных и практических занятий по предмету «Основы электротехники и электроники» для студентов кафедры «Технология, машины и оборудование» в прошлом учебном году и признал, что эти занятия были проведены качественно и с использованием информации. и коммуникационные технологии. Они сделали.
Даминова похвалила Сайёрани и Борибоева Шавката за наличие необходимых знаний и навыков, как теоретических, так и практических, за хорошую подготовку к уроку, за организацию процесса урока и за свободное поведение. Они это сделали. Борибоев Шавкат и Абдураззаков Хуршиджон одобрены к переводу на должности ассистентов, а Даминова Сайёра одобрена на должность стажера-преподавателя.