Toshkent kimyo-texnologiya instituti Xorijiy oliy taʼlim muassasalari bilan hamkorlikdagi qo‘shma taʼlim dasturlari asosida 5-kurs 4+1 sirtqi taʼlim shaklida tahsil olayotgan talabalar 2024-yilning 16-may kuni Belorussiyaning Minsk shahriga Belorussiya davlat texnologiya universitetida 5-kursning bahorgi semestrini hamkorlik shartnomasining 2-bosqich o‘qishni davom ettirish, DAK imtihonlarini topshirish hamda Bitiruv malakaviy ishi himoyasini amalga oshirish uchun 45 nafar talaba jo‘nab ketdilar.
Ushbu talabalarni qo‘shma taʼlim dasturlari bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari Razakova Laylo Sayfiyevna va uslubchi Ravshan Baxriddinovlar talabalarni Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportidan kuzatdilar.

Tashkent Institute of Chemical Technology, on the basis of joint educational programs in cooperation with foreign higher education institutions, students studying in the 5th year 4+1 part-time education form, on May 16, 2024, will go to Minsk, Belarus, for the spring semester of the 5th year at the Belarusian State Technological University of the cooperation agreement. 45 students left to continue their 2nd stage studies, take DAK exams and defend their graduation thesis.
Layla Sayfievna Razakova, deputy head of the department of joint educational programs, and Ravshan Bakhriddinov, stylist, observed these students from Islam Karimov Tashkent International Airport.