Bellashuvlarning birinchi kuni futbol musobaqalari bilan start oldi. Dastlabki bahslar talabalar o‘rtasida katta qiziqish va sport ruhida o‘tdi.
Tadbirda Toshkent kimyo-texnologiya institutining Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Boborajabov Bahodir Nasriddinovich, rektor maslahatchisi Akramov Olimxon Axrorovich, Oziq-ovqat va vinochilik texnologiyalari fakulteti Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosari Shoxrux Begmatov, Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi Bo‘riyev Murodjon, jismoniy tarbiya fanlari o‘qituvchilari, fakultet tyutorlari hamda talaba-yigitlar ishtirok etishdi.
"Rektor kubogi" musobaqalari talabalar o‘rtasida jamoaviylik, sport madaniyati va sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilishga xizmat qiladi.
1-tur natijalarida quyidagi natijalar qayd etildi.
1-o‘yin 1-KIF 4:0 MEN-1 jamoasi.
2-o‘yin 1-NGTF 1: 2 OOVTF-1 jamoasi.
3-o‘yin 2-OOVTF 3:2 KIF-2 jamoasi.
4-o‘yin 2-NGTF 5:2 SMMF jamoasi.
Yarim final:
5-o‘yin 1-KIF 3:1 OOVTF-1 jamoasi.
6-o‘yin 2 OOVTF 0:3 NGTF-1 jamoasi.
Musobaqaning chorak final va final musobaqalari ertaga 6-dekabr kuni 1-KIF, NGTF-2 va 1-OOVTF jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadi.
Faxrli o‘rinlarni qo‘lga kiritgan jamoalarni tabriklaymiz! Sizni ham o‘z jamoangizni qo‘llab-quvvatlashga taklif etamiz! Sport ruhini birgalikda his qilaylik!

"Rector's Cup" competitions launched at Tashkent Institute of Chemical Technology
On December 5, 2024, the "Rector's Cup" competitions, traditionally organized as part of the "Student League - 2024" sports competitions, began at the Tashkent Institute of Chemical Technology.
The first day of the competitions started with football competitions. The initial matches were held with great interest and sportsmanship among students.
The event was attended by the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Affairs of the Tashkent Institute of Chemical Technology, Bakhodir Nasriddinovich Boborajabov, Advisor to the Rector, Olimkhon Akhrorovich Akramov, Deputy Dean for Youth Affairs of the Faculty of Food and Wine Technologies, Shokhrukh Begmatov, Leader of the Primary Organization of the Youth Union, Boriyev Murodjon, Physical Education Teachers, Faculty Tutors, and Students.
The "Rector's Cup" competitions serve to promote teamwork, sports culture and a healthy lifestyle among students.
The following results were recorded in the results of the 1st round.
1st game 1-KIF 4:0 MEN-1 team.
2nd game 1-NGTF 1: 2 OOVTF-1 team.
3rd game 2-OOVTF 3:2 KIF-2 team.
4th game 2-NGTF 5:2 SMMF team.
Semi-finals:
5th game 1-KIF 3:1 OOVTF-1 team.
6th game 2 OOVTF 0:3 NGTF-1 team.
The quarter-finals and finals of the competition will be held tomorrow, December 6, between the 1st KIF, NGTF-2 and 1st OOVTF teams.
Congratulations to the teams that won honorable places! We invite you to support your team! Let's feel the spirit of sports together!