Toshkent kimyo-texnologiya institutida qo'shma ta'lim dasturlari asosida tahsil olish istagini bildirgan abituriyentlarga birinchi bosqich imtihon test shaklida bo'lib o'tdi.
2025-yil 16-sentabr kuni Toshkent kimyo-texnologiya Institutida Qo'shma ta'lim dasturlari asosida tahsil olish istagini bildirgan abituriyentlarga test sinovlari bo'lib o'tdi.
Unda Toshkent kimyo-texnologiya institut mas'ullari va komissiya a'zolari ishtirok etishdi. Imtihon jarayonlarini Akademik faoliyat bo'yicha prorektori Safarov Toyir Tursunovich va Qo'shma ta'lim dasturlari bo'lim boshlig'i Xakimova Nasiba Kaxramonovna kirish so'zi bilan ochib berib, talabgorlarga imtihonda muvaffaqiyat tiladi. Shundan so'ng imtihon jarayonlariga start berildi.

Первый этап экзамена для абитуриентов, изъявивших желание обучаться по совместным образовательным программам в Ташкентском химико-технологическом институте, прошёл в форме тестирования.
16 сентября 2025 года состоялись тестовые испытания для абитуриентов, изъявивших желание обучаться по совместным образовательным программам в Ташкентском химико-технологическом институте.
В экзамене приняли участие сотрудники и члены комиссии Ташкентского химико-технологического института. Экзаменационный процесс открыли проректор по учебной работе Сафаров Тоир Турсунович и начальник отдела совместных образовательных программ Хакимова Насиба Кахрамоновна, которые пожелали абитуриентам успешно сдать экзамен. После этого экзаменационный процесс начался.