Toshkent kimyo-texnologiya instituti va Obuda universiteti vakillari “InnoWeek–2025” xalqaro innovatsion g‘oyalar haftaligida ishtirok etishdi
Toshkent kimyo-texnologiya institutining yaqin hamkorlaridan biri — Vengriyaning Obuda universiteti prorektori Andras Molnar hamda O‘zbekiston Respublikasi bilan amalga oshirilayotgan loyihalar bo‘yicha koordinatori Nemet Antal O‘zbekistonga tashrif buyurishdi.
Ular Toshkent kimyo-texnologiya instituti bilan hamkorlikda “InnoWeek–2025” xalqaro innovatsion g‘oyalar haftaligida ishtirok etdilar. Tashrif davomida ixtiro qilingan innovatsion ishlanmalar va loyihalar bilan tanishildi, o‘zaro tajriba almashinuvi hamda muhokamalar o‘tkazildi.
Uchrashuv doirasida Oziq-ovqat sanoatida hamkorlik yo‘nalishlari bo‘yicha muzokaralar o‘tkazildi, o‘qituvchilar va talabalar almashinuvi, ilmiy stajirovkalarni tashkil etish masalalari muhokama qilindi, ilmiy loyihalarni birgalikda amalga oshirish istiqbollari ko‘rib chiqildi.

Representatives of the Tashkent Institute of Chemical Technology and Obuda University participated in the International Week of Innovative Ideas “InnoWeek–2025”
One of the close partners of the Tashkent Institute of Chemical Technology, Vice-Rector of Obuda University of Hungary, Andras Molnar, and Coordinator of Projects with the Republic of Uzbekistan, Nemet Antal, visited Uzbekistan.
They participated in the International Week of Innovative Ideas “InnoWeek–2025” in collaboration with the Tashkent Institute of Chemical Technology. During the visit, they got acquainted with the innovative developments and projects invented, exchanged experiences and held discussions.
As part of the meeting, negotiations were held on areas of cooperation in the food industry, issues of exchange of teachers and students, organization of scientific internships were discussed, and prospects for joint implementation of scientific projects were considered.