Toshkent kimyo-texnologiya instituti va Obuda universiteti vakillari “InnoWeek–2025” xalqaro innovatsion g‘oyalar haftaligida ishtirok etishdi
Toshkent kimyo-texnologiya institutining yaqin hamkorlaridan biri — Vengriyaning Obuda universiteti prorektori Andras Molnar hamda O‘zbekiston Respublikasi bilan amalga oshirilayotgan loyihalar bo‘yicha koordinatori Nemet Antal O‘zbekistonga tashrif buyurishdi.
Ular Toshkent kimyo-texnologiya instituti bilan hamkorlikda “InnoWeek–2025” xalqaro innovatsion g‘oyalar haftaligida ishtirok etdilar. Tashrif davomida ixtiro qilingan innovatsion ishlanmalar va loyihalar bilan tanishildi, o‘zaro tajriba almashinuvi hamda muhokamalar o‘tkazildi.
Uchrashuv doirasida Oziq-ovqat sanoatida hamkorlik yo‘nalishlari bo‘yicha muzokaralar o‘tkazildi, o‘qituvchilar va talabalar almashinuvi, ilmiy stajirovkalarni tashkil etish masalalari muhokama qilindi, ilmiy loyihalarni birgalikda amalga oshirish istiqbollari ko‘rib chiqildi.

Представители Ташкентского химико-технологического института и Университета Обуда приняли участие в Международной неделе инновационных идей «InnoWeek–2025»
Один из ближайших партнёров Ташкентского химико-технологического института, проректор Венгерского университета Обуда Андраш Молнар и координатор проектов с Республикой Узбекистан Немет Антал посетили Узбекистан.
Они приняли участие в Международной неделе инновационных идей «InnoWeek–2025» совместно с Ташкентским химико-технологическим институтом. В ходе визита они ознакомились с инновационными разработками и проектами, обменялись опытом и провели дискуссии.
В рамках встречи состоялись переговоры по направлениям сотрудничества в пищевой промышленности, обсуждались вопросы обмена преподавателями и студентами, организации научных стажировок, а также перспективы совместной реализации научных проектов.