Toshkent kimyo-texnologiya instituti Kimyoviy injiniring fakultetida 1-bosqich talabalari uchun "1-kurs maktabi" hamda "Tanishtiruv haftaligi" tadbirlari davom etmoqda.
Toshkent kimyo-texnologiya instituti Kimyoviy injiniring fakultetida 1-bosqich talabalari uchun "1-kurs maktabi" hamda "Tanishtiruv haftaligi" tadbirlari davom etmoqda.
Kuni kecha bo'lib o'tgan mashg'ulotlarda "Noorganik moddalar kimyoviy texnologiyasi" kafedrasi faxrli ustozimiz professor A.U.Erkayev ishtirok etdilar.
Ustozimiz talabalarga kafedra faoliyatini professor o'qituvchilari tomonidan olib borilayotgan ishlar ustoz -shogirt tizimida amalga oshirilayotgan ishlar haqida ma'lumotlar berib o'tdi. Suhbat davomida talabalarga tyutorlar tomonidan institutning ichki tartib-qoidalari, odob-axloq kodeksi, talabalarning institut oldidagi majburiyatlari haqida batafsil ma'lumotlar berildi.
Bundan tashqari 1-kurs ijara xonadonida istiqomat qilayotgan talabalarga ijara shartnomasi tuzish hamda ijara toʻlovlarini qoplab berish tizimi bo'yicha tushuntirib berdilar.

The "1st Year School" and "Introduction Week" events for 1st year students at the Faculty of Chemical Engineering of the Tashkent Institute of Chemical Technology are continuing.
Our honored teacher of the "Chemical Technology of Inorganic Substances" department, Professor A.U. Erkayev, participated in the trainings held yesterday.
Our teacher informed the students about the activities of the department, the work carried out by the professors and teachers in the mentor-student system. During the conversation, the students were given detailed information by the tutors about the internal regulations of the institute, the code of ethics, and the obligations of students to the institute.
In addition, 1st year students living in rented apartments were explained about the system of concluding a lease agreement and paying rent.