Toshkent kimyo-texnologiya instituti Oziq-ovqat va vinochilik texnologiyalari fakultetida 60720300 - Vinochilik texnologiyasi, bijg`ish mahsulotlari va alkogolsiz ichimliklar texnologiyasi bo‘yicha 4-bosqich talabalari uchun DAK bitiruv malakaviy ishi himoyasi o‘tkazildi.
Tadbirni Akademik faoliyat bo‘yicha prorektor Safarov Toyir Tursunovich kirish so'zi bilan ochib berdi, fakultet dekani A.M.Normatov talabalarni samimiy tabrikladi va ularning kelajakdagi faoliyatlariga omad tiladi.
Bitiruv malakaviy ish himoyasi Enologiya va bijg'ish mahsulotlari texnologiyasi kafedrasining doimiy hamkori "Mexnat agrofirma" sida bo'lib o'tmoqda
Himoya jarayoni DAK raisi, «Mehnat» Agrofirmasi sifat boʻyicha direktor oʻrinbosari Ishmuxamedova Sojida, Doniyorovich Yangiyoʻl «Biokimyo» AJ bosh texnologi, t.f.n Turboev Baxodir Doniyorovich, Boboev Akmal Xatamovich, «Enologiya va bijgʻish mahsulotlari texnologiyasi» kafedrasi mudiri PhD Abdullaeva Barno Atabekovna, «Enologiya va bijgʻish mahsulotlari texnologiyasi» kafedrasi dotsenti, t.f.n. Irgasheva Gulmira Raximjanovna, Enologiyava bijgʻish mahsulotlari texnologiyasikafedrasi dotsenti, PhD Rustambekova Firuza Furkatovna, «Enologiya va bijgʻish mahsulotlari texnologiyasi» kafedrasi dotsenti, PhD Abduraximov Akmal Xodjiakbarovich, «Enologiya va bijgʻish mahsulotlari texnologiyasi» kafedrasi dotsent v.v.b., lieva Muhabbat Ilxomjonovna boshchiligida tashkil etildi.
Talabalar o‘z ilmiy ishlari yuzasidan puxta tayyorgarlik ko‘rganliklarini namoyish etdilar. Savol-javoblar chog‘ida ular o‘z ta'lim yo'nalishi bo‘yicha yetarli bilim va amaliy ko‘nikmalarga ega ekanliklarini ko‘rsatib berishdi. Har bir bitiruv ishi komissiya a’zolari tomonidan adolatli va shaffof tarzda baholandi.

На факультете пищевых и винодельческих технологий Ташкентского химико-технологического института состоялась защита выпускной квалификационной работы Ташкентского химико-технологического института для студентов 4 курса факультета пищевых и винодельческих технологий специальности 60720300 - Технология виноделия, технология кисломолочных продуктов и безалкогольных напитков.
Мероприятие открыл проректор по учебной работе Сафаров Тойир Турсунович вступительным словом, декан факультета А.М. Норматов искренне поздравил студентов и пожелал им успехов в дальнейшей деятельности.
Защита выпускной квалификационной работы проходит на постоянном партнере кафедры энологии и технологии винодельческой продукции «Агрофирма «Мехнат»
Защиту провели председатель Госкомиссии, заместитель директора по качеству Агрофирмы «Мехнат» Ишмухамедова Сочыда Дониёрович Янгиюль, главный технолог АО «Биокимё», к.т.н. Турбоев Баходир Дониёрович, Бобоев Акмал Хатамович, заведующий кафедрой «Энологии и технологии винодельческой продукции», к.т.н. Абдуллаева Барно Атабековна, доцент кафедры «Энологии и технологии винодельческой продукции», к.т.н. Иргашева Гульмира Рахимжановна, доцент кафедры энологии и технологии винодельческой продукции, к.б.н. Рустамбекова Фируза Фуркатовна, доцент кафедры «Энология и технология винодельческой продукции», к.б.н. Абдурахимов Акмал Ходжиакбарович, доцент кафедры «Энология и технология винодельческой продукции», и.о. лектора, Лиева Мухаббат Ильхомжоновна.
Студенты продемонстрировали основательную подготовку к научной работе. В ходе сессии вопросов и ответов они продемонстрировали, что обладают достаточными знаниями и практическими навыками по своей специальности. Каждая диссертация была справедливо и прозрачно оценена членами комиссии.