Toshkent kimyo-texnologiya instituti Oziq-ovqat va vinochilik texnologiyalari fakultetida 60720300 - Vinochilik texnologiyasi, bijg`ish mahsulotlari va alkogolsiz ichimliklar texnologiyasi bo‘yicha 4-bosqich talabalari uchun DAK bitiruv malakaviy ishi himoyasi o‘tkazildi.
Tadbirni Akademik faoliyat bo‘yicha prorektor Safarov Toyir Tursunovich kirish so'zi bilan ochib berdi, fakultet dekani A.M.Normatov talabalarni samimiy tabrikladi va ularning kelajakdagi faoliyatlariga omad tiladi.
Bitiruv malakaviy ish himoyasi Enologiya va bijg'ish mahsulotlari texnologiyasi kafedrasining doimiy hamkori "Mexnat agrofirma" sida bo'lib o'tmoqda
Himoya jarayoni DAK raisi, «Mehnat» Agrofirmasi sifat boʻyicha direktor oʻrinbosari Ishmuxamedova Sojida, Doniyorovich Yangiyoʻl «Biokimyo» AJ bosh texnologi, t.f.n Turboev Baxodir Doniyorovich, Boboev Akmal Xatamovich, «Enologiya va bijgʻish mahsulotlari texnologiyasi» kafedrasi mudiri PhD Abdullaeva Barno Atabekovna, «Enologiya va bijgʻish mahsulotlari texnologiyasi» kafedrasi dotsenti, t.f.n. Irgasheva Gulmira Raximjanovna, Enologiyava bijgʻish mahsulotlari texnologiyasikafedrasi dotsenti, PhD Rustambekova Firuza Furkatovna, «Enologiya va bijgʻish mahsulotlari texnologiyasi» kafedrasi dotsenti, PhD Abduraximov Akmal Xodjiakbarovich, «Enologiya va bijgʻish mahsulotlari texnologiyasi» kafedrasi dotsent v.v.b., lieva Muhabbat Ilxomjonovna boshchiligida tashkil etildi.
Talabalar o‘z ilmiy ishlari yuzasidan puxta tayyorgarlik ko‘rganliklarini namoyish etdilar. Savol-javoblar chog‘ida ular o‘z ta'lim yo'nalishi bo‘yicha yetarli bilim va amaliy ko‘nikmalarga ega ekanliklarini ko‘rsatib berishdi. Har bir bitiruv ishi komissiya a’zolari tomonidan adolatli va shaffof tarzda baholandi.

The defense of the final qualification thesis of the Tashkent Institute of Chemical Technology for 4th-year students of the Faculty of Food and Winemaking Technologies 60720300 - Winemaking technology, technology of fermented products and non-alcoholic beverages was held at the Faculty of Food and Winemaking Technologies of the Tashkent Institute of Chemical Technology.
The event was opened by the Vice-Rector for Academic Affairs Safarov Toyir Tursunovich with an introductory speech, the Dean of the Faculty A.M. Normatov sincerely congratulated the students and wished them success in their future activities.
The defense of the graduation thesis is being held at the permanent partner of the Department of Enology and Technology of Wine Products "Mekhnat Agrofirma"
The defense process was held by the Chairman of the State Committee, Deputy Director for Quality of the Agrofirma "Mekhnat" Ishmukhamedova Sojida, Doniyorovich Yangiyul, Chief Technologist of JSC "Biokimyo", Ph.D. Turboev Baxodir Doniyorovich, Boboev Akmal Khatamovich, Head of the Department of "Enology and Technology of Wine Products" PhD Abdullaeva Barno Atabekovna, Associate Professor of the Department of "Enology and Technology of Wine Products", Ph.D. Irgasheva Gulmira Rakhimzhanovna, Associate Professor of the Department of Enology and Technology of Wine Products, PhD Rustambekova Firuza Furkatovna, Associate Professor of the Department of "Enology and Technology of Wine Products", PhD Abdurakhimov Akmal Khodzhiakbarovich, Associate Professor of the Department of "Enology and Technology of Wine Products", acting as a lecturer, Lieva Muhabbat Ilkhomjonovna.
The students demonstrated thorough preparation for their scientific work. During the question-and-answer session, they demonstrated that they had sufficient knowledge and practical skills in their field of study. Each thesis was evaluated fairly and transparently by the members of the commission.